A Ty, na której pozycji jesteś w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych Opole

Poznaj najlepsze i najbardziej skuteczne metody pozycjonowania lokalnego. Poznaj #seobezryzyka! Pozycjonowanie stron Opole.

lub zadzwoń: (+48) 512 920 019
Pozycjonowanie stron internetowych opole

Pozycjonowanie stron Opole


Czym jest pozycjonowanie stron Opole? Dlaczego jest tak istotne dla lokalnych biznesów?

Pozycjonowanie stron Opole to zwiększanie widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach na związane z tą lokalizacją frazy kluczowe. Starając się przedstawić bliżej to, czym jest pozycjonowanie stron internetowych w ogóle, najlepiej posłużyć się przykładem. Jeśli nasza firma zajmuje się sprzedażą rowerów, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalni Klienci wpisywać będą w wyszukiwarkę np. „sklep rowerowy Opole”. Pozycjonowanie na daną frazę oznaczało więc będzie, że po wpisaniu tego wyrażenia w wyszukiwarkę strona naszej firmy będzie na jednej z najwyższych pozycji. Skutecznie zwiększy to ruch na stronie, przyczyniając się tym samym do wzrostu sprzedaży.

Na działania, które określamy jako pozycjonowanie Opole, składa się wiele różnych czynności. Wśród nich jest z pewnością optymalizacja strony zgodnie z zasadami SEO (z angielskiego Search Engine Optimization), która wpływa na poprawność kodu html czy zamieszczonych na stronie treści. Jednak równie duże znaczenie ma także dodawanie atrakcyjnych dla odbiorców artykułów oraz wartościowy link building.

Dla lokalnych biznesów pozycjonowanie Opole jest szansą na wyprzedzenie konkurencji i stanie się widocznymi dla potencjalnych odbiorców. Im szybciej rozpocznie się działania w kierunku polepszenia swojej pozycji, tym lepsze efekty można osiągnąć. Warto jednak pamiętać, że pozycjonowanie stron internetowych nie jest jednorazową usługą, lecz długotrwałym procesem, na który składa się zarówno osiągnięcie wysokiej pozycji, jak i jej utrzymywanie.

Pozycjonowanie stron internetowych Opole a efekty


Czego możemy spodziewać się po pozycjonowaniu stron internetowych Opole? O korzyściach i zaletach tej formy promowania w sieci

Dawniej częściej agencje SEO proponowały rozliczanie za pozycjonowanie stron od efektów. Dziś większość z nich odeszła już od tej propozycji, ponieważ pewność co do tego, jaka będzie ostatecznie zajmowana przez stronę www pozycja, mogą mieć jedynie właściciele wyszukiwarki. I choć do dziś nie da się w pełni zagwarantować pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania na daną frazę kluczową, to sprawnie prowadzone pozycjonowanie stron internetowych Opole maksymalnie zwiększa szansę osiągnięcia zadowalających efektów. Warto przy tym wiedzieć, że wysokie pozycje to tylko jedna z zalet, której możemy się spodziewać. Na co jeszcze możemy liczyć?

 • Większa konwersja sprzedażowa

  Pozycjonowanie stron internetowych Opole sprawia, że na stronę firmy trafiają osoby już zainteresowane dostępną tam ofertą. Nie narzuca się jej więc innym, lecz daje możliwości, by potencjalni Klienci mogli dotrzeć do niej samodzielnie w wybranych przez nich samych momencie. Tym różni się standardowa forma reklamy od tej, którą proponuje się w ramach inbound marketingu, którego częścią jest właśnie pozycjonowanie stron. W ten sposób na stronę nie trafiają przypadkowe osoby, lecz Klienci, którzy gotowi są do skorzystania z oferty.

  O tym, jak skutecznie wpływa na zwiększanie sprzedaży pozycjonowanie Opole, przekonać się można na poniższym wykresie:

  Pozycjonowanie stron opole

  Choć skuteczne okazują się również takie metody, jak kampania AdWords czy e-mail marketing, to na pierwszym miejscu znajduje się mimo wszystko pozycjonowanie stron. Obie kolejne metody połączone są przy tym z pozycjonowaniem, ponieważ reklama AdWords ma ten sam cel – przenieść stronę internetową do pierwszych wyników wyszukiwania, a e-mail marketing niejako nie istnieje bez wcześniejszego przyciągnięcia na stronę odbiorców.

 • Budowanie zaufania do marki

  Kiedy odbiorcy widzą firmę na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania, to bardzo często utożsamiają ją z ekspertem w swojej dziedzinie. Wpływa to więc nie tylko na zyski ze sprzedaży, ale również to, jak odbierana jest marka przez jej grupę docelową. Skutecznie daje to więc możliwość wyprzedzenia konkurencji i zaznaczenia swojej pozycji wśród lokalnych firm. Nawet po zrezygnowaniu z pozycjonowania Opole firma będzie mogła cieszyć się wcześniej uzyskanym prestiżem.

 • Możliwość dalszego rozwoju

  Aby osiągnąć maksymalnie satysfakcjonujące efekty, konieczne jest podejście do pozycjonowania indywidualnie. To znaczy w sposób, który pozwoli na wykorzystanie potencjału danej firmy. Jedynie zapoznając się z branżą, lokalizacją (pozycjonowanie Opole), konkurencją oraz specyfiką działalności możliwe jest zaproponowanie rozwiązań, które okażą się najkorzystniejsze.

  Przeprowadzone wstępnie badania, a następnie pogłębiona analityka daje przy tym możliwość dalszego rozwoju firmy. Na pozycjonowanie stron Opole wpływ ma wiele różnych czynników, które stopniowo można w pełni wykorzystywać.

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa


Za najpopularniejszą wyszukiwarkę internetową słusznie uważa się w Polsce Google. Choć Bing stopniowo z roku na rok zwiększa swój udział, to i tak Google pozostaje na pierwszym miejscu. Śmiało powiedzieć więc można, że to właśnie wytyczne Google określają niejako działania podejmowane w ramach pozycjonowania. Łącznie czynników, które odpowiadają za przenoszenie stron na pierwsze miejsca, jest ponad 200. Znajome jest agencjom SEO zaledwie kilkadziesiąt z nich, jednak systematyczne obserwowanie publikowanych przez pracowników Google wytycznych pozwala na to, by stale usprawniać stronę, wpływając przy tym skutecznie na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron Opole - porównanie wyszukiwarek

Wybrane frazy kluczowe a liczba odwiedzin na stronie


Przy rozpoczynaniu współpracy w ramach pozycjonowania strony zawsze staramy się wcześniej starannie wytłumaczyć naszym Klientom mechanizmy działania danych rozwiązań. Nie bez powodu warto zainwestować w więcej fraz, nie bojąc się działań w kierunku tych mniej popularnych. Choć kusi zgarnięcie ogromnej liczby odwiedzin dzięki pierwszej pozycji wśród fraz, których wyniki miesięczne sięgają milionów, to o wiele skuteczniejsze na początek okazuje się wybranie tych mniej popularnych.

Dlatego też pozycjonowanie stron Opole będzie miało dla starającej się początkowo wypromować lokalnej firmy większy sens od rzucania się na głęboką wodę i wybierania fraz ogólnopolskich. Dlaczego? Ponieważ frazy ogólne mają dużo większą konkurencyjność dlatego w ich przypadku czas oczekiwania na efekty będzie dłuższy niż w przypadku fraz niej konkurencyjnych, a co za tym idzie zwrot z inwestycji będzie trwał dłużej. Najlepiej będzie więc wybrać część fraz ogólnych oraz część fraz bardziej szczegółowych.

Pozycja Desktop Mobile
1 29.38 % 23.82 %
2 15.44 % 15.41 %
3 10.68 % 9.5 %
4 7.26 % 6.48 %
5 5.18 % 4.63 %
6 3.75 % 3.37 %
7 2.73 % 2.57 %
8 2.04 % 1.99 %
9 1.53 % 1.54 %
10 1.16 % 1.17 %

Poza frazami zbyt ogólnymi często popełnianym błędem jest inwestowanie w niewielką liczbę fraz kluczowych. Korzystniejszy jest wybór wielu fraz, które wybierane byłyby dzięki profesjonalnej analizie słów kluczowych. Zarówno niewielka liczba fraz, jak i za mało przemyślany ich wybór doprowadzi do braku efektów z pozycjonowania, które mogłyby faktycznie satysfakcjonować. Starając się więc odpowiedzieć sobie czasem na to, dlaczego pozycjonowanie nie działa, warto szukać winy już na samym początku.

Prawdy i mity dotyczące pozycjonowania stron


 1. Najbardziej opłacalne jest rozliczanie z agencją SEO „za efekty”

  Oto mit, który krąży w przestrzeni internetowej do dnia dzisiejszego. Choć wiele firm wycofało się już z proponowania rozliczeń za efekty, to wciąż pozostają tacy, którzy mają te czasy w pamięci lub sami jeszcze takie rozwiązania proponują. Nie należą one jednak do zbyt korzystnych, ponieważ żadne agencja SEO nigdy nie jest w stanie zapewnić pewnej gwarancji, że strona osiągnie określoną pozycję. Dlaczego tak jest?

