Pozycjonowanie SkyShop*

*poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania sklepów internetowych

SEO
na luzie*

*Całkowicie za darmo przygotujemy wstępną analizę Twojej strony, sprawdzimy konkurencję i zaproponujemy skuteczną strategię działania. Wszystko w formie wideo, na przykładach, abyś nie musiał domyślać się o co chodzi.

Bezpłatna oferta
 • Odezwiemy się w 24h
 • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
 • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
 • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
 • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową*

*Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Optymalizacja i pozycjonowanie sklepu Sky Shop pod kątem wyszukiwarek internetowych to zespół działań, o które powinien dbać dzisiaj każdy właściciel sklepu internetowego. Niezależnie od jego wielkości, branży czy miesięcznego obrotu. To podstawa widoczności w sieci, bez niej żaden sklep nie jest w stanie pozyskiwać darmowego, organicznego ruchu. A to właśnie on jest fundamentem stabilnego rozwoju większości internetowych biznesów.

Spis treści:

 1. Co możesz zyskać poprzez pozycjonowanie sklepu Sky Shop?
 2. Pozycjonowanie SkyShop - korzyści na wielu płaszczyznach
 3. SkyShop - korzystne rozwiązanie dla Twojego sklepu internetowego
 4. Zalety platformy Sky Shop - pozycjonowanie i przydatne rozwiązania e-commerce
 5. Jak prowadzimy pozycjonowanie SkyShop?
 6. Ile potrwa pozycjonowanie sklepu Sky Shop?
 7. Zrób to sam: Sky Shop - pozycjonowanie i podstawowa optymalizacja
 8. Tytuły i opisy w wyszukiwarce - czyli meta tagi
 9. Błędy 404 i duplikacja - przekierowania a pozycjonowanie SkyShop
 10. Twórz content i dbaj o jego strukturę - podstawa optymalizacji treści
 11. Generowanie mapy witryny w Sky Shop, pozycjonowanie i rola indeksacji
 12. Zleć nam pozycjonowanie sklepu Sky Shop

Co możesz zyskać poprzez pozycjonowanie sklepu Sky Shop?

Podobnie jak każde SEO e-commerce, pozycjonowanie Sky Shop ma na celu zapewnić Ci wzrost widoczności sklepu internetowego, czyli w praktyce - większy ruch, stały napływ potencjalnych Klientów. To jednak tylko cel główny, a osiągnięcie go wymaga wielu różnorodnych działań, takich jak optymalizacja witryny, content marketing czy pozyskiwanie odnośników. Prowadzenie ich przynosi jeszcze mnóstwo korzystnych efektów “pobocznych”.

Pozycjonowanie SkyShop - korzyści na wielu płaszczyznach

Oprócz rosnącego ruchu i sprzedaży poprzez pozycjonowanie SkyShop zyskujesz:

 • wzrost rozpoznawalności marki - dzięki regularnemu wyświetlaniu sklepu w wynikach (użytkownicy Cię widzą),
 • lepszą konwersję sprzedażową - dzięki rosnącemu zaufaniu i poprawie wizerunku, które są efektem odpowiednio zaplanowanych, złożonych działań optymalizacyjnych,
 • korzyści wizerunkowe - zajmując wysokie pozycje na słowa kluczowe (zapytania) związane z przedmiotem Twojej działalności jesteś odbierany jako lider w branży,
 • skuteczne wykorzystanie budżetu marketingowego - stale prowadzone pozycjonowanie wypracowane efekty mogą być utrzymywane i zwiększane bez końca,
 • więcej możliwości promocji - ruch organiczny w sklepie daje Ci szansę na skuteczną promocję wewnętrzną, testowanie nowych rozwiązań, rozwój oferty i ciągłe ulepszenia, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów,
 • i wiele więcej - pozycjonowanie działa na wielu poziomach, co może z czasem skutkować korzyściami w praktycznie każdym aspekcie komunikacji rynkowej Twojej firmy.

SkyShop - korzystne rozwiązanie dla Twojego sklepu internetowego

Na sukces sklepu internetowego, tak samo jak na sukces każdego biznesu, składa się wiele różnych aspektów. W e-commerce ważnym elementem jest jednak także wybór oprogramowania. To od niego zależy w dużej mierze jakość codziennego funkcjonowania sklepu, obsługi Klienta, płatności, dokumentacji czy właśnie skuteczność marketingu. Pod tym względem bardzo dobrym wyborem jest właśnie Sky Shop. Pozycjonowanie sklepu opartego na tym systemie ułatwia znacznie jego przyjazność SEO oraz obecność wielu przydatnych i intuicyjnych funkcji.

SkyShop to popularne polskie oprogramowanie udostępniane w modelu SaaS (Software as a Service). Jego największymi zaletami są bardzo niskie koszty, łatwość założenia i obsługi, pełna funkcjonalność i dostępność wielu integracji. Rozwiązanie to pozwala stworzyć gotowy do działania sklep internetowy w dosłownie kilka minut. To świetna opcja zarówno dla nowo powstających, jak i działających już prężnie biznesów. Abonament podstawowego pakietu to zaledwie 99 zł netto miesięcznie.

