Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / Target

Target

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – target. W kontekście marketingu internetowego termin ten ma dwa znaczenia.

Co to jest target?

Target w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „cel”. W marketingu terminem tym najczęściej nazywa się określoną grupę odbiorców/klientów, do których firma kieruje swoje działania i komunikaty marketingowe oraz oczywiście ofertę.

Targetem mogą być młode kobiety, interesujące się naturalną pielęgnacją; mężczyźni 50+, którzy amatorsko uprawiają kolarstwo; osoby w podeszłym wieku itp. Grupę docelową bardzo często określa się na podstawie wieku, płci oraz zainteresowań, choć to nie jedyne kryteria.

Dlaczego warto określić target?

Określenie grupy docelowej to jedna z najważniejszych czynności w przypadku każdej kampanii marketingowej – bez wyjątku! Jasne sprecyzowanie odbiorcy pozwala tworzyć bardziej spersonalizowany przekaz. To z kolei zwiększa szansę na zdobycie zainteresowania odbiorcy i zrealizowanie określonego celu, np. sprzedaży.

W końcu inną formę komunikacji stosuje się do kobiet w podeszłym wieku, a inną do młodych mężczyzn, prawda? To bardzo uproszczony przykład, jednak obrazuje istotę problemu.

Inne znaczenie targetu

Target w marketingu może oznaczać również cel, czyli coś, do czego dąży firma poprzez swoje działania (np. większa sprzedaż, większa świadomość marki, poprawa wizerunku itp.).

Target – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest target. W marketingu internetowym najczęściej oznacza on jasno sprecyzowaną grupę docelową, do której kierowane są działania marketingowe. Określenie targetu powinno być priorytetem każdej firmy.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 20-11-2023
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja swobodna w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 06-11-2023
Eksploracja swobodna w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Wyszukiwanie obrazem a SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 23-10-2023
Wyszukiwanie obrazem a SEO - SEO blog