Pozycjonowanie stron Sopot*

*poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania lokalnego

SEO
na luzie*

*Całkowicie za darmo przygotujemy wstępną analizę Twojej strony, sprawdzimy konkurencję i zaproponujemy skuteczną strategię działania. Wszystko w formie wideo, na przykładach, abyś nie musiał domyślać się o co chodzi.

Bezpłatna oferta
 • Odezwiemy się w 24h
 • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
 • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
 • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
 • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową*

*Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Jak wskazuje nazwa, pozycjonowanie stron Sopot to działanie związane z manipulowaniem pozycją. Nie chodzi jednak o pozycję fizyczną, czy finansową, a o miejsce, jakie strona internetowa zajmuje w wynikach wyszukiwania. Działanie to jest niezwykle ważne ze względu na to, w jaki sposób szukamy dzisiaj informacji. Z roku na rok coraz więcej Polaków szuka potrzebnych im produktów i usług przez wyszukiwarkę Internetową. Przeniesienie strony firmowej na szczyt listy wyników wyszukiwania sprawia, że jej właściciel błyskawicznie odnotowuje wzrosty sprzedaży. Jest to aktualnie jedna z najskuteczniejszych form reklamy w sieci.

Spis treści:

 1. Pozycjonowanie stron internetowych Sopot – co to jest i co ma na celu?
 2. Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron Sopot?
 3. Pozycjonowanie stron Sopot, czy kampania reklamowa AdWords – co lepsze?
 4. Dlaczego samodzielne pozycjonowanie jest tak trudne?
 5. Ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania?
 6. Jak przebiega współpraca z agencją SEO?
 7. Wyszukiwarki, a pozycjonowanie stron
 8. Sprawdź, jak działa oferowane przez nas pozycjonowanie stron Sopot

Pozycjonowanie stron internetowych Sopot – co to jest i co ma na celu?

Pozycjonowanie Sopot to nic innego jak zbiór działań mających na celu poprawienie widoczności konkretnej witryny w wynikach wyszukiwania. Są to między innymi: kompleksowa optymalizacja strony internetowej, dobór właściwych słów kluczowych, prawidłowe formatowanie treści i zdobywanie zewnętrznych odnośników. Poprzez dodanie fraz lokalnych, np. nazwy miasta, dodatkowo zawężamy ruch ściągany na stronę do zapytań pochodzących z danego miejsca. Jest to szczególnie przydatne, jeśli firma działa głównie w jednym mieście.

Ze względu na ciągła zmienność i niejawność zasad, którymi rządzi się SEO, nie ma jednak jednego przepisu na to, jak pozycjonować stronę. Każda strona wymaga indywidualnego podejścia, zbierania danych dot. ruchu i niestrudzonego dostosowywania prowadzonych działań.

Jakie efekty przynosi pozycjonowanie stron Sopot?

 1. Wzrost pozycji w wyszukiwarce Google

  Oto mit, który krąży w przestrzeni internetowej do dziś. Wiele firm wycofało się już z takiej formy rozliczania. Jednak nadal można spotkać ludzi, którzy proponują taki rodzaj współpracy. Nie są one korzystne. Dlaczego? Przyczyna jest prosta. Żadna agencja SEO nie jest w stanie zapewnić gwarancji, że strona osiągnie określoną pozycję. Zastanawiasz się z czego, to wynika?

  Pozycjonowanie Sopot ma na celu przeniesienie strony na jak najwyższe miejsce w wynikach wyszukiwania Google. Im bliżej szczytu znajdzie się witryna, tym więcej osób będzie ją odwiedzać. Pozycjonowanie pod ściśle określone frazy sprawia, że ruch na stronie nie będzie przypadkowy. Odwiedzający będą trafiać na stronę przedsiębiorcy dlatego, że potrzebują czegoś, co jest bezpośrednio związane z jego ofertą. Taka sprecyzowana grupa docelowa sprawia, że działania związane z SEO bezpośrednio przekładają się na wzrost sprzedaży.

  Pozycjonowanie stron Sopot - metody promocji strony

  Powyższy wykres przedstawia dane zebrane z ponad tysiąca różnych sklepów internetowych. Obrazuje on to, jak ruch pochodzący z poszczególnych form reklamy przekłada się na konwersję sprzedażową. Jak się okazuje, ten pochodzący z wyszukiwarek zebrał statystycznie najwięcej osób, które zdecydowały się na zakup.

 2. Strona internetowa przestaje być kosztem

  Niewidoczna strona internetowa generuje głównie koszty. Jest trochę jak wizytówka schowana do szuflady. Dzięki pozycjonowaniu witryna staje się łatwo dostępna i przyciąga nowych klientów. Nie jest już więc kosztem, a opłacalną inwestycją. To jeden z najlepszych sposobów na pchnięcie biznesu do przodu. Żaden handlowiec nie jest w stanie dokonać tego, co odpowiednio zaprojektowana i wypozycjonowana strona internetowa.

