Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – indeks wyszukiwarki. To ważne pojęcie w procesie wyświetlania wyników wyszukiwania przez wyszukiwarkę.
Czym jest indeks wyszukiwarki?
Indeks wyszukiwarki to ogromna baza danych, zawierająca wszystkie strony internetowe, o których wie wyszukiwarka i które zaakceptowała. Indeks Google to ważne zagadnienie w procesie pozycjonowania. Mechanizm wyszukiwarki można podzielić na trzy główne etapy: skanowanie sieci w poszukiwaniu nowych serwisów, sprawdzanie zawartości stron i dodawanie ich do indeksu oraz wyświetlanie wyników.
To znaczy, że jeśli chcemy, aby nasza strona wyświetliła się w wynikach wyszukiwania, musi w pierwszej kolejności znaleźć się w indeksie wyszukiwarki Google.
Indeks wyszukiwarki a wyniki wyszukiwania
Gdy użytkownik wpisuje frazę w wyszukiwarce, Google przeszukuje swój indeks w poszukiwaniu najtrafniejszych wyników.
Indeks wyszukiwarki jest regularnie aktualizowany i uzupełniany o nowe strony oraz treści na istniejących już stronach.
Jak dodać stronę do indeksu wyszukiwarki?
Strona internetowa po pewnym czasie powinna zostać odnaleziona przez Google i dodana do indeksu bez jakiegokolwiek działania ze strony jej właściciela. Można jednak przyspieszyć ten proces i samemu dodać stronę do indeksu wyszukiwarki. Jak to zrobić?
Jednym ze sposobów jest dodanie adresu URL za pomocą darmowego narzędzia Google Search Console. Wystarczy stworzyć konto, podać adres domeny, a następnie przejść weryfikację. Inne sposoby to utworzenie i wysłanie do Google mapy strony oraz pozyskanie back linków.
Indeks wyszukiwarki – podsumowanie
W dzisiejszym wpisie omówiliśmy pojęcie „indeks wyszukiwarki”. Wyjaśniliśmy, czym jest i na czym polega jego działanie. Przedstawiliśmy także popularne metody dodawania strony do indeksu Google.
Społeczność
SEO Samodzielni
Wszystkie treści tworzymy z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?
Kurs SEO
Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.