Pozycjonowanie stron Bydgoszcz*

*poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania lokalnego

SEO
na luzie*

*Całkowicie za darmo przygotujemy wstępną analizę Twojej strony, sprawdzimy konkurencję i zaproponujemy skuteczną strategię działania. Wszystko w formie wideo, na przykładach, abyś nie musiał domyślać się o co chodzi.

Bezpłatna oferta
 • Odezwiemy się w 24h
 • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
 • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
 • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
 • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową*

*Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Pozycjonowanie Bydgoszcz, zwane też SEO (ang. Search Engine Optimization), to zbiór działań, których głównym celem jest poprawienie pozycji strony internetowej na liście wyników wyświetlanych przez wyszukiwarki (np. Google). Składają się na nie zabiegi takie jak kompleksowa optymalizacja techniczna witryny, publikowanie prawidłowo sformatowanych, wartościowych treści i zdobywanie zewnętrznych odnośników. Odpowiednio prowadzone SEO sprawia, że strona internetowa pnie się do góry w wynikach wyszukiwania, zyskując tym samym większą widoczność. Im wyżej "zajdzie”, tym więcej osób ją odwiedzi. Właśnie dlatego pozycjonowanie Bydgoszcz jest tak istotne dla przedsiębiorców.

Spis treści:

 1. Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?
 2. Pozycjonowanie stron Bydgoszcz – więcej niż reklama
 3. Co może dać Ci pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?
 4. Zalety pozycjonowania Bydgoszcz:
 5. Ile czasu zajmuje pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?
 6. Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz krok po kroku, czyli jak my to robimy
 7. Działania zewnętrzne, analiza wyników i modyfikacje
 8. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz
 9. Chcesz sprawdzić jak to działa?

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?

Internet stał się głównym miejscem poszukiwania wszelkich usług, czy produktów, nawet tych, które muszą być świadczone w naszej najbliższej okolicy. Mało kto rozpytuje dzisiaj znajomych, czy rodzinę w celu znalezienia konkretnego wykonawcy lub sklepu. Szybciej i wygodniej jest po prostu wpisać poszukiwaną rzecz w wyszukiwarkę. Taka zmiana przyzwyczajeń sprawiła, że na wyszukiwanie nie poświęca się zbyt wiele czasu. Jeśli strona ma być wzięta w ogóle pod uwagę, musi więc znajdować się jak najwyżej. I tutaj właśnie zastosowanie znajduje pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz. Pozwala ono skutecznie zwiększyć liczbę osób wchodzących na stronę danej firmy, a tym samym zagwarantować jej stały dopływ nowych klientów.

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz – więcej niż reklama

Wiele osób niedoświadczonych w marketingu internetowym nie przykłada do pozycjonowania większej uwagi. Wynika to głównie z niewiedzy. SEO jest bowiem uznawane przez wielu specjalistów za jedną z najskuteczniejszych form reklamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak takie zdanie brzmi na stronie agencji zajmującej się pozycjonowaniem, ale spokojnie, już śpieszymy z wyjaśnieniem. Pozycjonowanie Bydgoszcz nie jest prostą jednorazową promocją, jest trwałym procesem. Raz rozpoczęte może poprawiać wyniki strony praktycznie bez końca, generując stopniowo coraz to większy ruch i poprawiając jednocześnie konwersję sprzedażową. Pozycjonowanie "ściąga" bowiem na stronę ruch wartościowy, czyli osoby nieprzypadkowe, zainteresowane naszą ofertą.

Duża konkurencja pomiędzy firmami w Internecie w połączeniu z zachodzącymi na naszych oczach zmianami społecznymi sprawia, że pozycjonowanie stron Bydgoszcz staje się wręcz koniecznością. Znalezienie się poza pierwszą stroną wyników wyszukiwania (która ma zaledwie 10 pozycji) może być w niektórych branżach równoznaczne z całkowitym brakiem organicznego ruchu. Oznacza to nie tylko zaprzepaszczenie szansy na rozwój firmy, ale także znacznie mniejsze dochody. Jeśli konkurencja jest duża, a firma działa głównie w sieci i nie dysponuje dużą bazą stałych klientów, musi się pozycjonować. Samo posiadanie witryny internetowej nic już nie znaczy, stronę ma przecież teraz każdy. Jeśli firma nie robi nic, by zwiększać ruch na swojej witrynie, to witryna ta staje się zbędnym kosztem. Jest jak drukowane ciągle ulotki, których nikt nie rozdaje. Poniżej przedstawiamy przeciętny rozkład kliknięć w poszczególne pozycje listy wyników wyszukiwania.

