Pozycjonowanie stron Olsztyn*

*poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania lokalnego

SEO
na luzie*

*Całkowicie za darmo przygotujemy wstępną analizę Twojej strony, sprawdzimy konkurencję i zaproponujemy skuteczną strategię działania. Wszystko w formie wideo, na przykładach, abyś nie musiał domyślać się o co chodzi.

Bezpłatna oferta
 • Odezwiemy się w 24h
 • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
 • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
 • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
 • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową*

*Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Pozycjonowanie stron Olsztyn jest rozwiązaniem pozwalającym rozwinąć Twój biznes i pozyskać stałych oraz opłacalnych klientów już w kilka miesięcy po wdrożeniu kompleksowej strategii SEO. Naszym zdaniem to jedna z najskuteczniejszych metod marketingu internetowego, z której mogą skorzystać nawet właściciele w pełni stacjonarnych działalności.

Oprócz standardowego SEO, oferujemy również lokalne pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn, ponieważ zdajemy sobie sprawę z potrzeb przedsiębiorców działających na terenie Olsztyna i okolic. Jeśli prowadzisz biznes w tym rejonie i marzysz o skutecznej reklamie — przekształcimy Twoją stronę internetową w potężne narzędzie sprzedażowe na przystępnych warunkach cenowych.

Przekonaj się, że SEO traktujemy serio. Realizujemy pozycjonowanie jako specjaliści, przykładamy rękę do wysokich SERP-ów i robimy dobrą robotę popartą realnymi wynikami w Google. Pozycjonujemy strony. Pozycjonujemy sklepy. Pozycjonujemy lokalnie.

Spis treści:

 1. Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron Olsztyn?
 2. Czym jest lokalne pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn?
 3. Co wybrać — pozycjonowanie Olsztyn czy Google ADS?
 4. Pozycjonowanie Olsztyn a wskaźnik konwersji
 5. Na czym polega budowanie widoczności lokalnej? — pozycjonowanie Olsztyn w praktyce!
 6. Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn w Top Online — jak to rzeczywiście wygląda?
 7. FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron Olsztyn?

Pozycjonowanie stron Olsztyn zwiększa konwersję, buduje wizerunek Twojej marki w sieci i pozwala przyciągnąć realnie zainteresowanych kontrahentów, którzy wrócą ponownie. SEO pozwala także zbudować wizerunek eksperta, pozyskać naturalne linki prowadzące do strony, a co najważniejsze — zmniejszyć koszty pozyskiwania potencjalnych klientów.

Warto również wspomnieć, iż pozycjonowanie organiczne wyróżnia się długotrwałymi efektami widocznymi również po zakończeniu prac nad stroną oraz większymi zyskami netto w stosunku do zainwestowanych środków, niż w innych typach reklam. Zatem, dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron Olsztyn? Przedstawiamy najważniejsze zalety SEO — 9 przykładów!

1. Wzrost widoczności witryny w SERP-ach

Profesjonalne działania SEO zwiększają widoczność w SERP-ach dla standardowych (jedno- lub dwuwyrazowych fraz) oraz słów z długim ogonem (tzw. long-tail). Dokładnie sprecyzowane sformułowania umożliwiają użytkownikom wyszukanie interesujących ich usług lub produktów, które następnie będą mogli zakupić.

Zapamiętaj

Frazy long tail wyszukują świadomi internauci, którzy mają dokładnie określone potrzeby. Wynika to z faktu, iż słowa kluczowe z długiego ogona pozwalają w prosty i szybki sposób znaleźć w sieci ofertę odpowiadającą preferencjom zdecydowanych użytkowników.

2. Większa rozpoznawalność marki

Pojawienie się witryny w wyszukiwarkach wpływa pozytywnie na rozpoznawalność marki wśród internautów, którzy sugerują się opiniami o przedsiębiorstwie, recenzjami produktów oraz innymi wartościowymi informacjami.

Dzięki SEO będziemy bardziej rozpoznawalni, a co za tym idzie, po pewnym czasie możemy stać się liderem w branży — przełoży się to na pozyskanie nowych klientów, którzy zasilą budżet naszego przedsiębiorstwa.

3. Zwiększenie mikro konwersji

Klienci współpracujący z Top Online w zakresie SEO doceniają przede wszystkim zwiększenie tzw. mikro konwersji przyczyniających się do ukończenia pojedynczych akcji wykonywanych przez potencjalnych klientów (np. dodanie opinii, zapis po odbiór darmowego e-booka czy pozostawienie stosownego komentarza).

Z doświadczenia możemy stwierdzić, iż użytkownicy, którzy dokonali w przeszłości mikro konwersji, dokonają także konwersji makro, która przełoży się bezpośrednio na zysk firmy w postaci wysłania zapytania przez formularz kontaktowy czy zakupu konkretnego produktu.