Zalety platformy Sky Shop - pozycjonowanie i przydatne rozwiązania e-commerce

Choć jak każda platforma e-commerce, SkyShop nie jest wolny od drobnych wad, to ma wiele przeważających je zalet. Ogromnym wyróżnikiem, o którym warto wspomnieć na początek, jest tutaj możliwość pełnej, bezpłatnej migracji sklepu z innych popularnych systemów. Jeśli posiadasz sklep na innej platformie, to najprawdopodobniej możesz przenieść go na SkyShop z zachowaniem domeny, linków, całej bazy danych oraz struktury. Bardzo dużym plusem tego systemu są także wspomniane już, liczne integracje.

Sklep SkyShop połączysz bez problemu z systemami płatności, oprogramowaniem usprawniającym obsługę zamówień, platformami takimi jak Allegro czy systemami zarządzania logistyką i magazynem. Do dyspozycji będziesz mieć także wygodny i kompletny interfejs oraz wsparcie polskiego zespołu. To pewny, stabilny sklep bez martwienia się o kwestie takie jak hosting czy zabezpieczenia. Całość dopełnia jeszcze przyjazność SEO. Jedyny minus to brak dostępu do kodu źródłowego.

Jak prowadzimy pozycjonowanie SkyShop?

By wyjaśnić pokrótce, na czym polega i z czego się składa pozycjonowanie SkyShop, przedstawiamy poniżej przebieg współpracy przy SEO e-commerce w naszej agencji. Oczywiście uwzględniamy tutaj tylko działania obejmujące samą pracę nad widocznością. Dodatkowe czynności takie jak raportowanie Klientowi podjętych działań, dostarczanie wskazówek optymalizacyjnych czy stałe konsultacje zostały pominięte.

Pozycjonowanie sklepu Sky Shop w Top Online to:

 1. Analiza i dobór słów kluczowych - to pierwszy krok w SEO, od którego zależy bezpośrednio opłacalność całego procesu. To właśnie słowa kluczowe są elementem łączącym widoczność i użytkownika. To za ich pośrednictwem odnajdywany będzie Twój sklep. Liczy się więc nie tylko popularność czy konkurencyjność słów, ale także stojąca za nimi intencja użytkownika.
 2. Audyt oraz formułowanie strategii SEO - etap, od którego zaczyna się właściwa praca nad sklepem internetowym. Powiązany bezpośrednio z analizą fraz, ale mający na celu skrupulatne prześwietlenie całej witryny. To on jest punktem wyjścia do pierwszych zmian mających budować widoczność Twojego sklepu. Na tym etapie ustalamy precyzyjnie sytuację witryny i tworzymy strategię jej pozycjonowania.
 3. Optymalizacja sklepu internetowego - najbardziej złożona i pracochłonna, ale też jednocześnie niezwykle istotna część SEO. Skupiająca się na ciągłym dostosowywaniu i rozbudowywaniu sklepu internetowego pod kątem wymagań wyszukiwarek internetowych. Zarówno pod względem aspektów czysto technicznych, jak i zawartych w sklepie treści. Obejmuje m.in. usprawnianie działania witryny, jej modyfikowanie i wdrażanie nowych rozwiązań oraz tworzenie nowych tekstów pozycjonujących.
 4. Pozyskiwanie odnośników - tzw. linkbuilding, pozycjonowanie SkyShop prowadzone poza sklepem internetowym. To wszystkie działania prowadzące do uzyskania wartościowych linków kierujących do sklepu z innych miejsc w sieci. Może obejmować budowę zaplecza pozycjonerskiego, tworzenie artykułów gościnnych, inwestycje w artykuły sponsorowane, tworzenie wizytówek NAP, networking i wiele innych procesów.
 5. Monitoring efektów, analiza, modyfikacje, ulepszenia - ciągłe sprawdzanie skuteczności prowadzonych działań, ponowne audyty, ulepszanie strategii i modyfikacje zakresu oraz podejmowanych czynności. Proces niezbędny do wypracowania, utrzymania i skalowania efektów SEO.

Ile potrwa pozycjonowanie sklepu Sky Shop?

To zależy. Pozycjonowanie sklepu Sky Shop, tak samo jak pozycjonowanie każdego innego sklepu internetowego wymaga nieco czasu. Nie tylko ze względu na pracochłonność działań, ale także to, w jaki sposób działają wyszukiwarki. Google nie reaguje bowiem na wszystkie zmiany natychmiastowo. Algorytmy odpowiedzialne za agregowanie i dobieranie wyników również potrzebują czasu. Sam sklep może działać też w otoczeniu o mniej lub bardziej konkurencyjnym. Może także wymagać więcej bądź mniej pracy.

Pierwsze efekty SEO mogą pojawić się już po kilku tygodniach od rozpoczęcia działań. Wypracowanie wysokich, przynoszących wymierne korzyści, pozycji wymaga jednak zazwyczaj co najmniej kilku miesięcy. Z tego powodu pozycjonowanie SkyShop trzeba traktować jako inwestycję, która zwróci się z czasem.

