Pozycjonowanie Wordpress *

* poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania sklepów internetowych

SEO
na luzie*

* Będziemy pracować dla Ciebie przez miesiąc zupełnie za darmo. Czy jesteśmy aż tak naiwni? Po prostu nie boimy się, że zrezygnujesz. Bo gdy już nas poznasz, zapewne wcale nie będziesz chciał.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni. Bez zobowiązań, bez konsekwencji.

Zacznij darmowy miesiąc próbny

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową *

* Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Pozycjonowanie Wordpress

Wordpress to nie tylko jeden z najpopularniejszych, a faktycznie najpopularniejszy CMS na świecie. W oparciu o ten system stworzona została ponad połowa wszystkich istniejących kiedykolwiek stron internetowych. Jeśli też działasz lub planujesz na nim działać, nie mogłeś lepiej trafić. Skuteczne pozycjonowanie Wordpress to klucz do sukcesu w sieci.

Wordpress - najpopularniejszy CMS na świecie

Na początek garść istotnych informacji o samym rozwiązaniu. Wordpress to CMS, czyli content management system - system zarządzania treścią na stronach internetowych. To oprogramowanie pozwalające na tworzenie praktycznie dowolnych witryn internetowych bez zaawansowanej wiedzy technicznej czy znajomości programowania. Powstał jako rozwiązanie do tworzenia blogów, aktualnie, dzięki swojej otwartej licencji i rozszerzalności, pozwala jednak na stworzenie praktycznie dowolnych stron.

Masa zaawansowanych wtyczek do WordPressa tworzonych przez społeczność umożliwia “postawienie” na tym systemie zarówno bloga czy “zwykłej” strony, jak i sklepu internetowego. WP może posłużyć także jako baza dowolnego forum, serwisu funkcjonalnego (np. z ogłoszeniami o pracę czy aukcjami) lub innego, niewpisującego się w żadną standardową formę projektu. Przy tym wszystkim CMS ten jest też w pełni darmowy i można bez żadnych obaw wykorzystywać go komercyjnie.

Dlaczego warto wybrać ten CMS? Projektowanie, tworzenie i pozycjonowanie Wordpress

Za wyborem Wordpressa przemawia nie tylko to, że jest on rozwiązaniem darmowym czy wszechstronnym. Owszem, jest to ogromny plus, niespotykany w innych CMS’ach na taką skalę, ważna jest tu jednak także popularność. Przekłada się ona na masę doświadczonych w pracy z WP specjalistów, do których można zwrócić się w celu zarówno samego stworzenia witryny, jak i rozwiązywania potencjalnych problemów. Podobnie sytuacja wygląda też w kwestii marketingu.

Pozycjonowanie Wordpress ułatwi Ci masa gotowych rozwiązań, wtyczek, internetowych poradników i kursów. W przypadku prowadzenia strony firmowej czy sklepu, ze względu na popularność tego CMS, trudnym nie powinno być też znalezienie właściwego wykonawcy. W Top Online z witrynami Klientów tworzonymi na tym systemie pracujemy od niemal 10 lat. Mamy więc doświadczenie i wiemy, jak pozycjonować stronę Wordpress naprawdę skutecznie.

Czym jest pozycjonowanie strony Wordpress?

Jeśli czytasz ten tekst, to wiedz, że na tę stronę wcale nie trafiasz przypadkiem. Wszystko dzięki właściwemu pozycjonowaniu, które sprawiło, że nasza witryna była dla Ciebie widoczna w wyszukiwarce. Prawdopodobnie zdarzyło Ci się już usłyszeć czy przeczytać co nieco o SEO, dla w miarę pełnego i spójnego obrazu przedstawiamy jednak krótkie wyjaśnienie.

Pozycjonowanie Wordpress to zespół różnorodnych działań na stronie internetowej i poza nią. Działania te mają na celu zwiększenie widoczności w wyszukiwarce, czyli podniesienie pozycji, na których wyświetlana jest Twoja witryna. W dużym skrócie im wyżej znajdujesz się w rankingach wyników, tym większa szansa na to, że ktoś Cię zauważy. Dzięki temu większa widoczność to gwarancja większego ruch na stronie. To właśnie po to, by “pokazać się użytkownikom”, prowadzi się SEO.

Czy warto prowadzić pozycjonowanie Wordpress?