4. Możliwość poznania preferencji klientów

SEO umożliwia poznanie preferencji klientów odnośnie wybranych produktów lub usług. Pomaga w tym przede wszystkim odpowiednia strategia pozycjonerska uwzględniająca najważniejsze słowa kluczowe oraz stale zmieniające się trendy w danej branży.

W Top Online do badania preferencji klientów wykorzystujemy profesjonalne narzędzia analityczne oraz naszego inteligentnego asystenta SEO — Ignasia, który pracuje nieprzerwanie, stale analizując, badając i monitorując każdą stronę oraz podstronę naszych kooperantów. Bo jeśli w SEO coś da się zrobić lepiej, jesteśmy pierwsi, żeby to zrobić.

5. Zwiększenie liczby osób odwiedzających stronę

Jedną z największych zalet, jaką oferuje pozycjonowanie Olsztyn, jest możliwość dotarcia do zdecydowanej ilości potencjalnych klientów. SEO umożliwia pozycjonowanie dowolnej liczby słów kluczowych, które wyszukują internauci każdego dnia. Topowe pozycje w SERP-ach przekładają się bezpośrednio na wzrost odwiedzin, owocujący zadowalającą konwersją oraz licznymi zapytaniami dot. oferowanych usług lub produktów.

6. Długotrwałe efekty

Pozycjonowanie Olsztyn jest złożonym procesem, którego efekty utrzymują się przez bardzo długi okres nawet po zakończeniu wszelkich działań SEO. Nasi klienci zauważają wzrost widoczności już po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia współpracy z naszym przedsiębiorstwem, natomiast faktyczne rezultaty w postaci zwiększenia dochodów firmy już po 7 miesiącach od podpisania umowy.

Stała praca nad optymalizacją strony pod SEO przyniesie długotrwałe i zadowalające efekty. Gdy zrezygnujesz ze współpracy, bo będziesz usatysfakcjonowany z rezultatów, nic się nie zmieni — klienci nadal będą widzieć Twoją domenę na szczycie SERP-ów i korzystać z usług lub produktów, które oferujesz.

7. ROI lepsze od innych reklam

Ze względu na fakt, iż pozycjonowanie stron Olsztyn wyróżnia się długotrwałymi efektami, ogólny zwrot z inwestycji we wszystkie działania marketingowe jest również zdecydowanie wyższy. W konsekwencji pozyskiwanie nowych klientów jest mniej kosztowne niż kampanie Google czy Facebook ADS.

Jeśli weźmiemy pod uwagę pozycjonowanie Olsztyn, ROI będzie widoczne po minimum 9 miesiącach kompleksowych działań SEO w witrynie. Naszym klientom nieustannie powtarzamy, aby przed upłynięciem tego czasu nie zaprzestawać optymalizacji strony, ponieważ ROI (z ang. Return On Investment) wzrasta w miarę upływu czasu.

Zapamiętaj

Aby obliczyć ROI, należy podzielić zyski netto przez zainwestowane środki, a wynik pomnożyć razy 100% {ROI = (zyski netto / zainwestowane środki) * 100%}.

8. Dotarcie do potencjalnych klientów

Prawidłowy i precyzyjny dobór branżowych fraz pozwala poprawić widoczność Twojej firmy w wyszukiwarkach (np. Google, Bing, Yahoo), co przekłada się na możliwość trafienia do dużej ilości potencjalnych kontrahentów. Analiza słów kluczowych jest możliwa za pomocą m.in.:

 • KWFinder,
 • Senuto,
 • Google Trends.

Osobiście dzielimy klientów na dwie grupy — świadomych konsumentów, którzy częściej wpisują frazy long tail oraz użytkowników z mniejszą wiedzą o SEO wyszukujących pojedyncze słowa. W Top Online pozycjonujemy strony pod obie grupy wymienione powyżej, ponieważ wychodzimy z założenia, że każdy lead jest ważny.

9. Większa sprzedaż bezpośrednia przy biznesie lokalnym

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn gwarantuje większą sprzedaż bezpośrednią przy biznesach lokalnych. Obecnie internauci szukają informacji dot. danego zakładu, sklepu lub restauracji w internecie, a w konsekwencji ważna staje się także mobilna wersja strony, link building oraz optymalizacja witryny pod kątem miejsca, w którym mieszkasz. I to wszystko robimy w Top Online, bo Twój sukces to nasze wielkie zwycięstwo. Zapisz się na bezpłatną konsultację — zrób krok milowy w kierunku rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Czym jest lokalne pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn?

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn to zbiór działań skupiających się na budowaniu pozycji strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Im wyżej znajdzie się witryna Twojej firmy na liście SERP-ów, tym większa szansa, że szukający ją zauważą.

