Jak sprawdzić, czy tekst jest unikatowy? Poznaj Plagiarism Checker - narzędzie (nie tylko) dla copywriterów.

Pozycjonowanie
Jak sprawdzić, czy tekst jest unikatowy? Poznaj Plagiarism Checker - narzędzie (nie tylko) dla copywriterów.

Duplikacja treści

Duplikacja treści może mieć bardzo poważne konsekwencje - zaczynając od spadku pozycji w wynikach wyszukiwania, aż do zablokowania strony przez Google. Dodatkowo, w świetle prawa, powielanie opisów z konkurencyjnych witryn i przypisywanie im swojego autorstwa nie jest niczym innym niż plagiatem i może być traktowane jako naruszenie dóbr osobistych (art. 23 Kodeksu cywilnego).

Sprawdź swój tekst

Oczywistym jest, że pisząc na jakiś temat poszukujemy informacji, a internet jest jest do tego najlepszym środkiem i narzędziem. Jednak bezmyślne kopiowanie treści nie jest najlepszym pomysłem. Internet ma służyć jako źródło wiedzy - zdobądź więc potrzebną wiedzę przeprowadzając research interesującego Cię tematu, a następnie przelej swoją wiedzę na papier (lub na Worda czy stronę internetową). Mimo takiego przygotowania, radzimy jeszcze chwilę wstrzymać się z publikacją treści. Wcześniej polecamy skorzystanie z darmowego narzędzia Plagiarism Checker.

Co to jest Plagiarism Checker?

Jak łatwo domyślić się z nazwy, Plagiarism Checker jest narzędziem, które pozwala sprawdzić, jak dany tekst ma się do plagiatu. Jak to zrobić? Po prostu kopiujesz swój tekst (jeśli jest dłuższy niż 1000 słów, podziel go na części) i wklejasz w przeznaczonym do tego obszarze.

Plagiarism Checker

Po wklejeniu tekstu musisz jeszcze kliknąć zielony button z napisem Check Plagiarism.

Plagiarism Checker

Co dalej? Po tym zaczyna się badanie Twojego tekstu przez narzędzie - może to trochę potrwać. Pojawi się zielony pasek, który pokaże, czy Twój tekst jest unikatowy. Zrobiliśmy próbę dla tego tekstu, oto wyniki:

Plagiarism Checker

Plagiarism Checker sprawdza pokazuje poszczególne części tekstu. W razie plagiatu możesz więc łatwo dojść do tego, którą część tekstu należy poprawić. Zachęcamy do korzystania!