 3. Większe zaufanie Klientów

  Wyższa pozycja strony w wynikach wyszukiwania to większe zaufanie użytkownika. Strony znajdujące się na trzech pierwszych miejscach są powszechnie uznawane za liderów branży. Sprawiają też wrażenie szalenie popularnych. Większość osób szukających w sieci bezgranicznie ufa temu, co przedstawia Google. Można to zaobserwować na rozkładzie kliknięć w poszczególne pozycje wyników wyszukiwania.

 4. Pozycja Desktop Mobile
  1 29.38% 23.82%
  2 15.44% 15.41%
  3 10.68% 9.5%
  4 7.26% 6.48%
  5 5.18% 4.63%
  6 3.75% 3.37%
  7 2.73% 2.57%
  8 2.04% 1.99%
  9 1.53% 1.54%
  10 1.16% 1.17%

  Jak widać, podium wyników wyszukiwania zbiera ponad połowę całego ruchu. Oprócz zaufania wynika to też z wygody i przyzwyczajenia do szybkiego zaspokajania potrzeb. Na tym polega jednak przedsiębiorczość, jeśli chcemy sprzedawać, musimy być tam, gdzie jesteśmy szukani. Pozycjonowanie stron internetowych Sopot pozwala pokazać się w sieci i wyjść Klientom naprzeciw.

 5. Lepszy odbiór strony przez użytkowników

  Działania związane z content marketingiem i optymalizacją strony podejmowane w ramach pozycjonowania przekładają się na to, w jaki sposób odbierana jest nasza strona. Nie wystarczy przecież, żeby użytkownik zaufał wyszukiwarce i do nas trafił. Musi jeszcze zaufać naszej stronie. Poprawienie układu, szybkości ładowania i publikowanie przydatnych dla użytkownika treści nie tylko poprawia pozycję strony. Zmienia też to, jak jesteśmy odbierani. Intuicyjna, przejrzysta i komplementarna pod względem treści witryna dodatkowo przekonuje użytkownika do dokonania zakupu.

 6. Nieskończone możliwości rozwoju

  Zwiększony przez pozycjonowanie stron internetowych Sopot ruch, pozwala zdobyć zaufanie użytkowników i poprawia odbiór witryny. Dostajemy w ten sposób ogromny potencjał do dalszego rozwoju. Skoro mamy dostęp do bazy potencjalnych Klientów, możemy dodatkowo reklamować swoje usługi poprzez promocje cenowe, programy lojalnościowe i newsletter. Nic nie stoi też na przeszkodzie ciągłemu ulepszaniu strony.

  Zastosowanie narzędzi, dzięki którym możliwe jest pozycjonowanie Sopot, pozwala dodatkowo zbierać informacje na temat demografii i sposobu zachowania użytkowników naszej strony. Analiza tych danych pozwala dostosowywać na bieżąco zarówno witrynę, jak i ofertę. Mamy więc realną możliwość wpływania na to, jak kształtuje się zainteresowanie tym, co oferujemy.

Pozycjonowanie stron Sopot, czy kampania reklamowa AdWords – co lepsze?

Co prawda, przedstawiliśmy już powyżej wykres opłacalności wybranych form reklamy, różnica między pozycjonowaniem a AdWords była jednak stosunkowo niewielka. Być może w niektórych przypadkach lepiej po prostu reklamować? Przyjrzyjmy się temu.

Zasadnicza różnica między tymi dwiema formami promocji polega na ich działaniu. Kampania reklamowa Google AdWords przekłada się na bardzo szybkie wzrosty, nie pozwala jednak utrzymać ich bez ciągłego zwiększania nakładów. W przeciwieństwie do pozycjonowania nie zwiększa też w żaden sposób szansa na to, że trafiający do nas klient zdecyduje się na zakup.

Jeśli szukamy jednorazowego zastrzyku zainteresowania, pozycjonowanie stron Sopot nam go nie da. Trzeba mieć z tyłu głowy to, że skuteczność zależy tutaj od ciągłości działań. Efekty pojawiają się znacznie później, ale będą ustawicznie rosnąć. Niezależnie od tego, czy zwiększymy nakłady, czy nie. Pozycjonowanie jest więc zwyczajnie stabilniejsze.

Kampanie AdWords, podobnie jak media społecznościowe, mogą być bardzo przydatne. Najlepszą strategią jest jednak stosowanie ich w formie dodatku. Pozycjonowanie Sopot, oprócz tego, że samo promuje, przygotowuje w pewnym sensie grunt pod inne formy reklamy. Jeśli zadbamy najpierw o SEO naszej strony, promocja będzie po prostu skuteczniejsza.

Dlaczego samodzielne pozycjonowanie jest tak trudne?

