Pozycjonowanie stron Toruń*

*poznaj najlepsze i najbardziej
skuteczne metody pozycjonowania lokalnego

SEO
na luzie*

*Całkowicie za darmo przygotujemy wstępną analizę Twojej strony, sprawdzimy konkurencję i zaproponujemy skuteczną strategię działania. Wszystko w formie wideo, na przykładach, abyś nie musiał domyślać się o co chodzi.

Bezpłatna oferta
 • Odezwiemy się w 24h
 • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
 • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
 • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
 • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc

Nasze metody

Pracujemy po swojemu i robimy to z głową*

*Mamy własne sposoby na to, by wypracować dobre wyniki dla Twojej strony internetowej. Przećwiczyliśmy je na setkach stron i na własnych sklepach. Wiemy, co działa, a co nie. Własne umiejętności i metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis.

Miesięczne raporty
Pozycjonowanie stron internetowych - raportowanie

Szczegółowo informujemy nie tylko o samych wynikach, ale też o tym, co dokładnie w danym miesiącu zrobiliśmy, by je osiągnąć. Zobaczysz tu wszystkie wykonane przez nas czynności, przykładowe zaplecze, katalog tekstów ze wskazaniem na ich autora, wykaz pozycji monitorowanych słów kluczowych oraz statystyki widoczności strony w wyszukiwarce. Nasze raporty nie pozostawiają miejsca na domysły.

Opiekunem Klienta zawsze jest wykwalifikowany specjalista SEO, który zajmuje się Twoją stroną, zna ją na wylot, a Ty masz do niego bezpośredni kontakt.

Poznaj nasz zespoł

Merytoryczny kontakt
Reakcja w 24h
Pozycjonowanie stron internetowych - kontakt w 24h

Jesteśmy szybcy i zwinni. Reagujemy na każde Twoje zgłoszenia i każdy pojawiający się problem. Większość z nich rozwiązujemy już w ciągu doby.

Analiza strony

Przeprowadzamy cykliczne i dokładne analizy stron wspierane przez autorskie narzędzia. Ich efektem są konkretne wskazówki i wytyczne gotowe do wdrożenia.

Inteligentny asystent SEO

Tworzymy własne narzędzia do analizy stron, które stale ulepszamy. Dzięki nim działamy dokładniej, szybciej, widzimy więcej, a na problemy reagujemy natychmiastowo. Twój serwis jest pod stałą opieką nie tylko specjalisty SEO, ale również naszych autorskich narzędzi.
Zobacz

Monitorowanie

Prowadzimy zautomatyzowany cykliczny monitoring strony. Każdy wykryty problem natychmiast badamy i zgłaszamy Tobie sugerując konkretne rozwiązania.

Copywriting

Posiadamy własny zespół kilkunastu copywriterów o różnorodnych zainteresowaniach. Tworzymy wartościowe treści, dotrzymujemy terminów, uwzględniamy Twoje uwagi.

Poznaj nasz zespół

Własne zaplecze SEO

Prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content, stale analizujemy linki zwrotne, a dokładny wykaz zaplecza przekazujemy w raportach.

Bezpieczne metody

Stosujemy wyłącznie bezpieczne metody pozycjonowania. Nie kupujemy linków, nie stosujemy ukrytych treści ani niedopuszczalnych przez Google praktyk, tropimy linki z niepożądanych źródeł. Nasze metody sprawiają, że Twój serwis staje się bardziej wartościowy w oczach Google i Twoich Klientów.

Panel Klienta 24H/7

Dajemy Ci stały wgląd do najbardizej aktualnych danych dotyczących Twojej strony. Oprócz kluczowych informacji dotyczących współpracy znajdziesz tu najnowsze wyniki pozycjononanych słów kluczowych wraz z ich pełną historią. Uzyskasz dostęp do pełnej listy miesięcznych raportów, a także wykresów ogólnej widoczności strony w wyszukiwarkach. W łatwy sposób sprawdzisz dane kontaktowe Twojego opiekuna oraz wyślesz pilne zgłoszenie przez przycisk szybkiego kontaktu. I to wszystko w jednym miejscu.

Pozycjonowanie stron Toruń to jedna z najskuteczniejszych form reklamy w internecie. Pozwala systematycznie zwiększać ruch na stronie, zdobywać nowych klientów i generować realne zyski. W przeciwieństwie do innych bardzo popularnych sposobów na zareklamowanie swojej oferty (np. Google ADS) nie wymaga zwiększania wydatków, a stałej inwestycji poprzedzonej konkretną strategią SEO.