  Ponieważ o zajmowanej przez stronę pozycji nie decyduje agencja SEO, lecz wyszukiwarka. A konkretnie mówiąc jej algorytmy, których szczegółowego działania nie zna nikt poza pracownikami Google. Dlatego jedyną uczciwą metodą jest rozliczanie w abonamencie, który podkreśla przy tym specyfikę oferowanej usługi. Pozycjonowanie stron Opole to długoterminowa praca, która wymaga ciągłego sprawdzania tego, co jeszcze da się ulepszyć, zmienić, poprawić. Pozycjonowanie to nie tylko osiągnięcie wysokich pozycji, ale i ich utrzymanie, co często potrafi okazać się dla wielu o wiele trudniejsze.

 2. Pozycjonowanie stron może zakończyć się karą od Google

  Prawda. Powiązane jest z tym działanie osób niedoświadczonych lub początkujących. Dlatego często odradza się zabieranie za pozycjonowanie Opole samodzielnie, by nie narazić swojej strony na szkodliwe dla niej rozwiązania. Czasem spowodować to można zbyt dużym stężeniem słów kluczowych, innym razem mocno krytykowanym Systemem Wymiany Linków. Większość z nich nie tylko nie ma dużej wartości, przez co nie przynosi już żadnych efektów, ale naraża na nałożenie przez Google filtru na stronę. W ostateczności otrzymać można nawet ban, który czyni stronę niedostępną dla innych.

  Wychodzenie z nałożonych przez Google filtrów często wymaga jeszcze większego nakładu finansowego od tego, który włożyć moglibyśmy w pozycjonowanie stron Opole już na początku. Dlatego nim zabierzemy się samodzielnie za prace, warto skonsultować się ze specjalistów. Najwygodniej i najbezpieczniej będzie jednak, jeśli powierzymy w ich ręce stronę www.

 3. Pozycjonowanie stron internetowych Opole to jednorazowa usługa

  Jest to oczywiście mit, o którym warto raz jeszcze powiedzieć. Tak samo, jak pozycjonowanie stron internetowych Opole wymaga, by stale monitorować obecną sytuację strony, tak ważne jest to również da wielu innych miast oraz stron. Czasem wielu osobom wydaje się, że doskonale zdają sobie z tego sprawę, a potem trafiając na kusząco niskie oferty, wchodzą w to.

  Proponowane za niskie ceny pozycjonowanie stron najczęściej oznacza miesiąc lub maksymalnie dwa działania. W niektórych przypadkach nie tylko nie przyniesie to spektakularnych efektów, ale i z pewnością ich nie utrzyma. Wszystko, co w takie pozycjonowanie „jednorazowe” zainwestujemy, stracimy. Dużo korzystniejsze okazuje się działanie, które jest długofalowe. Cena jest indywidualnie dopasowywana do specyfiki branży oraz budżetu, jakim dysponuje osoba zainteresowana usługą. Staramy się za pomocą korzystnych pakietów zaproponować rozwiązania, które okażą się w pełni korzystne zarówno dla portfela, jak i strony internetowej. Dobrze dobrana oferta staje się szansą na cieszenie się korzyściami, które daje pozycjonowanie Opole, przez długi czas.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami


Działamy od wielu lat jako profesjonalna agencja SEO, oferując pozycjonowanie stron internetowych (w tym pozycjonowanie lokalne, np. pozycjonowanie Opole) i wiele innych działań z zakresu marketingu internetowego. Skutecznie pomagamy sklepom internetowym, zwiększając sprzedaż i czyniąc panel sprzedaży bardziej funkcjonalnym.

Napisz lub zadzwoń! Jeśli jesteśmy właśnie zamknięci, to nie czekaj dłużej i już teraz wyślij do nas zapytanie o wycenę i szczegóły informacji. Odpowiemy Ci, kiedy tylko wrócimy znów do pracy.

2000+
Zaufało nam już ponad dwa tysiące polskich firm

Top Online od 2012 roku skutecznie pozycjonuje strony internetowe, tworzy przepiękne sklepy i narzędzia wspierające sprzedaż. Z naszych aplikacji i szablonów każdego dnia korzysta ponad tysiąc sklepów internetowych.

Chcę otrzymać ofertę