Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Jak sprawdzić, czy tekst jest unikatowy? Poznaj Plagiarism Checker - narzędzie (nie tylko) dla copywriterów.

29-06-2018

Jak sprawdzić, czy tekst jest unikatowy? Poznaj Plagiarism Checker - narzędzie (nie tylko) dla copywriterów.

Obecnie wartościowy content jest jednym z najważniejszych elementów w optymalizacji strony internetowej. Wynika to z faktu, że wyszukiwarka Google dąży do tego, aby w jak najlepszy sposób odpowiedzieć użytkownikom na ich zapytania. Powielony tekst z innej strony to sygnał ostrzegawczy dla Google, który może spowodować spadek naszych pozycji. Poznaj narzędzie, dzięki któremu dowiesz się, czy Twój tekst jest unikatowy.

Jak sprawdzić, czy tekst jest unikatowy? Poznaj Plagiarism Checker - narzędzie (nie tylko) dla copywriterów. - SEO blog

Duplikacja treści

Duplikacja treści może mieć bardzo poważne konsekwencje - zaczynając od spadku pozycji w wynikach wyszukiwania, aż do zablokowania strony przez Google. Dodatkowo, w świetle prawa, powielanie opisów z konkurencyjnych witryn i przypisywanie im swojego autorstwa nie jest niczym innym niż plagiatem i może być traktowane jako naruszenie dóbr osobistych (art. 23 Kodeksu cywilnego).

Sprawdź swój tekst

Oczywistym jest, że pisząc na jakiś temat poszukujemy informacji, a internet jest jest do tego najlepszym środkiem i narzędziem. Jednak bezmyślne kopiowanie treści nie jest najlepszym pomysłem. Internet ma służyć jako źródło wiedzy - zdobądź więc potrzebną wiedzę przeprowadzając research interesującego Cię tematu, a następnie przelej swoją wiedzę na papier (lub na Worda czy stronę internetową). Mimo takiego przygotowania, radzimy jeszcze chwilę wstrzymać się z publikacją treści. Wcześniej polecamy skorzystanie z darmowego narzędzia Plagiarism Checker.

Co to jest Plagiarism Checker?

Jak łatwo domyślić się z nazwy, Plagiarism Checker jest narzędziem, które pozwala sprawdzić, jak dany tekst ma się do plagiatu. Jak to zrobić? Po prostu kopiujesz swój tekst (jeśli jest dłuższy niż 1000 słów, podziel go na części) i wklejasz w przeznaczonym do tego obszarze.

Plagiarism Checker

Po wklejeniu tekstu musisz jeszcze kliknąć zielony button z napisem Check Plagiarism.

Plagiarism Checker

Co dalej? Po tym zaczyna się badanie Twojego tekstu przez narzędzie - może to trochę potrwać. Pojawi się zielony pasek, który pokaże, czy Twój tekst jest unikatowy. Zrobiliśmy próbę dla tego tekstu, oto wyniki:

Plagiarism Checker

Plagiarism Checker sprawdza pokazuje poszczególne części tekstu. W razie plagiatu możesz więc łatwo dojść do tego, którą część tekstu należy poprawić, a co za tym idzie Twoje pozycjonowanie wejdzie na wyższy poziom. Zachęcamy do korzystania!


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Pozycjonowanie
Branże z zakazem reklamy – jak SEO może przyjść z pomocą - SEO blog
Pozycjonowanie
Dlaczego nagrywamy raporty wideo?
Grzegorz Słoka, 30-04-2024
Dlaczego nagrywamy raporty wideo? - SEO blog
Pozycjonowanie
Jak wdrożyć schemę w Wordpressie i nie tylko – podstawy - SEO blog