Google Shopping Actions – kolejna innowacja w zakupach online

Sklepy internetowe
Google Shopping Actions – kolejna innowacja w zakupach online

22 stycznia 2019


Google Shopping Actions – czym jest?

Google Shopping Actions to przede wszystkim ułatwienie dla internautów dokonujących zakupów w sieci. Dzięki niemu będzie można zamówić upatrzone towary wprost w Google, co oszczędzi mnóstwo czasu. Długotrwałe sprawdzanie sklepów internetowych i szukanie najkorzystniejszej ceny odejdzie w zapomnienie. Zakupy będą dużo szybszym i przyjemniejszym procesem – tak przynajmniej twierdzi Google. Czy rzeczywiście jednak to narzędzie będzie przydatne?

GSA – czy warto korzystać?

Google Shopping Actions zrzesza producentów i sprzedawców oferujących towary oraz usługi w internecie. Można ich spotkać w jednym miejscu – w witrynie Google Express oraz takiej samej aplikacji na urządzenia mobilne. A dzięki Asystentowi Google (który, notabene, pojawi się niedługo w polskiej wersji) można korzystać z GSA również na smartfonie oraz w Google Home. Łatwy dostęp do Google Shopping Actions jest widoczny również w wyszukiwarce – pochodzące z niego wyniki widoczne są przed organicznymi wynikami wyszukiwania, w tym samym miejscu, gdzie reklamy.

GSA – to on pokona Amazona?

Google Shopping Actions ma stać się narzędziem do szybkiego kupowania produktów przez internet. Wszystkie dostępne oferty będzie łączył przycisk „Kup z Google” i to właśnie Google będzie przyjmowało płatności, zlecając sklepom jedynie obsługę logistyczną zamówienia. Warto wspomnieć, że prowizja Google będzie niższa niż w Amazonie. Czy to wystarczy, by pokonać sprzedażowego giganta? Odpowiedź zapewne poznamy już wkrótce.