Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / RWD

RWD

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – RWD. Niezwykle ważne pojęcie w procesie pozycjonowania stron internetowych.

RWD – co to jest?

RWD (ang. Responsive Web Design) to technika umożliwiająca projektowanie stron internetowych dla urządzeń o różnej rozdzielczości. Responsywna witryna dobrze wczytuje się zarówno na dużych ekranach komputerów stacjonarnych, jak i na laptopach, tabletach i smartfonach.

Dzięki technologii RWD dostosowuje się ona do rozdzielczości urządzenia, z jakiego korzysta użytkownik, zapewniając mu tym lepsze doświadczenia.

RWD a SEO

Projektowanie strony za pomocą technologii RWD to obecnie absolutna konieczność, jeśli chodzi o pozycjonowanie. Wyszukiwarka Google wymaga od witryn responsywności, ponieważ ma to znaczenie dla wrażeń użytkownika.

Trudno wyobrazić sobie, że na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się strona, która na każdym urządzeniu wyświetla się w ten sam sposób, przez co jest nieużyteczna dla użytkowników mobilnych.

Warto też wspomnieć, że utrzymanie strony stworzonej w technologii RWD jest zdecydowanie tańsze w porównaniu do strony w kilku wersjach (np. desktopowej i mobilnej).

RWD – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest technologia RWD. Obecnie jest to standard, zwłaszcza w kontekście pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarce Google. Warto wiedzieć, że liczba użytkowników mobilnych stale rośnie, dlatego tak ważna jest responsywność.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 20-11-2023
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja swobodna w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 06-11-2023
Eksploracja swobodna w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Wyszukiwanie obrazem a SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 23-10-2023
Wyszukiwanie obrazem a SEO - SEO blog