Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Meta tag title

Meta tag title

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – meta tag title, czyli jeden z najważniejszych czynników rankingowych SEO.

Czym jest meta tag title?

Meta tag title, czyli znacznik w kodzie strony w języku HTML, to tytuł podstrony, widoczny w wynikach wyszukiwania na stronie SERP oraz w karcie przeglądarki. Wyświetlany jest największą ze wszystkich elementów czcionką.

Do czego służy? Zadaniem meta tag title jest poinformowanie zarówno użytkowników, jak i roboty indeksujące o tym, co znajduje się na danej podstronie.

Meta tag title – znaczenie dla SEO

Meta tag title – w odróżnieniu od meta description – jest czynnikiem rankingowym i ma duży wpływ na pozycjonowanie. Dlatego w procesie optymalizacji nie można o nim zapominać. Odpowiednio stworzony wpłynie pozytywnie na CTR, czyli zachęci użytkowników do klikania linku, a także poprawi pozycję strony.

Jak stworzyć skuteczny meta title?

Skuteczny meta tag title powinien w zwięzły i atrakcyjny sposób przedstawiać to, co znajduje się na danej stronie. Ma zachęcić użytkownika do jej odwiedzenia, a także przedstawić mu główny wątek.

Na samym początku powinno znaleźć się najważniejsze dla strony słowo kluczowe. Jednak istotne jest to, aby było ono umieszczone naturalnie. Należy unikać sztucznego upychania fraz w meta tytule.

Ważne jest też to, aby był unikalny, miał odpowiednią długość (ok. 65 znaków), był adekwatny do treści strony, czytelny oraz dopasowany do intencji użytkowników. Przykładem najprostszego i jednocześnie skutecznego meta tagu title jest “Słowo kluczowe - Nazwa firmy”.

Warto też pamiętać, że obecnie Google jest w stanie samodzielnie ustalać meta tag title. Dlatego niech nie zdziwi Was, jak nie ustawicie tej wartości, a ona będzie zaczytana automatycznie lub będzie trochę inna, niż ta ustawiona przez Was.

Rodzi się więc pytanie, czy warto ustawiać samodzielnie meta tag title skoro Google może ustawić to za nas lub zmienić naszą wersję? Zdecydowanie tak.

Meta tag title – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie omówiliśmy pojęcie „meta tag title”. Wyjaśniliśmy, czym jest ten znacznik HTML, jakie ma znaczenie dla SEO oraz jak go stworzyć, aby był skuteczny.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Search intent – jak wykorzystać intencje użytkownika w SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 05-06-2023
Search intent – jak wykorzystać intencje użytkownika w SEO - SEO blog
SEO Samodzielni
Zdarzenia i konwersje w Google Analytics 4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 22-05-2023
Zdarzenia i konwersje w Google Analytics 4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Semantyczne SEO, czyli jak osiągnąć wyższe pozycje w Google
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 08-05-2023
Semantyczne SEO, czyli jak osiągnąć wyższe pozycje w Google - SEO blog