Pozycjonowanie stron Toruń *

* poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania lokalnego

SEO
na luzie*

* Będziemy pracować dla Ciebie przez miesiąc zupełnie za darmo. Czy jesteśmy aż tak naiwni? Po prostu nie boimy się, że zrezygnujesz. Bo gdy już nas poznasz, zapewne wcale nie będziesz chciał.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni. Bez zobowiązań, bez konsekwencji.

Zacznij darmowy miesiąc próbny

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową *

* Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Pozycjonowanie stron Toruń

Pozycjonowanie stron Toruń to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w Internecie. Pozwala systematycznie zwiększać ruch na stronie, zdobywać nowych Klientów i generować realne zyski. Może promować stronę firmową w całej Polsce lub jedynie w danym mieście. W przeciwieństwie do innych popularnych sposobów reklamy nie wymaga ono też ciągłego zwiększania wydatków. Koszt pozycjonowania jest stały.

Czym tak właściwie jest pozycjonowanie stron Toruń?

Pozycjonowanie to inaczej SEO (ang. Search Engine Optimization), optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarki internetowej. Celem nie jest tutaj bezpośrednie reklamowanie, ale poprawienie widoczności w Google. Dzięki działaniom wchodzącym w zakres pozycjonowania strona internetowa pnie się systematycznie coraz wyżej na liście wyników wyszukiwania. Im wyżej się pojawi, tym więcej osób będzie na nią wchodzić.

SEO opiera się na optymalizacji strony z uwzględnieniem słów kluczowych, czyli konkretnych wyrazów i sformułowań. Prawidłowe dobranie słów dla danej strony ma ogromne znaczenie. To właśnie po wpisaniu tych wyrazów w wyszukiwarce będzie miała się docelowo pojawić pozycjonowana strona. Tutaj kryje się cała istota SEO, czyli sprawienie, by witryna firmy oferującej dane usługi (lub produkt) była jak najlepiej widoczna przy wyszukiwaniu fraz bezpośrednio z nią związanych. To właśnie dzięki prawidłowemu dobraniu słów kluczowych pozycjonowanie stron Toruń jest opłacalne.

Przedstawmy to na przykładzie. Jeśli strona firmy budowlanej ma sprzedawać jej usługi, musi przyciągać osoby zainteresowane np. budową domów. Zwykłe reklamy będą wyświetlać się jednak wszystkim użytkownikom, nie tylko tym zainteresowanym. Skuteczność będzie więc niska. Przy pozycjonowaniu strony na frazę „budowa domów”, sprawa będzie wyglądać już inaczej. Z czasem zaczną trafiać na nią osoby szukające w wyszukiwarce właśnie takich usług. Skuteczność będzie więc znacznie wyższa, a sprzedaż wzrośnie.

Pozycjonowanie Toruń – nie do końca reklama, czyli jak to działa

SEO jest ważną częścią marketingu, ale samo w sobie nie do końca jest reklamą. Pozycjonowanie stron Toruń nie jest kampanią, która zaraz po uruchomieniu ściąga uwagę potencjalnych Klientów. Promocja nie polega tu na bezpośrednim reklamowaniu, a na takim dostosowaniu strony, by nie wymagała ona dodatkowej reklamy.

Działania wchodzące w zakres pozycjonowania skupiają się głównie na niewidocznych aspektach technicznych. Można porównać je jednak do prawidłowego wybrania lokalizacji i oznaczenia lokalu. Nikt niewiedzący o konkretnej działalności nie trafi przecież do firmy, której siedziba nie jest w żaden sposób oznaczona z zewnątrz i znajduje się z dala od centrum miasta. Atrakcyjnie oznakowany lokal w centrum przyciągnie już za to dużo ludzi z ulicy.

Pozycjonowanie Toruń jest jednak prowadzone w Internecie, a tutaj możliwości poprawienia widoczności są już znacznie większe. Internetową „ulicą” jest wyszukiwarka. To właśnie od niej zaczyna się większość aktywności w sieci. Każdy, kto potrzebuje znaleźć konkretny produkt bądź usługę, szuka w Google. Mało kto przykłada jednak do tego poszukiwania wiele uwagi. Dzięki sposobom dobierania wyników przez wyszukiwarkę, pierwsze pozycje na liście są zazwyczaj najbardziej trafne.

Pozycja Desktop Mobile
1 29.38% 23.82%
2 15.44% 15.41%
3 10.68% 9.5%
4 7.26% 6.48%
5 5.18% 4.63%
6 3.75% 3.37%
7 2.73% 2.57%
8 2.04% 1.99%
9 1.53% 1.54%
10 1.16% 1.17%

Powyżej można zobaczyć, jak rozkładają się statystycznie wybory szukających pomiędzy poszczególne pozycje. Ludzie przyzwyczaili się do wygody oferowanej przez wyszukiwanie. Nie trudno więc domyślić się, że to właśnie trzy pierwsze strony zyskują najwięcej ruchu, a co za tym idzie, także klientów. Jeśli Twoja witryna znajduje się poza pierwszą stroną, to praktycznie nie ma szans na zdobycie darmowego ruchu.

Tak, ruch generowany dzięki SEO jest darmowy, czyli inaczej organiczny, naturalny. Zainteresowani użytkownicy sami wchodzą na stronę, tylko dzięki temu, że jest ona dla nich widoczna. Cena pozycjonowania obejmuje tylko i wyłącznie wypracowanie i utrzymanie pozycji w wynikach wyszukiwania. Nikt nie pobiera opłat od tego, ile osób trafi dzięki temu na stronę. Przy jednej, stałej opłacie wyniki mogą rosnąc praktycznie bez końca.

Jak pozycjonowanie Toruń sprawia, że strona znajduje się wyżej?

Wyniki wyszukiwania dobierane są na podstawie nawet kilkuset przeróżnych czynników, sprawdzanych nieustannie przez roboty Google. Poszczególne z nich odpowiadają za sprawdzanie konkretnych czynników, nikt do końca nie wie jednak, jak dokładnie przebiega ten proces i czego dotyczy. Pozostawanie tych kwestii w tajemnicy dopełnia jeszcze fakt zastosowania w całym procesie sztucznej inteligencji. Sprawia ona, że wpływ poszczególnych czynników na pozycję ciągle się zmienia.

Na pozycję można jednak wpływać, a SEO nie jest przecież działaniem na oślep. Z każdą większą zmianą Google publikuje wskazówki dla webmasterów, pozwalające wyciągać wnioski na temat dostosowywania konkretnych elementów. Dzięki nim możliwe jest tworzenie konkretnych strategii i wdrażanie ich na stronach. Za pomocą przeróżnych narzędzi analitycznych można też śledzić ich wpływ na pozycję i dokonywać ciągłych korekt.

Co wchodzi w zakres działań, które obejmuje pozycjonowanie stron Toruń?

Pozycjonowanie stron Toruń dzieli się na działania prowadzone bezpośrednio na stronie i działania prowadzone poza nią. Te prowadzone na stronie to przede wszystkim optymalizacja techniczna mająca na celu dostosowanie witryny do wymagań wyszukiwarki i optymalizacja treści, skupiająca się na zawartości. Zarówno aspekt techniczny strony, jak i sama treść ma ogromne znaczenie dla pozycji w wynikach wyszukiwania. To na ich podstawie roboty wyszukiwarki określają wartość danej witryny dla użytkownika. Im bardziej przydatna w oczach Google będzie strona, tym wyżej znajdzie się na liście wyników.

Poza stroną prowadzi się tzw. link building, czyli proces polegający na uzyskiwaniu na przeróżne sposoby odnośników prowadzących do pozycjonowanego serwisu z zewnętrznych witryn. Linki zamieszczane na innych stronach również są dla Google wyznacznikiem jakości danej strony. Nie chodzi jednak o to, by umieszczać ich jak najwięcej. Liczy się głównie wartość odnośnika, czyli wspomniana już jakość strony, na której został umieszczony i sposób, w jaki się na niej znalazł. Linki wysokiej jakości wspomagają skuteczność pozycjonowania.

Na czym polega optymalizacja?

Optymalizacja to długotrwały proces polegający na zweryfikowaniu poprawności witryny pod kątem pozycjonowania i poprawieniu wszystkich ujawnionych błędów. W celu wyłapania wszystkich elementów wymagających poprawy przeprowadza się audyt SEO, czyli skrupulatną analizę techniczną danej strony.

Prowadzone przez nas pozycjonowanie Toruń skupia się przede wszystkim na optymalizacji. To głównie dzięki niej możliwe jest poprawienie pozycji strony. Wiele agencji SEO bagatelizuje ten proces i skupia się na link buildingu. Prawda jest jednak taka, że bez optymalizacji wypracowanie pozycji jest niezwykle trudne. Sam efekt może być też nietrwały.