Pytania te zadaje sobie chyba każdy, kto zaczyna lub prowadzi już jakiegoś rodzaju działalność w sieci i spotyka się z pozycjonowaniem. Czy SEO przynosi efekty? Jak duże? Czy to się opłaca? Może lepiej zainwestować w AdWords? Wątpliwości zawsze jest sporo. Tymczasem, pozycjonowanie Wordpress ciągle zyskuje na popularności. Korzystają z niego blogerzy oraz firmy z praktycznie każdej branży, a dla sklepów internetowych to często główny motor napędowy całej sprzedaży.

SEO, choć aktualnie prowadzone całkowicie inaczej niż kilka lat temu, potrafi być bardzo opłacalne. Również dzięki zmianom, które zaszły w nim w miarę “ewolucji” mechanizmów wyszukiwarki Google, co przedstawiamy w kolejnym akapicie. Pozycjonowanie pozwala regularnie pozyskiwać darmowy ruch i daje szansę na nieograniczone zwiększenie efektów. Tworzy też świetny grunt dla innych form promocji czy reklamy, przez co uznaje się je za fundament internetowego marketingu.

Jeśli zastanawiasz się więc czy warto, to tak, zdecydowanie warto. Pamiętaj tylko o tym, że nie jest to proces prosty czy szybki. Wymaga sporego zaangażowania i wiedzy, Twojej lub specjalistów, którym go zlecisz.

Co da mi pozycjonowanie Wordpress?

Zarówno pozycjonowanie Wordpress, jak i pozycjonowanie strony opartej na innym, dowolnym systemie niesie ze sobą wiele zalet. Wynika to z tego, że budowanie widoczności wymaga łączenia ze sobą wielu różnych działań. Od tych czysto technicznych, mających np. usunąć błędy w kodzie, przez tworzenie treści i analitykę internetową, aż po networking mający prowadzić do pozyskiwania wartościowych linków.

Najważniejsze korzyści oferowane przez pozycjonowanie strony Wordpress to:

 • więcej osób odwiedzających stronę - większa widoczność (na więcej słów kluczowych) oraz wyższe pozycje przekładają się na systematyczny wzrost ruchu z wyszukiwarki na pozycjonowanej stronie,
 • wartościowy ruch - ruch organiczny, pozyskiwany dzięki SEO, to osoby, które szukają w sieci czegoś konkretnego. Wchodząc na Twoją stronę, są więc już w jakimś stopniu zainteresowane tym, co masz im do zaoferowania,
 • większa rozpoznawalność - strony internetowe o dobrych pozycjach na duże ilości fraz powiązanych z daną branżą wyświetlają się praktycznie wszystkim użytkownikom, którzy szukają czegoś z nią związanego. Stają się więc z czasem rozpoznawalne,
 • budowanie pozytywnego wizerunku - pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania są traktowane przez użytkowników jako najbardziej pewne i zaufane. Razem z dodatkowymi eksperckimi treściami tworzonymi na rzecz SEO pozwala to wpływać pozytywnie na wizerunek marki,
 • znaczące ulepszenie strony - zarówno optymalizacja techniczna, jak i działania dotyczące treści sprawiają, że Twoja strona staje się jeszcze bardziej profesjonalna. Działa szybciej, jest bardziej intuicyjna, funkcjonalna i bezpieczna,
 • wzrost konwersji - korzyści z działań prowadzonych na stronie, rosnącej popularności i lepszego wizerunku zwiększają zaufanie użytkowników, co przekłada się na większy odsetek osób dokonujących zakupu, wysyłających zapytania o usługi czy zapisujących się do newslettera,
 • nowe możliwości - większy ruch i większa sprzedaż to także szansa na dalsze rozwijanie zarówno samej strony, jak i Twojej działalności. Mając ruch, możesz skutecznie stosować wewnętrzną promocję, możesz też testować nowe pomysły. Rozwijać możesz także samo pozycjonowanie Wordpress.

CMS a pozycjonowanie strony - Wordpress jako dobry wybór

Pozycjonowanie strony Wordpress może być znacznie korzystniejsze czy szybsze od pozycjonowania serwisów stworzonych poprzez inne rozwiązania. Nie wynika to jednak z samego systemu. Wyszukiwarka widzi każdą witrynę internetową tak samo, jako kod HTML. To, czy zostanie on napisany od zera czy wygenerowany poprzez jakiegoś rodzaju CMS nie ma większego znaczenia. Liczy się zachowanie zasad i właściwa optymalizacja.

Co więc sprawia, że pozycjonowanie Wordpress faktycznie może być pod kilkoma względami lepsze? Głównie dostępność przeróżnych rozszerzeń, motywów i dodatkowych rozwiązań. To właśnie one i ich jakość odpowiadają za to, z jakiego punktu będziesz zaczynać prowadzenie SEO. To one mogą też znacznie usprawnić wszystkie działania.

Dzięki ogromnej popularności, w oparciu o CMS Wordpress zwyczajnie łatwiej jest stworzyć stronę, która będzie SEO-Friendly. Musisz jednak pamiętać, że zależy to od wybranych rozwiązań, a nie od samego systemu. Wtyczki czy motywy dla WP może tworzyć dosłownie każdy, dlatego ich jakość może być różna. Dobieraj je więc rozważnie, a najlepiej kieruj się opiniami oraz rzetelnymi poradnikami.

Od czego zacząć pozycjonowanie Wordpress?

Na każde pozycjonowanie, w tym pozycjonowanie Wordpress, składają się działania zewnętrzne i wewnętrzne, czyli prowadzone poza stroną internetową i na niej. Wewnętrzne to nic innego jak optymalizacja i to na niej skupiamy się w części poradnikowej. Zewnętrzne to przede wszystkim link building, czyli pozyskiwanie odnośników. To właśnie optymalizacja jest jednak aktualnie najistotniejsza. Dzieli się ona na optymalizację techniczną i optymalizację treści. Obie z nich mają na celu dostosowywać maksymalnie stronę internetową do tego, jak funkcjonują algorytmy wyszukiwarki. Mają więc wpływać na czynniki rankingowe i podnosić tym samym autorytet witryny (zwiększać jej widoczność).

Jeśli zastanawiasz się więc nad tym, jak wypozycjonować stronę Wordpress, zacznij właśnie od optymalizacji, a właściwie od analizy i doboru słów kluczowych. Jeżeli nie posiadasz jeszcze własnej strony, a dopiero zastanawiasz się nad jej stworzeniem, to warto zrobić to zanim przystąpisz do właściwej realizacji projektu. Dzięki temu Twoja nowo powstała strona będzie od razu SEO-Friendly, będzie więc znacznie łatwiejsza w późniejszym pozycjonowaniu.

Jak pozycjonować stronę Wordpress samodzielnie?

Pytanie dotyczące tego jak pozycjonować stronę Wordpress samodzielnie i czy jest to w ogóle możliwe, pada niezwykle często. Odpowiedź jest jednak dość optymistyczna. Pozycjonowanie Wordpress, tak samo jak każde inne SEO, można z sukcesami realizować samodzielnie. Trzeba tylko mieć na uwadze to, że dla stałych i stabilnych wyników będzie wymagać to sporych nakładów czasu i pracy. Nie obejdzie się też bez nauki, SEO to dziedzina dość rozległa i interdyscyplinarna.

Nawet jeśli prowadzisz firmę i myślisz o pozycjonowaniu w kontekście sposobu na zwiększenie sprzedaży czy pchnięcie biznesu do przodu, podstawowe czynności optymalizacyjne możesz przeprowadzić samodzielnie. Nie są one trudne, a znacząco przyspieszą i ułatwią pracę agencji. Pozwolą Ci również zadbać o prawidłowe zindeksowanie podstron, dzięki któremu zaczną one być widoczne na listach wyników wyszukiwania. Znając podstawy, będziesz też lepiej rozumieć cały proces i unikniesz nieporozumień przy zlecaniu całości zewnętrznej firmie.

Na czym polega optymalizacja strony Wordpress?

Powiedzieliśmy już, że pozycjonowanie Wordpress to przede wszystkim optymalizacja, czyli dostosowywanie strony internetowej. To właśnie ona, a nie linkowanie, jest odpowiedzią na pytanie jak wypozycjonować stronę Wordpress. Proces ten jest jednak złożony, dlatego wymaga dokładniejszego przedstawienia. Na początek trzeba wydzielić z niego i przedstawić optymalizację techniczną i optymalizację treści.

Optymalizacja techniczna dotyczy wszystkich kwestii związanych z czysto technicznym aspektem witryny, czyli jej kodem, strukturą czy stosowanymi rozwiązaniami. Analogicznie, optymalizacja treści, dotyczy zawartego na stronie tekstu. Obejmuje między innymi poprawę formatowania, błędów, rozbudowę treści zgodnie z zasadami SEO i tworzenie tekstów pozycjonujących. Te dwa podrzędnie złożone elementy to jednak jeszcze nie wszystko.

Optymalizacja to także analiza słów kluczowych oraz audyt SEO, czyli kompleksowe zweryfikowanie stanu danej strony internetowej celem ustalenia elementów wymagających poprawy. W tym miejscu konieczne jest także napomnienie, że pomimo sporej stałości efektów SEO w porównaniu z innymi formami marketingu, widoczności nie da zdobyć się na stałe. Pozycjonowanie Wordpress musi być prowadzone ciągle, a raz wypracowane pozycje musisz utrzymywać. W przeciwnym wypadku wyprzedzi Cię konkurencja.

Jak wypozycjonować stronę Wordpress krok po kroku

Na pytanie jak wypozycjonować stronę Wordpress można odpowiedzieć na setki sposobów. Ile specjalistów, agencji i zespołów pracujących nad SEO, tyle opinii. By przedstawić całość, musielibyśmy napisać dość obszerną książkę, a i tak byłoby to nadal tylko nasze podejście. Podstawy są jednak zawsze podobne, dlatego pokrótce je tu nakreślimy. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie zacząć budować swoją widoczność. Pamiętaj jednak, że to wyłącznie punkt wyjścia, dzięki tym zabiegom przygotujesz swoją stronę do SEO, nie wypracujesz jednak od razu niesamowitych efektów. Te wymagają często kilku miesięcy regularnej pracy. Nie zrażaj się więc, tutaj liczy się przede wszystkim to, by być maksymalnie dokładnym i działać systematycznie.

Zanim zaczniesz pozycjonowanie strony Wordpress - dobór słów kluczowych

Każde pozycjonowanie strony Wordpress zaczyna się od analizy i dobrania słów kluczowych, czyli zapytań, na które docelowo będziesz budować widoczność w wyszukiwarce. To właśnie dzięki nim Twoja witryna będzie odnajdywana przez użytkowników. Od tego, jak przeprowadzisz ten etap, zależy opłacalność SEO. Odpowiednio przeprowadzona analiza fraz znacznie usprawnia i ułatwia też pozycjonowanie.

Dobieranie słów kluczowych polega na znalezieniu maksymalnie dużej ilości (najlepiej wszystkich możliwych) fraz, za pomocą których użytkownicy mogą szukać Twojej strony oraz oferowanych na niej produktów czy usług. Mówimy tu o setkach, a nawet tysiącach poszczególnych wyrażeń. Znajdowanie ich zacznij od zwyczajnego wypisywania słów dla każdego elementu oferty. Taką podstawową listę rozbuduj potem o dodatkowe warianty z pomocą narzędzi takich jak Google Keyword Planner.

Bardzo ważna sprawa, narzędzia SEO wykorzystaj nie tylko do znalezienia dodatkowych wariacji. Sprawdź też z ich pomocą popularność i konkurencyjność wszystkich fraz. Ważna jest nie tylko ilość miesięcznych wyszukiwań, ale i to, jak intensywnie pozycjonuje się na dane słowo kluczowe konkurencja. Nie ma tu jednej idealnej strategii, pamiętaj jednak, że im bardziej konkurencyjna fraza, tym trudniej będzie zdobyć na nią widoczność.

Przy dobieraniu słów nie skupiaj się również wyłącznie na frazach krótkich, jedno- czy dwuwyrazowych. Co prawda są one najpopularniejsze, ze względu na dużą ogólność pozyskiwany z nich ruch nie jest jednak zazwyczaj szczególnie opłacalny. Stosuj także frazy dłuższe oraz te będące całymi zdaniami lub precyzyjnymi opisami produktów, tzw. długie ogony. Im większa precyzyjność, tym większa szansa na to, że szukający będzie już zainteresowany zakupem czy skorzystaniem z usługi (bardziej precyzyjna intencja i większy współczynnik konwersji).