Wyszukiwarka internetowa układa wyniki poprzez algorytm, który ocenia strony na podstawie ich jakości i użyteczności dla użytkownika. Wydaje się banalne, wartościowanie to jest jednak znacznie bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Ze względu na charakter uczenia maszynowego, na którym opierają się algorytmy obsługujące wyszukiwarkę, nikt do końca nie wie, w jaki sposób klasyfikowane są witryny.

Powszechnie znane są czynniki brane pod uwagę przy doborze stron. Nie można mieć jednak stuprocentowej pewności co do tego, który z nich jest w danym momencie najważniejszy i jak prawidłowo na niego wpływać. Powielanie dostępnych w sieci sposobów nie daje żadnej gwarancji sukcesu, wręcz przeciwnie, może być nawet szkodliwe. Właśnie dlatego przy wyborze agencji SEO największą uwagę zwraca się na doświadczenie i namacalne dowody skuteczności.

Ile trzeba czekać na pierwsze efekty pozycjonowania?

Pozycjonowanie stron internetowych Sopot jest procesem długotrwałym. Nie da się bezpiecznie podnieść pozycji w przeciągu kilku dni. Czas oczekiwania na pierwsze efekty zależy od sytuacji konkretnej witryny, branży, w której działa jej właściciel, gęstości rynku i działań podejmowanych przez bezpośrednią konkurencję. W niektórych przypadkach jest to nawet kilka miesięcy. Nie warto jednak się tym zrażać. Jeśli wybierzemy doświadczoną agencję SEO, pożądane efekty na pewno się pojawią.

Stabilna pozycja wymaga przemyślanych i skrupulatnych działań. Dokładność wymaga za to czasu. Być może brzmi to, jak antyreklama, piszemy o tym jednak ku przestrodze. Jeśli nie chcesz narazić się na stratę pieniędzy, nie daj się zwieść obietnicom błyskawicznych wzrostów i wybieraj wyłącznie agencje, które oferują ciągły wgląd w podejmowane działania. Gdybyśmy mieli wskazać jedną rzecz, której nauczyliśmy się przez te wszystkie lata, byłoby nią właśnie to, że porządne pozycjonowanie strony Sopot wymaga przede wszystkim cierpliwości. Liczy się jakość, pośpiech jest tu najgorszym doradcą.

Jak przebiega współpraca z agencją SEO?

Zaczynamy współpracę od doboru słów kluczowych i audytu strony. Na podstawie tych dwóch działań możliwe jest stworzenie odpowiedniej strategii. Pozycjonowanie stron internetowych Sopot zaczynamy od optymalizacji. Nie jest to proces ani prosty, ani szybki, ale bez niego niemal niemożliwe jest zdobycie najlepszych pozycji w wyszukiwarce. Następnie wprowadzamy link building, czyli działania polegające na tworzeniu i publikowaniu treści zawierających odnośniki do Twojej strony w zewnętrznych źródłach.

Te dwie podstawowe czynności może dopełnić też tworzenie treści bezpośrednio na twoją stronę, na przykład w postaci opisów kategorii (jeśli prowadzisz sklep) lub tekstów blogowych (prowadzimy blogi firmowe). Podjęte działania monitorujemy i dostosowujemy na bieżąco, a Ty masz wgląd we wszystko za pomocą Panelu Klienta. Jeśli zajdzie taka potrzeba, proponujemy kolejne metody pozycjonowania. Żadna strona nam niestraszna.

Wyszukiwarki, a pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron Sopot - porównanie wyszukiwarek

Powyższe zestawienie przedstawia, w jaki sposób rozkładają pomiędzy różne wyszukiwarki wszystkie zapytania z naszego kraju. Pozycjonowanie stron Sopot realizujemy głównie pod względem Google. Nie tylko ze względu na popularność. Wyszukiwarka ta, ze względu na globalną dominację i najbardziej zaawansowany system dobierania wyników, stanowi wyznacznik głównych nurtów w pozycjonowaniu.

Od tego, jak dobrze dostosujemy do niej strategię, zależy też pozycja w innych wyszukiwarkach. Przy tak miażdżącej przewadze Google w naszym kraju zwyczajnie nieopłacalne byłoby pozycjonować stronę pod względem innych narzędzi.

Sprawdź, jak działa oferowane przez nas pozycjonowanie stron Sopot

Prowadzimy pozycjonowanie stron internetowych nie od dziś. Lata doświadczenia i zbierania wiedzy w tym zakresie pozwoliły wypracować nam naprawdę skuteczne metody. Najlepszym świadectwem naszych możliwości są opinie naszych Klientów. Nie zatrzymujemy się, ciągle poszerzamy swoją wiedzę i wyciągamy wnioski. W naszej branży zawsze trzeba być na bieżąco.

Zainteresowany? Napisz do nas lub zadzwoń i przedstaw nam swoją stronę. Przeanalizujemy ją i zaproponujemy zestaw rozwiązań wraz z planem współpracy. Daj sobie pomóc!

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zobacz jak .

Sprawdzam