Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Google Shopping

Google Shopping

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – Google Shopping, czyli jedna z usług w ekosystemie Google.

Google Shopping – co to jest?

Google Shopping (Zakupy Google) to wyszukiwarka produktów stworzona przez firmę Google. Po wpisaniu frazy kluczowej (np. nazwy produktu) użytkownik otrzymuje oferty z różnych sklepów internetowych.

Dzięki niej konsumenci nie muszą odwiedzać strony, aby uzyskać najważniejsze informacje o produkcie, i mogą w wygodny sposób porównać ceny w kilku sklepach. Z ich perspektywy Google Shopping to duże ułatwienie na ścieżce zakupowej.

Google Shopping

Jednak narzędzie służy również właścicielom sklepów internetowych. Zakupy Google pozwalają na wyróżnienie oferty i przedstawienie produktów w przejrzysty sposób. Widoczność w tej zakładce może więc pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedażowe.

Rodzaje wyników wyszukiwania w Google Shopping

Firma Google regularnie wprowadza zmiany w swoich usługach, a Google Shopping nie jest wyjątkiem. W 2020 roku po 8 latach w zakładce Zakupy znów dostępne są wyniki organiczne. Wyświetlają się one – tak jak w tradycyjnej wyszukiwarce – pomiędzy reklamami.

Google Shopping

Na ich kolejność wpływa trafność względem słów kluczowych, wcześniejsza aktywność użytkownika w sieci, a także doświadczenia związane z produktem lub sprzedawcą.

Google Shopping – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy czym jest i do czego służy Google Shopping. Właściciele sklepów internetowych mogą wyświetlać tam swoje produkty w ramach płatnych kampanii reklamowych Google Ads, ale także starać się o wyświetlenia w wynikach organicznych. Z perspektywy konsumentów jest to natomiast wygodne narzędzie to przeglądania i porównywania produktów.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Recykling treści – wykorzystanie w SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 25-09-2023
Recykling treści – wykorzystanie w SEO - SEO blog
SEO Samodzielni
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 11-09-2023
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Content gap – sposób na nowe treści
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 28-08-2023
Content gap – sposób na nowe treści - SEO blog