Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Syndykacja treści

Syndykacja treści

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – syndykacja treści, czyli sposób na zwiększenie zasięgów i wsparcie SEO.

Jak stworzyć artykuł sponsorowany?

Syndykacja treści (ang. content syndication) to ponowna publikacja fragmentu lub całej treści na innych witrynach internetowych. Oczywiście odbywa się to za zgodą obu stron – autora contentu i właściciela serwisu.

Na czym to polega w praktyce? Załóżmy, że autor bloga stworzył wysokiej jakości wpis, który generuje ruch. Chciałby jednak zwiększyć swoje zasięgi i dotrzeć do nowych odbiorców. Może więc wykorzystać wspomniany artykuł i opublikować go ponownie (w niezmienionej formie) na kilku większych portalach, z lepszymi zasięgami.

Syndykacja treści – korzyści

Syndykacja treści pozwala przede wszystkim zwiększyć zasięg strony i poszerzyć grupę odbiorców, ale to nie wszystko. To również sposób na zdobycie wartościowych linków zwrotnych, a jednocześnie wsparcie pozycjonowania, zwiększenie ruchu na stronie, promocję marki oraz wykorzystanie pełnego potencjału treści.

Syndykacja treści a duplikaty

Na pierwszy rzut oka syndykacja treści może kojarzyć się z tworzeniem duplikatów, co oczywiście jest źle postrzegane przez wyszukiwarkę Google. W rzeczywistości jednak content syndication jest metodą dozwoloną. Ważne jest jednak umieszczenie linku do źródła tekstu oraz zastosowanie linków kanonicznych, tak aby roboty indeksujące wiedziały, że mają do czynienia z syndykacją.

Syndykacja treści – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest syndykacja treści. Taka strategia marketingowa może pomóc zarówno w pozycjonowaniu, jak i bezpośrednim promowaniu firmy, jednak przy jej wdrażaniu należy zachować ostrożność i zadbać o to, aby roboty indeksujące nie uznały ponownie opublikowanych treści za duplikaty.

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Odbierz darmową analizę Twojej strony.

Bezpłatna oferta

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 29-01-2024
Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Analiza słów kluczowych
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 15-01-2024
Analiza słów kluczowych - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja ścieżki w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 01-01-2024
Eksploracja ścieżki w GA4 - SEO blog