Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Awaria usług Google 15.04.2019

15-04-2019

Awaria usług Google 15.04.2019

Awaria Google w Polsce dnia 15.04.2019 doprowadziła do wyłączenia wielu usług Google. Stało się to nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach Europy. Nie wiadomo, co doprowadziło do awarii i w jaki powstała sposób. Wiele usług może nie działać w ogóle, działać wadliwie lub z opóźnieniem. Również w przypadku pozycjonowania może mieć to przynajmniej chwilowe skutki.

Awaria usług Google 15.04.2019 - SEO blog

Awaria Google w Polsce


W dniu 15.04.2019 roku zarówno wyszukiwarka Google, jak i wiele powiązanych usług przechodzi awarię. Są na bieżąco usuwane, jednak strony powiązane z Google nie ładują się w ogóle lub robią to z dużym opóźnieniem. Awaria ta występuje nie tylko na terenie Polski, ale w wielu krajach Europy, takich jak:

  • Francja
  • Luksemburg
  • Holandia
  • Belgia
  • Hiszpania

Ze strony Google póki co nie ma informacji na temat awarii oraz tego, jak długo potrwa awaria Google oraz jej skutki. Wielu użytkowników może mieć problem z dostępem do swoich kont, nieoczekiwane efekty mogą pojawić się również podczas korzystania z pakietu usług oferowanych przez Google, na przykład Google Search Console, AdSense, AdWords – może to więc utrudnić pracę firmom zajmującym się pozycjonowaniem lub tymczasowo w sposób błędny wyświetlać pozycje stron lub nie indeksować wprowadzanych obecnie zmian i tworzonych artykułów.

Jak powstała awaria Google?

Nie wiadomo, w jaki sposób powstała awaria. Mogły to być działania z zewnątrz lub zwykły błąd powstały podczas wprowadzania zmian w jednej lub kilku usługach Google. Awaria Google w Polsce i Europie jest z pewnością na bieżąco naprawiana, jednak dla tego wielkiego serwisu może to przynieść ogromne straty. Brak również informacji na temat tego, jak duża jest awaria, przez co usuwanie samej awarii oraz jej skutków może zająć trochę czasu, choć z pewnością działanie wyszukiwarki, a także innych usług oferowanych przez Google może być przez pewien czas utrudnione.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również: