Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Czym jest Direct Answers?

22-05-2018

Czym jest Direct Answers?

Direct Answers jest nową funkcjonalnością Google, która umożliwia uzyskanie odpowiedzi przez użytkowników bez wchodzenia na jedną z widocznych w wynikach wyszukiwania stron. W dzisiejszym artykule skupiamy się na tym, czym jest Direct Answers oraz jak skutecznie wykorzystać tę funkcjonalność we własnym biznesie.

Czym jest Direct Answers? - SEO blog

Direct Answers, czyli odpowiedzi bezpośrednie, to wprowadzona niedawno przez Google funkcjonalność. Dzięki niej wyświetlana w wynikach wyszukiwania jest – jak sama nazwa wskazuje – bezpośrednia odpowiedź na zadane przez użytkownika pytanie. Bez wchodzenia na jedną ze stron i bez przeglądania artykułu w celu znalezienia interesujących informacji.

Direct Answers pobiera odpowiedź z jednej ze stron www, które znajdują się w indeksie Google, a następnie wyświetla jej treść na samej górze wyników organicznych. Znacząco ułatwia to użytkownikom zdobycie informacji, której potrzebują. Co jednak z właścicielami stron? Czy możliwe jest wykorzystanie tej funkcjonalności dla korzyści własnej witryny?

Czy można wykorzystać Direct Answers z korzyścią dla siebie?

Strona, z której treść zostanie użyta w Direct Answers, niemal natychmiast zyska przewagę nad innymi stronami www dla określonej frazy. Czy można mieć jednak wpływ na wykorzystywane w tej funkcjonalności algorytmy?

Tak, jak również w wielu innych przypadkach, tak również i tutaj – nie zaleca się robienia czegokolwiek na siłę. Wiedza o tym, że Direct Answers istnieje, może zainspirować nas do tworzenia artykułów przydatnych dla odbiorców, w których omawiamy definicje z naszej branży.

Przydatna okazać się może także świadomość frazy kluczowej, która najczęściej wpisywana jest przez użytkowników. Najczęściej zaczyna się ona od „co to jest…” i wynosi maksymalnie pięć słów łącznie. Wskazówki te warto przyjąć i uwzględnić przy tworzeniu swoich artykułów (wszak dobry content marketing liczy się zawsze), lecz z pewnością nie opłaca się na siłę zwiększać częstotliwości publikacji i dążyć do znalezienia się w Direct Answers.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Pozycjonowanie
Raport SEO - podstawa udanej współpracy
Marcin Kamiński, 03-05-2022
Raport SEO - podstawa udanej współpracy - SEO blog
Pozycjonowanie
Jak zaplanować słowa kluczowe przy tworzeniu sklepu? - SEO blog

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Zacznij darmowy miesiąc próbny.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni.