Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / GTMetrix

GTMetrix

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – GTMetrix, czyli popularne i darmowe narzędzie przydatne w procesie SEO.

Co to jest GTMetrix?

GTMetrix to narzędzie do analizy szybkości i ogólnej wydajności strony internetowej. Pozwala sprawdzić dobre praktyki front-endowe, a wszystko opiera się na wytycznych Google PageSpeed i YSlow.

GTMetrix jest darmowe i dostępne dla wszystkich. Bardzo często korzystają z niego doświadczeni SEO-wcy i webmasterzy. Podstawowe funkcje dostępne w darmowej wersji pozwalają na przeprowadzenie porządnej analizy wydajności strony. Do tego narzędzie podpowiada możliwe metody jej poprawy.

GTMetrix – jak działa?

GTMetrix działa jako aplikacja internetowa, ale również jako wtyczka do WordPressa czy nawet przeglądarki Google Chrome. Obsługa narzędzia jest banalnie prosta. Wystarczy wejść na stronę gtmetrix.com i wprowadzić w wyznaczonym okienku adres URL strony, którą chcemy sprawdzić. Po chwili narzędzie wyświetli nam raport oraz wskazówki dotyczące tego, jak poprawić wydajność strony.

GTMetrix a pozycjonowanie

Wydajność strony to jeden z czynników, jakie wyszukiwarka Google bierze pod uwagę przy ustalaniu rankingu wyników wyszukiwania. Jeśli witryna wolno się ładuje i nie spełnia oczekiwań użytkowników, ma niewielkie szanse na dobrą pozycję.

Dlatego narzędzie GTMetrix jest tak pomocne, kiedy realizujemy pozycjonowanie. Dzięki niemu można sprawdzić, jak pod względem wydajności wygląda stan strony, a następnie naprawić błędy.

GTMetrix – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest GTMetrix i dlaczego jest pomocne w pozycjonowaniu strony. Opisaliśmy także mechanizm działania narzędzia.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Zdarzenia i konwersje w Google Analytics 4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 22-05-2023
Zdarzenia i konwersje w Google Analytics 4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Semantyczne SEO, czyli jak osiągnąć wyższe pozycje w Google
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 08-05-2023
Semantyczne SEO, czyli jak osiągnąć wyższe pozycje w Google - SEO blog
SEO Samodzielni
Konfiguracja Google Analytics 4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 24-04-2023
Konfiguracja Google Analytics 4 - SEO blog