Pozycjonowanie Toruń jest łatwe, pod warunkiem, że Twoją stroną zajmują się profesjonaliści traktujący SEO na serio — tak, jak my. Chcesz otrzymać wstępną analizę Twojego serwisu całkowicie za darmo? Zadzwoń lub napisz do nas już dziś!

 1. Czym jest pozycjonowanie stron internetowych Toruń?
 2. Czy pozycjonowanie Toruń to forma reklamy?
 3. Jak poprawić widoczność strony w Google?
 4. Jak wygląda zakres działań SEO?
 5. Kiedy wdrożyć pozycjonowanie Toruń, a kiedy Google ADS?
 6. Jakie są wady i zalety pozycjonowania Google ADS?
 7. Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie Toruń?
 8. FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Pozycjonowanie stron internetowych Toruń — co to jest?

Pozycjonowanie Toruń to inaczej SEO (z ang. Search Engine Optimization), czyli optymalizacja stron internetowych pod kątem organicznych wyników wyszukiwania (tzw. SERP-ów). Głównym celem działań pozycjonerskich jest poprawa widoczności w Google, Bing lub Yahoo. Im wyżej znajdzie się Twoja witryna w SERP-ach, tym więcej osób ją odwiedzi (statystycznie).

Istota i znaczenie SEO

SEO opiera się przede wszystkim na optymalizacji strony z uwzględnieniem słów kluczowych, jakimi są konkretne wyrazy i sformułowania. Prawidłowy dobór fraz dla danej witryny ma priorytetowe znaczenie, ponieważ od tego zależy opłacalność pozycjonowania. Istota SEO polega na tym, aby potencjalny klient wpisał w wyszukiwarkę słowa, nad którymi pracujemy, a następnie wszedł właśnie na naszą stronę.

Elementy SEO

Proces ten dzieli się na pozycjonowanie on-site (wewnątrz strony) i off-site (poza stroną). Działania wewnętrzne (on-site) to m.in. analiza słów kluczowych, poprawa treści, optymalizacja altów, meta tagów (title i description) oraz kodu witryny w celu zwiększenia jej wydajności. Na pozycjonowanie Toruń off-site składa się przede wszystkim link building.

W Top Online pozycjonowanie on-site i off-site traktujemy jako całość, ponieważ prace te wzajemnie się uzupełniają. Pracując nad SEO strony dla naszych klientów mamy jeden cel — jak najlepsze dopasowanie ich domen do czynników rankingowych Google’a, co nie jest możliwe bez odpowiedniej optymalizacji czynników on-site i off-site.

Pozycjonowanie Toruń — niestandardowa forma reklamy Twojego przedsiębiorstwa w nowoczesnym wydaniu

Naszym zdaniem SEO to bardzo ważna część marketingu. W tym przypadku nie mówimy o standardowej formie reklamy, która w kilka dni po wdrożeniu przyciągnie uwagę setek lub tysięcy interesantów.

W pozycjonowaniu kluczem do sukcesu nie jest bezpośrednie reklamowanie, a dostosowanie strony w taki sposób, aby przyciągała ona klientów, nie wymagając inwestycji w kolejne źródła reklamowe. I właśnie do tego dążymy podczas wielomiesięcznej współpracy z naszymi klientami. Bo pracujemy po swojemu i robimy to z głową.

Mamy własne sposoby umożliwiające wypracowanie zadowalających wyników dla Twojej strony internetowej, a umiejętności oraz metody pracy wzmacniamy autorskim oprogramowaniem. I to wszystko włożymy w Twój serwis, bo zależy nam na Twoich sukcesach, za którymi będą stały duże liczby i jeszcze większe zyski.

Skontaktuj się z nami — sprawimy, że Twoja strona zakumpluje się z Google (a uwierz, że będzie to długa i owocna przyjaźń). Pozycjonujemy strony. Pozycjonujemy sklepy. Pozycjonujemy lokalnie.

Pozycjonowanie Toruń — poprawa widoczności strony na przystępnych warunkach

Pozycjonowanie Toruń to również poprawa widoczności witryny na bardzo przystępnych warunkach. Działania wchodzące w skład tego procesu obejmują zarówno niewidoczne aspekty techniczne tj. optymalizacja meta tagów czy rekonstrukcja kodu witryny oraz widoczne obejmujące przykładowo content marketing.

Pozycjonowanie stron internetowych Toruń w Top Online wymaga jedynie opłacania comiesięcznego abonamentu. W trakcie współpracy nie przewidujemy podwyżek — opłata jest stała, a działania mają prowadzić do regularnego zwiększania pozycji Twojej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron internetowych Toruń — jak wygląda zakres działań?

Pozycjonowanie stron internetowych Toruń jak już wcześniej wspomnieliśmy, dzieli się na działania prowadzone bezpośrednio w witrynie (on-site) i poza nią (off-site). W Top Online zaczynamy od dostosowania konkretnych URL-i do wymagań wyszukiwarek i optymalizacji treści, podczas której skupiamy się na zawartości Twojej domeny.

Największą uwagę przykładamy do aspektów technicznych strony tj. kod HTML, CSS, plik sitemap.xml oraz robots.txt, ponieważ zależy nam na wydajności i poprawnej indeksacji witryny. Nie zmienia to jednak faktu, iż priorytetowo traktujemy content — na jego podstawie roboty crawlujące określają wartość domeny, a użytkownicy jej przydatność. Poniżej przedstawiamy, jak wygląda zakres działań wchodzących w pozycjonowanie stron internetowych Toruń.

1. Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna ma na celu umożliwienie algorytmom wyszukiwarki prawidłowe indeksowanie strony. Odpowiada również za poprawne wyświetlanie się witryny na wszystkich urządzeniach (tzw. responsywność) oraz jej wydajność. Co też istotne powinna zostać ona przeprowadzona przez profesjonalistów. Działania związane z optymalizacją techniczną obejmują m.in.:

 • tworzenie mapy witryny,
 • uzupełnianie i poprawianie meta tagów,
 • przeanalizowanie i stworzenie wewnętrznych odnośników,
 • wykonanie przekierowań na poszczególne podstrony,
 • naprawianie błędów w kodzie źródłowym strony,
 • tworzenie pliku robots.txt (poprawiającego sposób skanowania witryny przez Google),
 • weryfikację i projektowanie adresów URL,
 • dodawanie nagłówków HTML.

2. Optymalizacja treści

Optymalizacja treści ma za zadanie kompleksowo poprawić jakość strony i jej użyteczność dla użytkowników. W tym wypadku najważniejszym elementem jest tzw. content marketing, dzięki któremu rozbudowujemy witrynę poprzez tworzenie dodatkowych materiałów (np. własny blog w marketingu). Działania związane z optymalizacją treści obejmują m.in.:

 • sprawdzenie unikalności treści,
 • sprawdzenie poprawności tekstu,
 • usunięcie lub zmodyfikowanie treści zduplikowanej,
 • poprawienie nasycenia treści słowami kluczowymi,
 • prawidłowe formatowanie tekstu,
 • upewnienie się, że treść na stronie jest związana z jej tematyką,
 • tworzenie dodatkowych treści.

Optymalizację treści zlecamy naszym copywriterom. Stawiamy przede wszystkim na jakość i objętość dostosowaną do konkurencyjności danej branży i strategii, którą wspólnie opracowaliśmy na początku naszej współpracy.

3. Link building

Kolejnym elementem wchodzącym w pozycjonowanie stron Toruń jest link building. Po podjęciu współpracy z konkretnym kontrahentem dbamy o spójność odnośników wewnętrznych w jego witrynie w celu poprawy nawigacji strony, która pomaga użytkownikom poruszać się po poszczególnych zakładkach (jest to również wartościowy znak dla robotów Google).

Gdy już dopracujemy link building wewnętrzny, przechodzimy do długofalowych działań linkowania zewnętrznego. W tym celu zdobywamy wysokiej jakości linki dofollow ze stron klientów lub partnerów, publikując na ich serwisach edukacyjne treści. Skąd najlepiej pozyskiwać linki? — 9 pomysłów od ekspertów Top Online!

