Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Content spinning

Content spinning

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – content spinning. Metoda tworzenia treści, której stosowanie grozi karą od Google. Na czym polega?

Co to jest content spinning?

Content spinning polega na generowaniu kolejnych treści, na podstawie jednego, bazowego tekstu. Odbywa się to poprzez stosowanie synonimów czy zmienianie kolejności słów w zdaniu. W konsekwencji tekst wygląda jak unikalny, jednak w rzeczywistości jest po prostu plagiatem.

Do content spinningu wykorzystuje się programy, które przerabiają tekst automatycznie, dzięki czemu w krótkim czasie i bez wysiłku można stworzyć masę treści na potrzeby SEO (np. link buildingu).

Czy content spinning pomaga w pozycjonowaniu?

Content spinning stosuje się głównie na potrzeby pozycjonowania. Przerabiając istniejącą już treść można w krótkim czasie stworzyć teksty pod zaplecze SEO, a dzięki temu zaoszczędzić czas i środki finansowe. Niestety trzeba pamiętać, że ta metoda tworzenia contentu zaliczana jest do Black Hat SEO, czyli technik niedozwolonych.

Content spinning to w pewnym sensie kopiowanie treści stworzonej przez kogoś innego, co jest działaniem nieetycznym i niezgodnym z prawem. To jednak nie wszystko. Treści generowane automatycznie zwykle mają niską jakość, zawierają błędy, literówki i są po prostu mało atrakcyjne dla czytelników. To może źle odbić się na pozycji strony, ponieważ dla Google priorytetem jest zadowolenie użytkownika.

Content spinning – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, na czym polega content spinning. Metoda ta pozwala na stworzenie dużej ilości treści w krótkim czasie, a dzięki temu na wsparcie pozycjonowania, jednak w dłuższej perspektywie taka praktyka może okazać się nieopłacalna – istnieje ryzyko otrzymania kary od Google.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Dwell time – czym jest? Czy wpływa na SEO?
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 27-03-2023
Dwell time – czym jest? Czy wpływa na SEO? - SEO blog
SEO Samodzielni
Stworzenie usługi i podpięcie śledzenia w Google Analytics 4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 14-03-2023
Stworzenie usługi i podpięcie śledzenia w Google Analytics 4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Jakie są różnice między Universal Analytics a GA4?
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 13-03-2023
Jakie są różnice między Universal Analytics a GA4? - SEO blog