Zrób to sam: Sky Shop - pozycjonowanie i podstawowa optymalizacja

To, że SEO jest procesem złożonym i wymagającym planowania nie znaczy, że nie można go prowadzić samodzielnie. Wręcz przeciwnie! Najlepszym punktem wyjścia są tutaj podstawowe działania optymalizacyjne, które możesz łatwo przeprowadzić dzięki rozwiązaniom oferowanym przez Sky Shop. Pozycjonowanie warto zacząć właśnie od nich.

Poniżej przedstawiamy kilka aspektów, o które możesz w łatwy sposób zadbać samodzielnie. Nie zagwarantują Ci one od razu skutecznych pozycji, ale pozwolą zapobiec najczęstszym błędom. Dzięki temu dalsze pozycjonowanie sklepu Sky Shop będzie przebiegać łatwiej i sprawniej. Niezależnie od tego, czy zlecisz je agencji, czy zaczniesz prowadzić samemu.

Tytuły i opisy w wyszukiwarce - czyli meta tagi

Meta dane podstron, a właściwie ich tytuły i opisy są wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Są więc istotne ze względu na zainteresowanie użytkowników i mogą wpływać pozytywnie na liczbę odwiedzin Twojego sklepu. Sam meta title jest też ważnym czynnikiem rankingowym.

SkyShop pozwala ustawić je z poziomu panelu administracyjnego. Aby to zrobić, wejdź w zakładkę Marketing > Pozycjonowanie. Następnie przejdź do edycji ustawień. Tutaj możesz zmodyfikować tytuł i opis strony.

Błędy 404 i duplikacja - przekierowania a pozycjonowanie SkyShop

Jeśli pozycjonowanie sklepu Sky Shop ma być skuteczne, to żaden z adresów Twojego sklepu nie może być pusty ani powielać zawartości innej podstrony. Wbrew pozorom, do takich sytuacji dochodzi często przypadkiem, np. przy usuwaniu chwilowo wycofywanego ze sprzedaży produktu.

By temu zapobiec, musisz zadbać o przekierowania, czyli odpowiednie dyrektywy pozwalające przenieść użytkownika czy robota internetowego z jednego adresu na drugi. Podobnie jak przy meta tagach, SkyShop pozwala zarządzać nimi w banalnie prosty sposób. Odpowiednią funkcję znajdziesz w zakładce Marketing > Pozycjonowanie > Przekierowania.

Twórz content i dbaj o jego strukturę - podstawa optymalizacji treści

Pozycjonowanie SkyShop nie obejdzie się bez regularnego tworzenia i optymalizacji treści. Unikalny content jest tutaj zawsze mile widziany. Zarówno pod postacią opisów kategorii czy produktów, jak i bloga czy rozbudowy istniejących już tekstów. Każda właściwie zoptymalizowana treść może przyczyniać się do zwiększania widoczności, a w efekcie także ruchu i sprzedaży.

Bardzo ważnym aspektem na pograniczu optymalizowania treści i aspektów technicznych są również nagłówki Hx. Zadbaj o to by były one obecne na każdej podstronie. Jako H1 zawsze ustawiony powinien być tytuł strony, artykułu, produktu czy kategorii. Jako H2 - inne najważniejsze w hierarchii elementy lub śródtytuły tekstu.

Generowanie mapy witryny w Sky Shop, pozycjonowanie i rola indeksacji

Indeksacja to proces dodawania stron internetowych do bazy danych wyszukiwarki. Dzięki niemu zaczynają one być widoczne w wynikach wyszukiwania. By proces ten mógł przebiegać właściwie, Google powinien jednak poznać strukturę Twojego serwisu. W tym pomoże zgłoszenie w Google Search Console mapy witryny - czyli pliku sitemap.xml.

Tutaj również, sprawę ułatwiają znacznie funkcje wspomagające pozycjonowanie SkyShop. By wygenerować plik sitemap, przejdź do Marketing > Pozycjonowanie > Mapa strony. W tej zakładce stworzysz prosto domyślną lub, w razie potrzeby, zmodyfikowaną mapę.

Zleć nam pozycjonowanie sklepu Sky Shop

Pozycjonowanie SkyShop możesz zacząć już dzisiaj. Jeśli nie chcesz robić tego samodzielnie lub zwyczajnie, wolisz skupić się na prowadzeniu biznesu, zleć to nam. Zajmujemy się SEO sklepów internetowych od 2012 roku, sami działamy zresztą też w e-commerce. Znamy branżę od podszewki, mamy wiedzę, mamy doświadczenie, po prostu wiemy jak pozycjonować skutecznie. Stawiamy na stały kontakt z Klientem, przejrzystość naszych działań i realną kooperację.

Co więcej, jesteśmy przekonani, że nie będziesz rozczarowany. Zadzwoń lub napisz do nas już dziś i odbierz darmową analizę Twojej strony. Wspólnie zadbajmy o widoczność Twojego sklepu!

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zobacz jak .

Sprawdzam