 • własne zaplecza — jedna z najbardziej cenionych metod pozyskiwania linków (w Top Online prowadzimy własne serwisy tematyczne, na których cyklicznie tworzymy dedykowany content i stale analizujemy linki zwrotne, przekazując klientom w comiesięcznych raportach dokładny wykaz pozyskanych odnośników dofollow);
 • komentarze na forach/portalach/blogach — wypowiedzi z linkiem dofollow powinny być naturalne i związane z konkretnym tematem (warto dodatkowo, aby Twoje konto było starsze niż kilka tygodni oraz posiadało kilkadziesiąt wpisów);
 • katalogi — na przestrzeni lat straciły popularność, jednak nadal są odbierane przez wyszukiwarkę Google pozytywnie (dzięki wskaźnikowi Page Rank);
 • listy firm — w linki znajdujące się tutaj potencjalni klienci klikają naturalnie (podczas weryfikacji przedsiębiorstwa lub wyszukiwania konkretnej usługi);
 • strony lokalne — bardzo przydatne w kontekście budowania naturalnego profilu linków (wystarczy skontaktować się z portalem, który wspomniał o Twoim przedsiębiorstwie i zapytać o możliwość dodania odnośnika dofollow kierującego na firmową witrynę);
 • portale ogłoszeniowe — jeśli są na bieżąco moderowane, mogą okazać się wartościowymi miejscami na pozyskiwanie linków zewnętrznych dofollow (np. olx.pl, tablica.pl, sprzedajemy.pl);
 • przechwytywanie domen — sposób wspierający pozycjonowanie stron internetowych Toruń, który stosujemy głównie przy aktualizacji naszych wartościowych zaplecz SEO (znajdujemy domenę z „bogatą” historią, następnie ją licytujemy i tworzymy serwis wyróżniający się ogromnym potencjałem na wysokie pozycje w SERP-ach);
 • relinkowanie — stosujemy tę praktykę w celu wzbogacenia profilu linków naszych klientów (przy użyciu odpowiednich narzędzi marketingowych weryfikujemy strony konkurencji i sprawdzamy, gdzie warto dodać odnośniki dofollow, aby Twoja strona rankowała jeszcze lepiej).

Powyżej przedstawiliśmy jedynie część sposobów, które praktykujemy do wzmacniania profilu linków zewnętrznych dofollow przy obsłudze klientów Top Online. Naszym zdaniem link building jest kwintesencją pozycjonowania i od tego, jak bardzo wartościowe okażą się te działania, zależy wynik w SERP-ach. Pamiętajmy jednak, że pozycjonowanie stron Toruń to tylko jeden z ważniejszych elementów wpływających na sprzedaż w Twojej firmie.

Pozycjonowanie Toruń można śmiało połączyć z kampaniami Google Ads, aby Twój biznes konwertował przez cały czas, a nie dopiero po kilku miesiącach, gdy SEO zacznie przynosić faktyczne rezultaty.

Podejmij z nami współpracę już dziś — skorzystaj z darmowego 30-dniowego okresu próbnego. Wszelkie działania będziesz mógł śledzić na bieżąco z poziomu Panelu Klienta Top Online. Zawsze możesz liczyć na stały kontakt z opiekunami SEO, którzy doradzą i rozwieją Twoje wątpliwości na różne tematy. Nie czekaj. Zrób krok milowy w kierunku wyższych pozycji w SERP-ach i potraktuj SEO na serio — tak, jak my! Pozycjonujemy strony. Pozycjonujemy sklepy. Pozycjonujemy lokalnie.

Kiedy wdrożyć pozycjonowanie Toruń, a kiedy Google ADS? — podpowiadamy!

W Top Online dysponujemy specjalistami z ponad 9-letnim doświadczeniem we współpracy z wymagającymi klientami prowadzącymi zarówno strony, jak i sklepy internetowe. Dzięki temu możemy śmiało stwierdzić, że pozycjonowanie stron Toruń oraz kampanie Google ADS warto stosować uzupełniająco, przywiązując znacznie większą uwagę do SEO, które w dłuższej perspektywie jest bardziej opłacalne. Poniżej przedstawiamy, kiedy warto zacząć pozycjonować stronę, a kiedy wdrożyć Google ADS!

Kiedy wdrożyć pozycjonowanie Toruń?

Pozycjonowanie wdrażamy jako pierwszy element reklamy przedsiębiorstw naszych klientów w sieci. Jest to jednak proces wymagający kompleksowych i regularnych działań, które dopiero w przyszłości przełożą się na realne efekty w postaci dodatkowego ruchu na stronie oraz konwersji owocującej nowymi klientami.

Kiedy wdrożyć Google ADS?

Do działań SEO możesz dodać Google ADS — dzięki temu nie poniesiesz żadnych strat, ponieważ pieniądze wydane na pozycjonowanie Toruń, zwrócą się po odpowiednim wdrożeniu Google’owskiej kampanii. Kwoty z Google ADS rekomendujemy zmniejszyć po upływie kilku miesięcy, gdy SEO zacznie realnie zasilać budżet Twojej firmy.

