Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / URL Rating

URL Rating

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – URL Rating, czyli wskaźnik przydatny w analizie profilu linkowego strony.

URL Rating – co to jest?

URL Rating to autorski parametr wykorzystywany przez popularne narzędzie Ahrefs. Wartość wyrażana w skali od 1 do 100 ocenia jakość profilu linkowego strony. Pod uwagę brane są zarówno linki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wysoki wynik oznacza jakościowy profil linków.

URL Rating różni się od Domain Rating tym, że określa profil linkowy wskazanego adresu URL, a nie całej domeny. Dzięki niemu można oddzielnie przeanalizować każdą podstronę w serwisie, a następnie skupić się na pozyskiwaniu linków dla sekcji, które uzyskały słaby wynik.

Czy URL Rating jest czynnikiem rankingowym?

URL Rating nie jest czynnikiem rankingowym, jednak jego twórcy zapewniają, że odzwierciedla on to, jak profil linkowy ocenia wyszukiwarka Google. Niska wartość oznacza zatem, że dany adres URL ma słabe znaczenie w rankingu.

Jak poprawić URL Rating?

Aby poprawić URL Rating, należy zadbać o jakość linków przychodzących i wychodzących w obrębie danego adresu URL. Backlinki powinny być naturalne i pochodzić z wiarygodnych serwisów o wysokim DR. Jednocześnie ważna jest dywersyfikacja, czyli różnicowanie profilu linkowego. Wszystkie odnośniki nie mogą pochodzić z jednej witryny i być oznaczone takim samym anchorem.

URL Rating – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest wskaźnik URL Rating. Pozwala on ocenić jakość linków dla poszczególnego adresu URL, dlatego jest niezwykle istotny w procesie budowania widoczności.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 20-11-2023
Jak sprawdzić pozycjonowanie strony? - SEO blog
SEO Samodzielni
Eksploracja swobodna w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 06-11-2023
Eksploracja swobodna w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Wyszukiwanie obrazem a SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 23-10-2023
Wyszukiwanie obrazem a SEO - SEO blog