Pozycja Desktop Mobile
1 29.38% 23.82%
2 15.44% 15.41%
3 10.68% 9.5%
4 7.26% 6.48%
5 5.18% 4.63%
6 3.75% 3.37%
7 2.73% 2.57%
8 2.04% 1.99%
9 1.53% 1.54%
10 1.16% 1.17%

Co może dać Ci pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz jest o wiele bardziej wszechstronne, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Poprawienie pozycji i zwiększenie ruchu wymaga prowadzenia wielu mniej lub bardziej (a w większości bardziej) skomplikowanych działań. Część z nich zahacza swoją specyfiką o projektowanie stron, marketing sieciowy, antropologiczne badania rynkowe i zarządzanie strategiczne. Nic więc dziwnego, że może z nich wyniknąć wiele dobrego. Wzajemne przenikanie się tych wszystkich dziedzin w pozycjonowaniu sprawia, że nie sposób wskazać szczegółowo wszystkie jego oddziaływania. Poniżej przedstawiamy jednak najważniejsze (naszym zdaniem) korzyści, które pociąga za sobą pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz wraz z krótkimi wyjaśnieniami.

Zalety pozycjonowania Bydgoszcz:

 • Zwiększenie ruchu organicznego

  Wzrost liczby osób wchodzących na stronę firmy mógłby nie mieć większego znaczenia pod względem sprzedażowym, gdyby odwiedzały ją ciągle te same osoby. Pozycjonowanie stron Bydgoszcz poprawia ich widoczność, sprawiając tym samym, że interesują się nimi też ci, którzy nigdy jeszcze na nich nie byli. Wynika to z tego, w jaki sposób podejmujemy decyzje w Internecie. Różne statystyki dowodzą, że niezależnie od tego, czego użytkownicy szukają w sieci, ponad połowa z nich wchodzi wyłącznie w trzy pierwsze wyniki wyszukiwania. Ma na to wpływ nie tylko powszechne wygodnictwo i brak czasu, ale też zaufanie, jakie zbudowały w nas usługi Google. Większość społeczeństwa jest przyzwyczajona do tego, że pierwsze wyniki są zazwyczaj po prostu trafne. Nie możemy tego zmienić, ale możemy to wykorzystać.

 • Wartościowy ruch i wzrost konwersji

  Pozycjonowanie stron Bydgoszcz pod odpowiednio dobrane frazy kluczowe (czy te, po wpisaniu których w wyszukiwarkę ma się pojawić dana witryna) pozwala znacznie zawęzić grono trafiających na nią osób. Frazy dobiera się tak, by wyszukujące je osoby były, jak najbardziej zainteresowane zakupem lub skorzystaniem z konkretnych usług. Dzięki pozycjonowaniu na stronę nie będą więc trafiać osoby przypadkowe. Nawet jeśli ruch na początku nie wzrośnie, zmniejszy się znacznie współczynnik odrzuceń, czyli procent osób wychodzących ze strony bez wykonania interesującej nas akcji (np. zakupu lub użycia formularza kontaktowego). Poniżej przedstawiamy porównanie konwersji sprzedażowej ruchu pochodzącego z różnych form reklamy internetowej.

  Pozycjonowanie stron Bydgoszcz - metody promocji strony

 • Strona internetowa zaczyna na siebie zarabiać

  Niezależnie od tego, czy strona internetowa jest głównym filarem Twojej działalności, czy jedynie wizytówką, jej utrzymanie kosztuje. Pozycjonowanie Bydgoszcz zwiększa ruch i konwersję sprzedażową, sprawiając tym samym, że witryna przestaje być jedynie finansowym ciężarem. Staje się jednym z najważniejszych narzędzi reklamy i obsługi klienta, nieustannie promując firmę i sprzedając jej produkty lub usługi. Zaczyna więc na siebie zarabiać, a generowany za jej pośrednictwem wzrost przychodów może z czasem pokryć też koszty fizycznej obsługi zamówień, czy samego pozycjonowania. Oczywiście wraz ze wzrostem ruchu strona może wymagać też więcej zaangażowania, ale tylko dlatego, że dzięki pozycjonowaniu firma ma więcej klientów, czyli rozwija swoją działalność.

 • Wzrost rozpoznawalności

  Znalezienie się strony firmy na szczycie listy wyników dla fraz bezpośrednio związanych z zakresem jej działalności gwarantuje z czasem wzrost rozpoznawalności. Jeśli nazwa firmy jest wyświetlana na ekranach osób szukających konkretnych, związanych z nią fraz, to staje się z nimi mimowolnie kojarzona. Żeby uświadomić sobie, jak działa ten proces, wystarczy pomyśleć o zakupach w Internecie. Prawdopodobnie w Twojej głowie pojawiły się teraz jakieś konkretne platformy sprzedażowe lub sklepy internetowe. Te skojarzenia są m.in. efektem rozpoznawalności marki. Osoby, które raz trafią na stronę i skorzystają z tego, co ma ona do zaoferowania, będą o niej po prostu wiedzieć. Nawet jeśli nie wrócą na nią bezpośrednio, to przy wyszukiwaniu wybiorą ją chętniej, szczególnie jeśli wyświetli się jako pierwsza.