Z doświadczenia możemy stwierdzić, iż inwestycja w Google ADS nie będzie potrzebna w momencie widocznych efektów działań SEO. Wówczas standardowe pozycjonowanie Toruń okaże się na tyle rentowne, że kampanię od Google uruchomisz tylko w specjalnych momentach, np. szczyt sprzedażowy, czy przy okazji dużej kampanii marketingowej.

Pozycjonowanie stron Toruń a Google ADS — zalety i wady

Pozycjonowanie stron Toruń to proces długofalowy przynoszący realne efekty zazwyczaj po roku regularnych i kompleksowych działań. Kampanie Google ADS w dłuższej perspektywie są znacznie droższe od klasycznego SEO. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie SEO i Google ADS, przedstawiamy wady i zalety obu omawianych rozwiązań!

Pozycjonowanie — zalety i wady

 • długi czas oczekiwania na efekty;
 • widoczność utrzymuje się także po zakończeniu działań pozycjonerskich;
 • brak gwarancji uzyskania konkretnej pozycji;
 • konieczna koordynacja wielu zaawansowanych działań;
 • stała cena każdego miesiąca.

Google ADS — zalety i wady

 • natychmiastowe efekty;
 • widoczność znika natychmiast po zakończeniu kampanii Google ADS;
 • po zapłaceniu odpowiedniej stawki można znaleźć się na szczycie wyników wyszukiwań;
 • zmienna wysokość stawek za kliknięcie.

Klientom, którzy dysponują większym budżetem, rekomendujemy inwestycję jednocześnie w oba kanały reklamowe — pozycjonowanie i Google ADS. Ta druga opcja sprawdzi się bardzo dobrze jako błyskawiczny sposób wypromowania konkretnej usługi. Pierwsza z kolei pozwoli zbudować mocną pozycję strony internetowej w SERP-ach, co finalnie okaże się znacznie tańsze i przyniesie takie same lub lepsze efekty, niż płatne kampanie Google.

Wybór pomiędzy SEO a Google ADS zależy od konkretnego celu, jaki chce osiągnąć nasz klient. Jeśli zależy mu, aby szybko rozpocząć sprzedaż, polecamy skupić się na pozycjonowaniu i dodać do tego kampanię Google na najbardziej pożądane frazy kluczowe. Pamiętajmy jednak, żeby większość zasobów inwestować w SEO, a nadwyżki lub wolny budżet przeznaczać na działania SEM.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron Toruń? — podsumowanie

Pozycjonowanie stron internetowych Toruń to okazja na pozyskanie stałych i opłacalnych klientów zarówno dla mikro-, małych- oraz średnich przedsiębiorstw. Aby realnie zwiększyć dochody swojej firmy poprzez działania SEO, należy regularnie weryfikować algorytmy Google (a dokładniej zachodzące tam zmiany) i zadbać o kompleksowe wdrożenie niezbędnych aspektów optymalizacyjnych (np. linkowanie zewnętrzne, responsywność strony, poprawność kodu HTML, content marketing).

Osobiście uważamy, że pozycjonowanie stron internetowych Toruń na własną rękę może okazać się nieopłacalne, ponieważ oprócz regularnego poświęcania czasu na aspekty techniczne i optymalizacyjne, trzeba wykupić niezbędne narzędzia oraz miejsca do link buildingu (np. na serwisach związanych z konkretną branżą).

FAQ — najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane w tematyce pozycjonowania stron internetowych w Toruniu!

#1 Ile kosztuje pozycjonowanie stron Toruń?

Koszt za pozycjonowanie stron Toruń zależy od 3 istotnych czynników — konkurencyjności danej branży, trudności pożądanych słów kluczowych oraz wielkości Twojej strony internetowej. Jeśli interesuje Cię cena za pozycjonowanie Toruń , skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.

#2 Czy pozycjonowanie Toruń jest opłacalne?

W pierwszym etapie inwestycja nie przynosi zwrotów. Następuje ona dopiero po kilku miesiącach współpracy, kiedy zaczynają być widoczne efekty pozycjonowania stron Toruń. Jeżeli nie masz wiedzy, aby robić SEO samodzielnie, to sugerujemy skorzystanie z agencji, która ten proces przyspieszy i pozwoli Ci w krótszym czasie czerpać zyski.

Case studies

Stoją za nami duże sukcesy. A za nimi jeszcze większe liczby.

Zobacz wszystkie

Zapracujemy na sukces Twojej strony. Zobacz jak .

Sprawdzam