Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Google News

Google News

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – Google News, czyli jedna z usług w wyszukiwarce Google.

Google News – co to jest?

Google News to miejsce, w którym wyszukiwarka wyświetla artykuły i newsy zebrane z serwisów informacyjnych. Dostęp do nich można uzyskać z organicznych wyników wyszukiwania w zakładce Wiadomości, a także poprzez stronę internetową i dedykowaną aplikację.

Usługa obsługuje ponad 60 języków w 127 krajach na całym świecie.

Google News

Celem Google News jest nic innego jak dostarczanie użytkownikom najświeższych informacji z przeróżnych branż i zakresów tematycznych, ale biorąc pod uwagę m.in. ich lokalizację i zainteresowania.

Ciekawostka: usługa powstała po ataku na World Trade Center w 2001 roku. Jej wdrożenie miało pomóc ludziom uzyskać dostęp do autentycznych i aktualnych informacji.

Jak dodać stronę do Google News?

Nie każda strona o charakterze informacyjnym może liczyć na widoczność w Google News. Istnieje oddzielny indeks dla takich treści, i to moderowany ręcznie. Każdy wpis pojawiający się w Wiadomościach Google przechodzi przez ręce ekspertów, którzy oceniają jego autentyczność i wkład merytoryczny.

Nie wyświetlą się tam poradniki, recenzje, instrukcje czy artykuły blogowe o charakterze innym niż informacyjny czy newsowy.

Jeśli serwis spełni warunki Google, po pewnym czasie ma szansę zostać zaindeksowany jako portal informacyjny, a jego treści wyświetlane w Google News. Można też zgłosić swoją witrynę ręcznie, korzystając z Centrum wydawców Google. Więcej o tym piszemy w naszym artykule poświęconym Google Discover.

Google News – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest usługa Google News. Dzięki niej serwisy informacyjne mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wzbudzić zaufanie do publikowanych treści, a także zyskać dodatkowe źródło ruchu z wyszukiwarki. Konieczne jest jednak spełnienie wielu wytycznych dla wydawców.

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Odbierz darmową analizę Twojej strony.

Bezpłatna oferta

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 29-01-2024
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Analiza słów kluczowych
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 15-01-2024
Analiza słów kluczowych - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 01-01-2024
Eksploracja ścieżki w GA4 - SEO blog