Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Linki site-wide

Linki site-wide

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – linki site-wide. Występują one na większości stron internetowych.

Czym są linki site-wide?

Linki site-wide to odnośniki, które występują na stronach internetowych w sposób „szeroki” i rozległy. To znaczy, że nie są pojedyncze, a znajdują się na każdej lub prawie każdej podstronie danego serwisu i stanowią jego stały element. Czasami dodawane są do szablonu przy tworzeniu domeny, dzięki czemu automatycznie pojawiają się na wszystkich podstronach.

Linki site-wide mogą być wewnętrzne (prowadzić do innych podstron w obrębie domeny) lub zewnętrzne (prowadzić do zewnętrznych serwisów).

Gdzie umieszcza się linki site-wide?

Linki site-wide najczęściej umieszczane są w stopce strony – mogą się tam znajdować zarówno hiperłącza wewnętrzne, jak i zewnętrze. Oprócz tego linki „szerokie” bardzo często znajdują się też w głównym menu witryny i prowadzą np. do strony głównej, strony logowania czy poszczególnych kategorii produktów w sklepie internetowym.

Linki site-wide a SEO

Link building ma ogromne znaczenie w procesie pozycjonowania strony, jednak nie wszystkie odnośniki są sobie równe. Nie inaczej jest w przypadku linków site-wide. Aby miały korzystny wpływ na SEO strony, muszą być naturalne. Niestety często trudno jest to osiągnąć w przypadku hiperłączy znajdujących się na każdej podstronie serwisu. Tego typu odnośniki prowadzą zwykle do twórców witryny, oprogramowania obsługującego witrynę, firmy zajmującej się pozycjonowaniem czy partnerów biznesowych.

Linki site-wide – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym są linki site-wide. Odnośniki znajdujące się na każdej/prawie każdej podstronie serwisu mogą mieć korzystny wpływ na pozycjonowanie, jednak należy dobierać je ostrożnie. Powinny być naturalne i pochodzić z witryn podobnych tematycznie.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 20-11-2023
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja swobodna w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 06-11-2023
Eksploracja swobodna w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Wyszukiwanie obrazem a SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 23-10-2023
Wyszukiwanie obrazem a SEO - SEO blog