Struktura witryny - zaczynamy właściwe pozycjonowanie Wordpress

Mając listę fraz kluczowych, możesz przystąpić do zastosowania jej w praktyce, a właściwie, do przypisania poszczególnych słów do konkretnych podstron. Stworzenie takiej struktury jest istotne ze względu na to, że dla skutecznego SEO, jedno słowo kluczowe powinno być przypisane do tylko jednego adresu URL (jednej podstrony). Dzięki temu pozycjonowanie Wordpress nie doprowadzi do sytuacji, w której na jedną frazę o widoczność będzie walczyć kilka Twoich podstron. Nie wystąpi więc kanibalizacja słów kluczowych.

Stworzenie właściwej struktury najłatwiej wykonać poprzez pogrupowanie tematycznie fraz i dopisywanie do nich kolejnych podstron. W przypadku nowej strony lub braku pasujących do danych słów adresów, słowa te będą stanowić podstrony, które musisz stworzyć. Frazy zawsze grupuj według stojących za nimi intencjami (np. zakupu czy zdobycia konkretnej informacji).

Podstawowa optymalizacja - pozycjonowanie strony Wordpress

Pierwsze zabiegi przeprowadzane w samej witrynie mające na celu pozycjonowanie strony Wordpress powinny dotyczyć kilku aspektów każdej podstrony. Przede wszystkim, zadbaj o przyjazność adresów URL, czyli stworzenie adresacji, która będzie logicznym i zrozumiałym ciągiem znaków (np. “example.com/nazwa-podstrony” zamiast “example.com/22145”). Kolejne czynności, które musisz wykonać to:

 • stworzenie unikalnych meta tagów title oraz description (widocznych w wynikach wyszukiwania),
 • stworzenie unikalnych treści z uwzględnieniem słów kluczowych dla podstron (wstępnie, możesz rozwijać je później),
 • zastosowanie nagłówków H1-H3 w treści podstron,
 • wdrożenie linkowania wewnętrznego zgodnie z zaplanowaną strukturą.

Zarządzanie indeksacją - czyli o mapie witryny i pliku robots

By pozycjonowanie strony Wordpress mogło zacząć przynosić jakiekolwiek efekty, musisz zadbać też o właściwą indeksację, czyli o to, jak roboty wyszukiwarki będą skanować Twoją stronę. To właśnie ten proces odpowiada za to, jak Google będzie widzi i ocenia witrynę. Absolutną koniecznością jest tutaj stworzenie pliku robots.txt, który stanowi wytyczne dla robotów. Warto wygenerować także mapę witryny i zgłosić ją w Google Search Console. Dzięki temu wyszukiwarka będzie w stanie dodać do rankingu wszystkie z podstron, na których widoczności Ci zależy.

Zarządzanie indeksacją to jednak również jej blokowanie. Zablokować przed robotami musisz wszystkie podstrony, które mogłyby zaniżać ocenę Twojego serwisu. Są to przykładowo adresy, pod którymi znajduje się regulamin, koszyk zakupowy, płatności lub logowanie dla Klienta. W indeksacji ważne jest też wspomniane już linkowanie wewnętrzne. Roboty poruszają się bowiem właśnie po odnośnikach, przechodząc z jednej podstrony na kolejną.

Najczęstsze błędy utrudniające pozycjonowanie strony Wordpress

Pozycjonowanie Wordpress utrudnia najczęściej źle dobrany motyw strony, czyli taki, który został niewłaściwe przygotowany. Zdarza się, że w takich wypadkach, dla skutecznego prowadzenia SEO, konieczne jest całkowite stworzenie strony od nowa. Aby tego uniknąć, wybierz motyw, który jest nieskomplikowany i przejrzysty. Dzięki temu nie będzie on obciążał zbytnio strony i będzie łatwiejszy w późniejszej modyfikacji. Dodatkowo możesz zwrócić też uwagę, czy został on opisany jako “SEO-Friendly”.

Kolejny, równie częsty błąd, z którym spotykamy się w naszej pracy, to niewłaściwe zastosowanie Wordpressowych tagów. Prowadzi ono często do duplikacji treści i kanibalizacji podstron. Tutaj polecalibyśmy dokładne zapoznanie się z ich działaniem oraz, przy ich stosowaniu, zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe zarządzanie indeksacją. Pamiętaj jednak, że używanie ich, o ile może być przydatne, to wcale nie jest konieczne.