Lokalne pozycjonowanie stron Olsztyn ma wiele zalet. Klienci współpracujący z naszą agencją cenią sobie przede wszystkim efekty w postaci większej widoczności umożliwiającej zyskanie przewagi nad konkurencją. Złożoność działań wchodzących w usługi lokalnego SEO pociąga za sobą wiele zalet skutkujących zwiększeniem budżetu Twojego przedsiębiorstwa.

Lokalne pozycjonowanie Olsztyn — zalety:

 • tańsze od pozycjonowania ogólnego,
 • przyczynia się do budowania rozpoznawalności Twojego brandu,
 • umożliwia stałe zwiększanie zainteresowania Twoją ofertą,
 • pozwala budować zaufanie potencjalnych Klientów,
 • oferuje liczne możliwości dodatkowej promocji wewnętrznej.

Klienci pytają nas często, ile trzeba czekać na efekty pozycjonowania lokalnego? Otóż proces ten jest podobny czasowo do SEO na całą Polskę, jednak w lokalnych SERP-ach niektóre frazy są znacznie mniej konkurencyjne, a co za tym idzie — można je wypozycjonować nawet w kilkadziesiąt dni do TOP 3. Wówczas efekty w postaci zwiększonego ruchu oraz konwersji zakupowej zauważymy nawet po 2 miesiącach (jest to bardzo krótki okres w porównaniu do pozycjonowania ogólnego).

Zapamiętaj

Efekty lokalnego SEO zależą od konkurencyjności danej branży, konkretnej strategii pozycjonerskiej oraz oczekiwań właściciela firmy.

Co wybrać — pozycjonowanie Olsztyn czy Google ADS?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Co wybrać — pozycjonowanie Olsztyn czy Google ADS?”. Osobiście uważamy, że inwestycja w pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn jest niezbędna, jednak do działań SEO można śmiało dodać Google ADS, aby nie marnować potencjału własnej oferty i dywersyfikować swój marketing.

Pozycjonowanie Olsztyn a wskaźnik konwersji

Wskaźnik konwersji zależy od źródeł, z jakich pozyskujemy ruch na naszą stronę internetową przejawiający się w umówionych wizytach, wypełnionych formularzach kontaktowych czy zapisach na wybrane szkolenia. Zauważyliśmy, że najbardziej konwertującymi kanałami marketingowymi są m.in.:

 • wyszukiwarka,
 • kampanie Google ADS,
 • e-mail marketing,
 • afiliacja,
 • social media.

Przewaga pozycjonowania nad innymi źródłami wynika z charakteru ruchu organicznego. Osoby znajdujące Twoją witrynę przy pomocy wyszukiwarki są konkretnymi i zdecydowanymi klientami, których nie trzeba dodatkowo zachęcać do skorzystania z danej oferty.

Na czym polega budowanie widoczności lokalnej? — pozycjonowanie Olsztyn w praktyce!

Pozycjonowanie Olsztyn to inaczej SEO (z ang. Search Engine Optimization), czyli przystosowywanie stron do wymagań wyszukiwarek internetowych. Proces ten składa się z wielu czynności prowadzonych zarówno na stronie www (on-site), jak i poza nią (off-site). Mają one jeden cel — wpływanie na czynniki rankingowe i statystyki wyszukiwarki Google. Zatem, co wchodzi w pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn? — 3 najważniejsze elementy SEO!

A. Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna strony to jeden z 3 najważniejszych aspektów w działaniach SEO (obok content marketingu i link-buildingu). Strona techniczna obejmuje zmiany, dzięki którym Twoja domena będzie zarówno lepiej widoczna w Google, jak i bardziej przyjazna użytkownikom. W skład optymalizacji technicznej wchodzą m.in.:

 • szybkość ładowania — w Top Online dbamy o to, aby strona ładowała się maksymalnie 2-3 sekundy (wówczas nasi klienci nie będą tracili cennego ruchu w witrynie i eliminujemy ewentualne problemy z indeksacją);
 • indeksacja witryny — nawet najmniejszy błąd optymalizacyjny jest w stanie uniemożliwić indeksację robotom Google’a (osobiście używamy pliku robots.txt do lepszego prowadzenia algorytmów po witrynie);
 • działające linki — klienci trafiający na stronę, która nie istnieje, bardzo się irytują (aby tego uniknąć, stosujemy przekierowania 301 w stosunku do każdej niedziałającej domeny);
 • unikalna treść — zjawisko duplicate content jest niepożądane w branży SEO (zawsze sprawdzamy, czy nasi klienci nie posiadają tej samej treści na różnych podstronach i stosujemy kanoniczne adresy URL, jeśli sytuacja tego wymaga);
 • bezpieczeństwo — bardzo ważny aspekt zarówno w kontekście sklepów, jak i stron internetowych (w każdym przypadku wdrażamy HTTPS, aby zabezpieczyć domenę przed wykradnięciem danych użytkowników i zwiększyć jej pozycję w SERP-ach).