Działania związane z optymalizacją techniczną obejmują m.in.:

 • tworzenie mapy witryny,
 • uzupełnianie i poprawianie meta-tagów,
 • poprawienie szybkości ładowania strony,
 • przeanalizowanie i stworzenie wewnętrznych odnośników,
 • wykonanie przekierowań na podstrony,
 • naprawianie błędów w kodzie źródłowym strony,
 • tworzenie plik robots.txt (poprawiającego sposób skanowania witryny przez Google),
 • weryfikację i projektowanie adresów URL,
 • dodawanie nagłówków HTML.

Optymalizacja treści obejmuje z kolei:

 • sprawdzenie unikalności treści,
 • sprawdzenie poprawności i tekstu,
 • usunięcie lub zmodyfikowanie treści zduplikowanej,
 • poprawienie nasycenia treści słowami kluczowymi,
 • prawidłowe formatowanie tekstu,
 • upewnienie się, że treść na stronie jest związana z jej tematyką,
 • tworzenie dodatkowych treści.

Optymalizacja techniczna ma na celu umożliwienie algorytmom wyszukiwarki prawidłowego indeksowania strony. Ma też sprawić, by witryna wyświetlała się poprawnie na wszystkich urządzeniach. Podlegają jej też wszystkie zamieszczone w danym serwisie grafiki.

Optymalizacja treści ma za to kompleksowo poprawić jakość strony i jej użyteczność dla użytkowników. Ważnym jej elementem jest content marketing. Poprzez tworzenie dodatkowej treści dodatkowo rozbudowuje on witrynę. Zwiększa to komplementarność strony, co przekłada się na pozycję i zwiększenie ruchu.

Lokalne pozycjonowanie stron – Toruń i najbliższa okolica

Jeśli prowadzisz swój biznes w Toruniu i nie potrzebujesz klientów z całej Polski, to nie znaczy to, że nie możesz skorzystać z pozycjonowania. Lokalne SEO pozwala dostosować zakres ruchu kierowanego na stronę do konkretnej lokalizacji. Możesz więc pozycjonować swoją stronę wyłącznie w Toruniu lub innym mieście. W ten sposób będziesz zdobywać Klientów, którzy faktycznie Cię interesują.

Pozycjonowanie Toruń różni się od pozycjonowania na cały kraj kilkoma elementami. Najważniejszym z nich jest dodanie do słów kluczowych nazwy miejscowości. Przykładowo, z frazy „mechanik” tworzy się frazę „mechanik Toruń”. Dzięki temu strona będzie pojawiać się w wyszukiwarce osobom szukającym mechanika właśnie w Toruniu. Podobnie zrobiliśmy zresztą, pozycjonując tę stronę.

Z samym doborem fraz kluczowych można pójść też o krok dalej i skupić pozycjonowanie na konkretnej dzielnicy lub ulicy. Można prowadzić także działania obejmujące wybrane województwo. W większości przypadków najkorzystniej jest jednak pozycjonować pod całe miasta. To właśnie frazy z nazwami miejscowości są najczęściej wyszukiwane.

Lokalne pozycjonowanie Toruń obejmuje też elementy takie jak założenie wizytówki Google Moja Firma czy uzupełnianie i ujednolicanie danych adresowych. Poprzez tworzenie wizytówek NAP stronę pozycjonowaną na dane miasto dodaje się też do katalogów firm i baz branżowych. Wizytówki takie zawierają podstawowe dane adresowe. Wspomaga to oczywiście SEO, ale zwiększa też zaufanie użytkowników. Firma widoczna w wielu miejscach w Internecie jest bardziej wiarygodna, wzrasta więc konwersja sprzedażowa.

Dlaczego Top Online?

Pozycjonujemy strony i sklepy internetowe od 2012 roku. Oprócz tego prowadzimy kampanie Google AdWords oraz Google Shopping, blogi firmowe, tworzymy profesjonalne sklepy i przygotowujemy wysokiej jakości treść na strony. Z naszych usług skorzystało już ponad dwa tysiące firm. Mamy doświadczenie i wiedzę, wiemy jak działać skutecznie. Sprawdź opinie!

Niczego nie ukrywamy. Z poziomu naszego Panelu Klienta będziesz śledzić na bieżąco nasze działania. Zawsze możesz też liczyć na stały kontakt z Opiekunem SEO, który doradzi w każdej kwestii i rozwieje wszelkie wątpliwości. Co więcej, niczego nie ryzykujesz, oferujemy 30 dni naszych usług całkowicie za darmo.

Napisz do nas lub zadzwoń! Przekonaj się, jak pozycjonowanie może pomóc Twojej firmie.

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zacznij darmowy miesiąc próbny .

Sprawdzam