Bardzo powszechnym błędem, obejmującym zarówno pozycjonowanie Wordpress, jak i pozycjonowanie strony działającej na innym, dowolnym systemie, jest również duplikacja treści. Wynika ona najczęściej z kopiowania opisów ze stron producentów (w sklepach internetowych), braku zastosowania lub zastosowania niewłaściwych przekierowań, lub nieprawidłowej paginacji. Staraj się regularnie weryfikować jej występowanie.

Wtyczki SEO - czyli jak wypozycjonować stronę Wordpress w praktyce

Przedstawiliśmy pokrótce kilka najważniejszy kwestii, o które musisz zadbać, chcąc zacząć pozycjonowanie Wordpress. Nie przedstawiliśmy jednak, w jaki sposób to wszystko zrobić. Odpowiedzią są właściwe wtyczki, w tym dedykowana wtyczka SEO, która pozwoli Ci na podstawową optymalizację bez konieczności ingerowania w kod źródłowy.

Opcji jest tutaj mnóstwo, zdecydowanie polecamy jednak wtyczkę Yoast SEO. Jest ona najpopularniejsza, intuicyjna i bezpieczna, a przy tym posiada właściwie wszystkie funkcje, których potrzebujesz na początek. Ważnym dodatkiem będzie także wtyczka do zarządzania przekierowaniami, np. Redirection. Pamiętaj jednak, by nie instalować jednocześnie zbyt wielu rozwiązań. Mogą one znacznie spowolnić stronę i tym samym utrudnić jej pozycjonowanie. Instaluj tylko te wtyczki, z których naprawdę będziesz korzystać.

Chcesz zlecić komuś SEO? Dobrze wiemy, jak pozycjonować stronę Wordpress

Pozycjonowanie strony Wordpress, podobnie jak SEO każdej innej witryny, jest procesem długotrwałym, wymagających odpowiedniego przygotowania, systematyczności i wiedzy. Jeśli chcesz więc skutecznie promować się w sieci, a przy tym móc nadal skupiać się głównie na prowadzeniu swojego biznesu, zleć pozycjonowanie sprawdzonej agencji.

W Top Online zajmujemy się SEO nieprzerwanie od 2012 roku, mamy więc niezbędne doświadczenie. Stawiamy na prawdziwą współpracę z Klientem oraz stały kontakt. Nasz zespół to nie tylko specjaliści, ale też jednocześnie pasjonaci. Zaufało nam już przeszło 2000 polskich firm.

Co wyróżnia nas spośród innych agencji SEO?

Z Top Online zyskujesz:

 • stały, szybki i bezpośredni kontakt, dzięki któremu uzyskasz odpowiedź na każde pytanie,
 • cykliczne wskazówki optymalizacyjne, które pozwolą Ci znacznie przyspieszyć zdobywanie widoczności,
 • comiesięczne raporty z naszych działań, dzięki czemu wiesz, jak pracujemy i za co dokładnie płacisz,
 • wsparcie przypisanego na cały okres współpracy Opiekuna SEO, czyli specjalisty koordynującego pracę nad Twoją stroną,
 • dostęp do autorskiego panelu Klienta, z którego możesz m.in. śledzić nasze działania lub szybko się z nami kontaktować,
 • możliwość skorzystania z autorskich, unikalnych rozwiązań w zakresie pozycjonowania stron, dzięki którym jeszcze sprawniej wypracujesz widoczność,
 • wszystkie korzyści płynące ze skutecznego pozycjonowania.

Pozycjonowanie strony Wordpress bez ryzyka

Jesteśmy pewni jakości naszych usług, dlatego nie boimy udostępniać się ich na próbę, przez 30 dni, bez zobowiązań i całkowicie za darmo. Jeśli chcesz zacząć prowadzić SEO swojej strony czy swojego sklepu internetowego, skontaktuj się z nami. Zobaczymy, co możemy dla Ciebie zrobić i przedstawimy Ci wstępną ofertę. U nas nie musisz decydować się w ciemno. Skorzystaj z miesiąca testowego i przekonaj się, że naprawdę warto.

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zacznij darmowy miesiąc próbny .

Sprawdzam