Jeśli chodzi o optymalizację techniczną, zwracamy również uwagę na dostosowanie meta tagów do aktualnie panujących trendów — w tytule umieszczamy najważniejsze słowo kluczowe dla danej podstrony, a w opisie chwytliwe elementy (CTA) nakłaniające użytkownika do skorzystania z naszej oferty.

B. Optymalizacja treści

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn to również optymalizacja treści. W tym celu rozbudowujemy content pod względem merytoryki, nasycamy go słowami kluczowymi, poprawiamy strukturę artykułów nagłówkami (H1-H3), a także wzmacniamy linkowanie wewnętrzne do danego artykułu z innych wpisów. To nie wszystko, bowiem w ramach optymalizacji SEO wykonujemy dodatkowo:

 • korektę tekstów;
 • weryfikujemy duplicate content;
 • dodajemy wypunktowania, wylistowania i tabelki;
 • aktualizujemy tekst alternatywny pod zdjęciami;
 • wzbogacamy treści odpowiednimi grafikami.

Podczas optymalizacji contentu posługujemy się znanymi narzędziami, ponieważ zależy nam, aby teksty również sprzedawały i generowały realny ruch przekładający się na konwersję.

C. Pozyskiwanie linków do strony

Pozycjonowanie Olsztyn opiera się również o pozyskiwanie linków do strony, czyli tzw. link-building. W Top Online posiadamy własne zaplecze pozycjonerskie umożliwiające budowanie wartościowego profilu odnośników zewnętrznych. Poniżej przedstawiamy 9 sposobów na wartościowy link-building!

 • własne zaplecze pozycjonerskie,
 • płatne ogólnopolskie portale,
 • viralowy content,
 • case study,
 • udzielanie wypowiedzi do artykułów z branżowej prasy,
 • relinkowanie,
 • strony lokalne,
 • serwisy partnerów,
 • katalogi.

Pozyskiwanie linków jest złożonym procesem, który w każdym przypadku poprzedzamy kompleksowo opracowaną strategią SEO. W Top Online inwestujemy w różne sposoby dywersyfikacji odnośników, aby każdy z naszych klientów był usatysfakcjonowany z rezultatów, jakie oferuje pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn.

Każda z trzech powyższych czynności — zarówno optymalizacja techniczna, optymalizacja treści oraz pozyskiwanie linków do witryny jest bardzo złożona i składa się z wielu mniejszych, wymagających czasu, wiedzy, uwagi i maksymalnej dokładności procesów.

Zapamiętaj

Nawet podstawowa lista wstępnych czynności podejmowanych w celu ustalenia aktualnej sytuacji witryny może liczyć ponad 100 zadań, a jest to dopiero pierwszy etap optymalizacji SEO.

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn w Top Online — jak to rzeczywiście wygląda?

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn w Top Online zaczyna się od kompleksowego audytu SEO, podczas którego dokładnie weryfikujemy Twoją stronę. Na tym etapie ustalamy, co wymaga poprawy i na których obszarach należy skupić się najbardziej. Sprawdzamy dodatkowo stosowane frazy kluczowe pod kątem ich potencjału i opłacalności.

Po audycie mającym na celu opracowanie strategii działań przechodzimy do optymalizacji technicznej i optymalizacji treści (o czym wspomnieliśmy wcześniej). W miarę postępowania optymalizacji wdrażamy także działania zewnętrzne, poprzez które pozyskujemy wartościowe odnośniki dla Twojej witryny.

Przygotowujemy także dodatkowe treści na stronę, a wszystkie te czynności prowadzimy równolegle, monitorując efekty naszych działań przy użyciu inteligentnego asystenta SEO — Ignasia oraz innych niezbędnych narzędzi m.in. Google Analytics i Google Search Console.

Zapisz się na bezpłatny okres próbny już dziś. Sprawimy, że Twoja strona zakumpluje się z Google. Podlinkujemy tam, gdzie trzeba. Zareagujemy w odpowiednim momencie i wyślemy Ci pełny raport w mgnieniu oka. Jesteśmy zwinni, fajni i skuteczni. Nie czekaj — wprowadź swój biznes na wyższy poziom.

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane w tematyce pozycjonowania stron internetowych w Olsztynie!

#1 Ile trwa pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn?

Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn powinno trwać minimum 12 miesięcy. W tym czasie zwiększy się ruch w witrynie oraz współczynnik konwersji skutkujący satysfakcjonującym poziomem sprzedaży produktów lub usług, które oferujesz.

#2 Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn?

Pozycjonowanie stron internetowych kosztuje od 1 000 do 10 000 zł miesięcznie. Konkretna cena zależy od konkurencyjności słów kluczowych, specyfiki branży oraz indywidualnych wymagań właściciela witryny.

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zobacz jak .

Sprawdzam