A Ty, na której pozycji jesteś w Google?

Pozycjonowanie stron internetowych Poznań

Poznaj najlepsze i najbardziej skuteczne metody pozycjonowania lokalnego. Poznaj #seobezryzyka! Pozycjonowanie stron Poznań.

lub zadzwoń: (+48) 512 920 019
Pozycjonowanie stron internetowych Poznań

Pozycjonowanie stron Poznań


Dlaczego warto wybrać dla swojej działalności pozycjonowanie stron Poznań?

Powody ku temu, dlaczego warto wybrać właśnie pozycjonowanie stron Poznań jako skuteczną formę reklamy, są dwa. Po pierwsze, pozycjonowanie stron internetowych jako jedna z form reklamy internetowej daje duże możliwości przyciągnięcia nowych Klientów. Choć przestrzeń internetowa już dawno nabrała wyraźnego znaczenia w marketingu, to obecnie mówić możemy wprost o tym, że bez reklamy w internecie biznes staje się niemal niewidoczny dla Klientów. Po drugie, pozycjonowanie stron Poznań (jak wskazują statystyki) działa skuteczniej od innych form reklamy internetowej, bo nie tylko pozwala bardzo dokładnie określić grupę jej odbiorców, ale również wpłynąć na to, by na stronę internetową trafiały osoby ze ściśle sprecyzowanymi potrzebami.

Czym więc jest pozycjonowanie stron? To zbiór działań, których zadaniem jest sprawienie, by dana strona internetowa znalazła się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Warto podkreślić, że pozycjonowanie Poznań nie będzie opierało się jedynie na jednorazowej usłudze, lecz na długotrwałym procesie, w którym chodzi o osiągnięcie wysokiej pozycji, a następnie jej utrzymanie.

Tak samo, jak my – jako użytkownicy wyszukiwarek – wpisujemy dane frazy w wyszukiwarkę, tak samo robią nasi potencjalni Klienci. Mając już w sobie pewne potrzeby, poszukują firm, które pomogłyby im je zaspokoić, np. uszyć sukienkę, dostarczyć nowych książek, pomóc w sprawach sądowych. W każdym tym przypadku użytkownik wpisując to, co go interesuje, ma poczucie samodzielnych poszukiwań. Otrzymane wyniki nie działają więc na niego tak, jak działają standardowe reklamy (niesprecyzowane i niezwiązane z jego potrzebami), których nie darzy zaufaniem. Do firm, które pojawiają się na pierwszych pozycjach, nie tylko zyskuje sporą dozę zaufania, ale i poczucie, że oto właśnie te firmy muszą być liderami w swojej branży w swoim regionie.

Jakie efekty daje pozycjonowanie stron internetowych Poznań


Jakie korzyści przynosi pozycjonowanie stron internetowych Poznań i co może dać Twojej działalności

Głównym efektem jest fakt, że strona firmowa stopniowo dla coraz większej liczby fraz kluczowych znajduje się na pierwszych miejscach wyszukiwania. W ten sposób trafia do Klientów, stając się skuteczną i przy tym nienarzucającą się formą reklamy. Pozycjonowanie stron internetowych Poznań to wiele różnych działań, które łącznie wpływają na coraz lepszą widoczność w sieci, jednak oddzielnie pozwalają cieszyć się dodatkowymi korzyściami.

 1. Sprawna i atrakcyjna dla odbiorców strona internetowa

  Efektywne pozycjonowanie Poznań nie jest możliwe bez wcześniej przeprowadzonej optymalizacji. Eliminuje się wszelkie błędy w kodzie html, zastępując je rozwiązaniami, które mają wpływ zarówno na pozycję witryny w wyszukiwarce, jak i na jej działanie. Właściwie zoptymalizowana pod wyszukiwarki strona www staje się również atrakcyjniejsza dla odbiorców, przez co chętniej decydują się oni na skorzystanie z usług firmy. Pozycjonowanie Poznań ma więc wpływ również na zwiększanie jakości strony firmowej – nie tylko z perspektywy algorytmów wyszukiwarek, ale również odbiorców strony.

 2. Możliwość udoskonalania prowadzonych działań

  Ponieważ pozycjonowanie stron internetowych Poznań wymaga stałego monitorowania rezultatów i podtrzymywania działań, to staje się to jednocześnie szansą na udoskonalenie dotąd prowadzonych prac i wprowadzanie nowych rozwiązań. Wykorzystując do tego profesjonalne narzędzia, jako agencja SEO mamy możliwość sprawdzania, w co faktycznie warto inwestować. Tym również różni się pozycjonowanie stron od innych metod reklamowania, że daje możliwość stworzenia rzetelnego raportu i zminimalizowania poprzez to ryzyka źle zainwestowanych pieniędzy.

 3. Wizerunek firmy

  Jak wspominaliśmy wcześniej, wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mają wpływ na to, jak odbierana jest firma wśród nie tylko lokalnych Klientów, ale i innych działalności. Pozycjonowanie stron Poznań pozwala więc na to, aby zyskać przewagę w swojej branży i utrwalać pozytywny wizerunek firmy. Przekłada się to na ogólny sukces firmy, również poza samą sprzedażą internetową. W przypadku pozycjonowania lokalnego (jak w tym przypadku – pozycjonowanie Poznań) okazuje się to niewątpliwie bardzo korzystne.

 4. Wartościowy ruch na stronie

  Wartościowym ruchem określamy tych, którzy trafiają na stronę z zamiarem skorzystania z dostępnej na niej oferty. Trudno o lepsze zwiększanie ruchu na stronie niż właśnie poprzez pozycjonowanie strony. Przyciągając na witrynę osoby o określonych potrzebach, które wpisując dane hasła kluczowe w wyszukiwarkę, trafiły na stronę już z zamiarem zakupu czegoś, mamy duże szanse na to, by w ten sposób zdobyci potencjalni Klienci faktycznie z oferty skorzystali.

Odwiedziny strony z wyszukiwarki


Jak wspominamy wyżej, wyszukiwarki przyciągają na stronę wiele zainteresowanych osób. Prowadzi to do zwiększenia wartościowego ruchu na stronie. Sprawdźmy więc, przyglądając się bliżej danym z opublikowanego niedawno raportu, jak wiele odwiedzin zawdzięczać możemy właśnie pozycjonowaniu stron.

Pozycjonowanie stron Poznań - diagram

Diagram wskazuje, że jest to nawet około 70% wszystkich odwiedzin. W zależności od branży wartość ta może być różna, jednak ogólnie przyjmuje się, że sięga około 70%-80%. To wystarczająco dużo, by móc powiedzieć, że pozycjonowanie stron ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu strony.

Bez optymalizacji serwisu pod wymogi wyszukiwarki trudno oczekiwać, by potencjalni Klienci byli w stanie samodzielnie dotrzeć do strony internetowej. Odwiedziny bezpośrednie (18% na diagramie) zawdzięczać możemy innym metodom promowania witryny, np. rozdawanym ulotkom. Biorąc pod uwagę koszty, z którymi należy się wtedy liczyć, osiągnięty dochód nie jest często nawet na tyle wystarczający, by pokryć zainwestowane w reklamę pieniądze. Czasem zysk jest po prostu niewielki.

Analizę skuteczności innych metod reklamy internetowej widać na niżej zamieszczonym wykresie. Brane pod uwagę jest nie źródło odwiedzin, ale ich skuteczność, czyli wcześniej przywoływany wartościowy ruch na stronie. Tu znów przodują wyszukiwarki. Również kampania AdWords, choć różni się od pozycjonowania stron, umieszcza link do sponsorowanej strony wśród pierwszych wyników wyszukiwania. Kolejny raz widzimy, że ruch z wyszukiwarek jest nie tylko największy, ale i najskuteczniejszy. To dobry dowód na to, by powiedzieć, że pozycjonowanie Poznań się opłaca.

Pozycjonowanie stron Poznań

Algorytmy wyszukiwarki Google


O tym, jakie strony znajdą się na najwyższych pozycjach, decydują przede wszystkim algorytmy najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarki – Google. Czynniki, które mają wpływ na szacowanie atrakcyjności strony, to aż ponad 200 różnych elementów. Część z nich jest nam jednak znana, a przy pełnym wykorzystaniu wiedzy doświadczonej agencji SEO możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów z przeprowadzonej strategii pozycjonowania stron internetowych.

Pozycjonowanie stron Warszawa - porównanie wyszukiwarek

Liczba wejść na stronę a pozycja w Google


Zajmowana w Google pozycja wpływa bezpośrednio na to, jaką liczbą wejść na stronę może się ona pochwalić. Liczby sięgają nawet dziesiątek tysięcy, jednak ważne jest, by nie ograniczać się jedynie do jednych czy dwóch fraz. Najbardziej efektywne jest jednoczesne pozycjonowanie strony www na wiele różnych haseł, co pozwala wykorzystać potencjał również tych mniej popularnych fraz.

Z tego właśnie powodu zaleca się dla firm działających lokalnie wybieranie fraz związanych z danym regionem. Pozycjonowanie Poznań to szereg różnych działań, których celem jest przeniesienie strony na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania na dane frazy lokalne.

Poniżej pokazane jest wyraźne, jak silna jest walka o uwagę odbiorcy wśród wyświetlanych nawet w tak upragnionym Top10. Okazuje się, że miejsce 10. nie gwarantuje zazwyczaj więcej niż 1% wszystkich odwiedzin przy danym wyszukiwaniu. Popularne frazy liczone są miesięcznie w milionach, dzięki czemu nawet 1% potrafi przełożyć się na uzyskane tysiące nowych Klientów.

Pozycja Desktop Mobile
1 29.38 % 23.82 %
2 15.44 % 15.41 %
3 10.68 % 9.5 %
4 7.26 % 6.48 %
5 5.18 % 4.63 %
6 3.75 % 3.37 %
7 2.73 % 2.57 %
8 2.04 % 1.99 %
9 1.53 % 1.54 %
10 1.16 % 1.17 %

Przy dobieraniu fraz kluczowych warto w pełni zdać się na profesjonalizm agencji SEO, w której ręce powierzamy naszą stronę. Zdobyte doświadczenie pozwala najlepiej oszacować, jakie rozwiązania potrafią zminimalizować koszty, zwiększając przy tym zyski.

Jakie korzyści daje pozycjonowanie lokalne? Pozycjonowanie stron Poznań


Istnieje kilka cech, które odróżniają pozycjonowanie Poznań od takiego, które działać ma na cały kraj. Przede wszystkim dużą zaletą jest fakt, że łatwiej o znalezienie się na najwyższych pozycjach, ponieważ konkurencyjność fraz lokalnych jest mniejsza. To z kolei pociąga za sobą możliwości zdobycia zaufania Klientów ze swojego środowiska, wyprzedzając tym samym konkurencję i wpływając na własne zyski.

Korzyści, które daje pozycjonowanie stron Poznań:

 • Wzmocnienie wizerunku firmy w swoim regionie

  Jak wiemy, pozycjonowanie stron wpływa bezpośrednio na to, jak odbierana jest przez innych nasza firma. Jeśli zajmujemy najwyższe pozycje, odbierani jesteśmy jako liderzy w swojej branży. W przypadku pozycjonowania lokalnego ma to dodatkowe znaczenie, ponieważ dobry wizerunek firmy odbija się również w świecie rzeczywistym, pozwalając firmie na dalszy rozwój.

 • Możliwość poznania nowych osób ze swojej okolicy

  Wysokie pozycje sprawiają, że widoczny stajesz się nie tylko dla potencjalnych Klientów, ale i osób, które mogłyby być zainteresowane nawiązaniem współpracy. Pozycjonowanie stron Poznań daje szanse na to, by poznały Cię osoby z Twojego miasta. Ma to przy tym również wpływ na Klientów, dla których bardzo ważne jest, by firma znajdowała się niedaleko domu.

 • Więcej Klientów

  Jak wspominamy już wyżej, pozycjonowanie lokalne ma wpływ również na liczbę Klientów. Osoby, które decydują się na korzystanie z usług obok siebie, często po zadowolonej wizycie wracają ponownie, stając się tym samym wartościowym i stałym Klientem, który będzie polecał Cię dalej swoim znajomym.

 • Szansa na dalszy rozwój

  Niewykluczone jest przy tym to, że pozycjonowanie lokalne może być wstępem do pozycjonowania na większą skalę. Kiedy już uda się zdobyć wysokie pozycje wśród wyników dla danego regionu, to łatwiej będzie potem osiągnąć cel związany z ogólnymi frazami.

Pozycjonowanie stron Poznań to idealna opcja dla Ciebie? Napisz lub zadzwoń!


Skontaktuj się z nami i zyskaj więcej informacji dotyczących tego, jak wygląda wykonywane przez nas pozycjonowanie stron Poznań. Mając możliwość poznania Twojej firmy i strony, możemy udzielić szczegółów dotyczących ceny naszej oferty oraz potencjału, który kryje się za skuteczną optymalizacją strony www pod wymagania wyszukiwarki.

Napisz do nas wiadomość lub zadzwoń pod podany numer telefonu. Jeśli zależy Ci na czasie, to daj nam znać jednym kliknięciem, wybierając zielony przycisk „chcę dostać ofertę” :)

2000+
Zaufało nam już ponad dwa tysiące polskich firm

Top Online od 2012 roku skutecznie pozycjonuje strony internetowe, tworzy przepiękne sklepy i narzędzia wspierające sprzedaż. Z naszych aplikacji i szablonów każdego dnia korzysta ponad tysiąc sklepów internetowych.

Chcę otrzymać ofertę