Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Google News

Google News

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – Google News, czyli jedna z usług w wyszukiwarce Google.

Google News – co to jest?

Google News to miejsce, w którym wyszukiwarka wyświetla artykuły i newsy zebrane z serwisów informacyjnych. Dostęp do nich można uzyskać z organicznych wyników wyszukiwania w zakładce Wiadomości, a także poprzez stronę internetową i dedykowaną aplikację.

Usługa obsługuje ponad 60 języków w 127 krajach na całym świecie.

Google News

Celem Google News jest nic innego jak dostarczanie użytkownikom najświeższych informacji z przeróżnych branż i zakresów tematycznych, ale biorąc pod uwagę m.in. ich lokalizację i zainteresowania.

Ciekawostka: usługa powstała po ataku na World Trade Center w 2001 roku. Jej wdrożenie miało pomóc ludziom uzyskać dostęp do autentycznych i aktualnych informacji.

Jak dodać stronę do Google News?

Nie każda strona o charakterze informacyjnym może liczyć na widoczność w Google News. Istnieje oddzielny indeks dla takich treści, i to moderowany ręcznie. Każdy wpis pojawiający się w Wiadomościach Google przechodzi przez ręce ekspertów, którzy oceniają jego autentyczność i wkład merytoryczny.

Nie wyświetlą się tam poradniki, recenzje, instrukcje czy artykuły blogowe o charakterze innym niż informacyjny czy newsowy.

Jeśli serwis spełni warunki Google, po pewnym czasie ma szansę zostać zaindeksowany jako portal informacyjny, a jego treści wyświetlane w Google News. Można też zgłosić swoją witrynę ręcznie, korzystając z Centrum wydawców Google. Więcej o tym piszemy w naszym artykule poświęconym Google Discover.

Google News – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest usługa Google News. Dzięki niej serwisy informacyjne mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, wzbudzić zaufanie do publikowanych treści, a także zyskać dodatkowe źródło ruchu z wyszukiwarki. Konieczne jest jednak spełnienie wielu wytycznych dla wydawców.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Recykling treści – wykorzystanie w SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 25-09-2023
Recykling treści – wykorzystanie w SEO - SEO blog
SEO Samodzielni
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 11-09-2023
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Content gap – sposób na nowe treści
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 28-08-2023
Content gap – sposób na nowe treści - SEO blog