 • Poprawa wizerunku marki

  Czołówka wyników wyszukiwania pod frazami związanymi bezpośrednio z branżą nie tylko jest częściej klikana, ale z natury jest też bardziej wiarygodna. Zaufanie do wyszukiwarek sprawiło, że pierwsze miejsca na liście zyskują z czasem wizerunek lidera swojej branży. Optymalizacja przeprowadzana w ramach pozycjonowania poprawia też znacznie funkcjonalność, przejrzystość i intuicyjność strony. Dzięki temu staje się ona w oczach potencjalnych klientów jeszcze bardziej godna zaufania i profesjonalna. Efekt ten potęguje też komplementarność treści, do której dąży się w ramach rozwijania zawartości strony i poprawy nasycenia frazami kluczowymi. Firma stojąca za witryną i jej marka jest więc coraz powszechniej utożsamiana z wysoką jakością usług. Przekłada się to na jeszcze większy wzrost konwersji i daje możliwość pozyskania stałych klientów.

 • Nowe możliwości

  Pozycjonowanie wymaga ciągłej analizy efektów wprowadzanych zmian. Analiza ta wymaga z kolei zbierania szczegółowych danych, a dane te pozwalają wyciągać wnioski m.in. na temat tego, kto odwiedza daną witrynę, jak się po niej porusza i jakie decyzje podejmuje. Taka wiedza daje pole do ciągłego modyfikowania i ulepszania strony, zarówno pod względem układu, sposobu prezentacji treści, jak i kwestii czysto technicznych. Pozwala to wpływać na zachowanie użytkowników na stronie i ciągle ją ulepszać. Co więcej, zwiększony przez pozycjonowanie Bydgoszcz ruch organiczny daje możliwość zastosowania dodatkowej promocji. Znając demografię potencjalnych klientów, można też lepiej dobierać środki przekazu stosowane w komunikacji marketingowej, czyli reklamować się po prostu skuteczniej.

Ile czasu zajmuje pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?

Ustaliliśmy już, że pozycjonowanie Bydgoszcz jest procesem ciągłym. W związku z tym, jeśli ma być skuteczne, musi być prowadzone nieprzerwanie. Nie da się "wypozycjonować" strony na stałe. Zarzucenie działań prędzej, czy później poskutkuje spadkiem na coraz to niższe miejsca. Szczególnie jeśli witryny bezpośredniej konkurencji są pozycjonowane, a najprawdopodobniej są. SEO to wyścig bez końca, nie da się go wygrać, można tylko utrzymywać prowadzenie. Warto też wiedzieć, że na pierwsze wyniki przyjdzie trochę poczekać. Wszystko zależy od tego, jak duża jest konkurencja w Twojej branży. Równie dobrze może być to miesiąc, dwa miesiące, jak i trzy lub więcej. Nie da się ustalić z góry konkretnego czasu. Jedyne co można zagwarantować to to, że wyniki się pojawią i że będą systematycznie wzrastać. Może wydawać się to nieco zniechęcające, pamiętaj jednak o potencjalnych korzyściach i o tym, że pozycjonowanie stron Bydgoszcz ma stałą cenę, nie wymaga zwiększania nakładów.

Jeśli zależy Ci na jak najszybszym wzroście liczby odwiedzin, możesz pokusić się o połączenie SEO z kampanią Google Adwords. Zagwarantuje ona jednorazowy zastrzyk ruchu, zanim pozycjonowanie zacznie przynosić wymierne efekty. Będzie to oczywiście droższe, ale napływ nowych klientów będzie widoczny już po kilku dniach. Gdy pozycja ulegnie poprawie, a kampania przestanie generować ruch, będzie można z niej swobodnie zrezygnować. Taka mieszana strategia jest popularna wśród firm rozpoczynających działalność lub zakładających nowe witryny. Pozwala zbierać ruch z wyszukiwarki praktycznie od razu, a w dalszej perspektywie nie generuje dodatkowych kosztów. Pozycjonowanie stron Bydgoszcz swobodnie można też łączyć z innymi formami reklamy internetowej, na przykład z działalnością w mediach społecznościowych lub e-mail marketingiem.

