Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Linki przychodzące

Linki przychodzące

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – linki przychodzące, czyli jeden z najważniejszych czynników wpływających na widoczność strony w wyszukiwarce.

Czym są linki przychodzące?

Linki przychodzące (backlinki, linki zwrotne) to linki znajdujące się na zewnętrznych stronach i prowadzące do pozycjonowanej domeny. Jeśli w innym serwisie znajdzie się hiperłącze (w różnej formie) odsyłające do Twojej witryny, to jest to właśnie backlink.

Linki zwrotne mogą różnić się atrybutem (m.in. follow, nofollow, sponsored, UGC) oraz anchorem (m.in. Exact Match, czy Brand Anchor).

Znaczenie linków przychodzących dla SEO

Linki przychodzące to jeden z najważniejszych elementów w procesie pozycjonowania i najważniejszy czynnik rankingowy z grupy SEO off-site (działania poza obrębem witryny).

Wyszukiwarka Google zwraca ogromną uwagę na wiarygodność i autorytet strony, a o tym świadczy liczba i jakość linków do niej prowadzących. Jeśli wiele wiarygodnych i popularnych witryn odsyła do Twojej strony, masz większe szanse na dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania. Bez dobrej jakości linków przychodzących trudno osiągnąć dużą widoczność, zwłaszcza w popularnej branży.

Jak zdobyć linki przychodzące?

Sposobów na zdobywanie linków przychodzących jest sporo. Najpopularniejsze to artykuły sponsorowane, wpisy w katalogach firm, wpisy gościnne na blogach, komentarze na blogach czy wypowiedzi z linkiem na forach tematycznych.

Trzeba pamiętać, że obecnie ważniejsza jest jakość, a nie ilość linków przychodzących. Muszą one pochodzić z wiarygodnych i wartościowych stron, cieszących się zaufaniem wyszukiwarki i dobrą pozycją w wynikach organicznych.

Linki przychodzące – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym są linki przychodzące. Są one jednym z najważniejszych czynników rankingowych, jakie pod uwagę bierze wyszukiwarka Google. Jeśli chcesz walczyć o najwyższe pozycje w wynikach organicznych, zadbaj o skuteczny link building.

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Odbierz darmową analizę Twojej strony.

Bezpłatna oferta

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 29-01-2024
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Analiza słów kluczowych
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 15-01-2024
Analiza słów kluczowych - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 01-01-2024
Eksploracja ścieżki w GA4 - SEO blog