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz krok po kroku, czyli jak my to robimy

Zaczynamy od planowania i działania na stronie. Współpraca z każdym Klientem zaczyna się od dobrania odpowiednich fraz kluczowych lub przeanalizowania i skorygowania tych, które są już stosowane. Po powstaniu ostatecznej najbardziej opłacalnej dla danej strony listy fraz przeprowadzamy kompleksowy audyt SEO. Polega on na drobiazgowym sprawdzeniu tego, w jakiej sytuacji jest aktualnie strona Klienta i wyszczególnieniu obszarów wymagających poprawy (np. błędów w kodzie lub formatowaniu). Dzięki temu etapowi możemy podjąć działania, które będą mieć dla danej witryny rzeczywiste znaczenie. W przeciwieństwie do niektórych niezbyt profesjonalnych agencji zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że każda strona jest inna. Nie działamy na oślep.

Gdy wiemy już, co trzeba zrobić, przystępujemy do optymalizacji. Skuteczne pozycjonowanie Bydgoszcz nie jest bez niej możliwe. Polega ona m.in. na zniwelowaniu wszystkich błędów na stronie, usprawnieniu jej działania, poprawieniu nasycenia frazami kluczowymi, dodaniu odpowiednich meta tagów i opisów podstron oraz uzupełnieniu tekstu alternatywnego dla wszystkich obrazków. Jeśli zajdzie taka potrzeba, rozwijamy też treści zawarte na stronie i modyfikujemy ich formatowanie (pod względem pozycjonowania ilość, układ i komplementarność treści jest niezwykle ważna). Co ważne, nie musisz się martwić o to, że Twoja strona ulegnie widocznym zmianom. Większość optymalizacji to kwestie techniczne, kompletnie niewidoczne dla użytkownika. Nie przeprowadzimy żadnych zmian wizualnych bez Twojej wiedzy.

Działania zewnętrzne, analiza wyników i modyfikacje

Równolegle z optymalizacją wprowadzany jest także link building, czyli proces polegający na pozyskiwaniu odnośników prowadzących do strony z różnych miejsc w Internecie. Pozwala on podnosić pozycję, musi być jednak prowadzony rozważnie. Wszystko dlatego, że algorytmy wyszukiwarki odpowiedzialne za dobieranie wyników wyszukiwania potrafią sprawdzić powiązania tematyczne stron linkowanych ze stronami linkującymi. Analizują też częstotliwość pojawiania się odnośników i jakość treści, w których się one znalazły. Jeśli linki będą umieszczane zbyt często, w sztucznie pisanych artykułach lub miejscach przypadkowych, mogą spowodować ukrycie pozycjonowanej witryny przed użytkownikami. Zaprzepaszczą tym samym cały włożony w SEO wysiłek.

Ze względu na to, że pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz jest ciągłe, nie ma też etapu końcowego. Od samego początku, za pośrednictwem przeróżnych narzędzi, zbieramy jednak szczegółowe dane na temat jego przebiegu. Co jakiś czas poddajemy je analizie i opracowujemy raporty, na podstawie których dostosowujemy odpowiednio wszystkie wspomniane wcześniej działania. Dzięki temu możemy mieć kontrolę nad całym procesem, możemy reagować na działania konkurencji, wyłapywać nieprawidłowości i ciągle zwiększać widoczność strony.

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz

Przewijająca się przez cały ten tekst Bydgoszcz nie znalazła się tu przypadkiem. Wplecenie jej do fraz związanych z pozycjonowaniem jest jednym z elementów pozycjonowania lokalnego, czyli mającego na celu ściągnięcie uwagi osób mieszkających w konkretnym mieście lub województwie. Takie zawężenie grona odbiorców do konkretnego miejsca jest szczególnie użyteczne dla firm działających stacjonarnie. Jeśli świadczysz usługi lub prowadzisz sklep tylko w swoim mieście, nie potrzebujesz przecież klientów z całej Polski. Decydując się na pozycjonowanie lokalne, ograniczasz ruch kierowany na Twoją stronę wyłącznie do osób, które faktycznie znajdują się w obszarze, na którym działasz. Dzięki temu możesz korzystać ze wszystkich zalet pozycjonowania nawet wtedy, gdy prowadzisz firmę wyłącznie w jednej, konkretnej miejscowości.

Chcesz sprawdzić jak to działa?

Zapraszamy do współpracy! Jesteśmy agencją SEO działającą na rynku od ponad ośmiu lat. Przez ten czas zdążyło nam już zaufać ponad dwa tysiące polskich firm. Mamy więc niezbędną wiedzę i doświadczenie, a pomimo to nie przystajemy nawet na moment i ciągle się rozwijamy. Wiemy, jak działać skutecznie. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci wszystkie szczegóły i wstępny plan działania. Nie daj się wyprzedzić!

Naprodukowaliśmy się nie lada. A czy szczena opada? (D)oceń nas!

Aktualna ocena:

5 / 5

Liczba ocen: 1

Twoja ocena:

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zobacz jak .

Sprawdzam