Strona ładnie wyglądająca czy odpowiednio zoptymalizowana?

Pozycjonowanie
Strona ładnie wyglądająca czy odpowiednio zoptymalizowana?

Strona ładnie zrobiona może zostać niezauważona

Wykonywana tygodniami z dbałością o najmniejszy szczegół, zjawiskowe efekty wizualne, świetna gama kolorystyczna, chwytliwe hasła, a efekt… stanowczo poniżej oczekiwań. Często dochodzi do sytuacji, w której strona ładnie zrobiona może zostać niezauważona przez jej odbiorców.

W dzisiejszych czasach samo wykonanie strony www to mimo wszystko za mało. To jak postawienie sklepu na przedmieściach, o którego istnieniu nie wie zupełnie nikt. Niezależnie więc od tego, jak elegancki i stylowy byłby nasz sklep, nie przyniósłby nam on zysków bez odpowiedniej reklamy. I podobnie jest ze sklepami internetowymi, które wymagają ich zaprezentowania światu.

Optymalizacja strony www zgodnie z wytycznymi wyszukiwarek

Optymalizacja strony www opiera się na działaniach zgodnymi z wytycznymi wyszukiwarek, m.in. na tworzeniu przejrzystej i łatwej w obsłudze strony. Intuicyjna strona www wcale nie musi być nieatrakcyjna w swym wyglądzie. Bardzo często dobrze zoptymalizowane strony prezentują się rewelacyjnie. Kwestia wyglądu w podejmowaniu przez Klientów decyzji o zakupie również ma znaczenie i nie ma co tego lekceważyć.

Tak, jak nie przyniesie efektu strona ładna, lecz niezoptymalizowana, tak samo niekoniecznie wysokie zyski łączyły się będą z nieestetycznym wyglądem oraz niedbale napisanymi na stronie treściami. Da to efekt odwrotny – szybkie przyciąganie klientów, lecz równie szybką utratę ich zainteresowania.

Idealne rozwiązanie: strona ładnie zrobiona i zoptymalizowana

Najlepsze rozwiązanie to te, kiedy łączymy estetykę strony z jej przejrzystością, pamiętając o wszystkich składowych optymalizacji strony. Dzięki temu obie te cechy uzupełniają się – optymalizacja sprawia, że strona www znajduje się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, przez co jest przez Klientów zauważona, a ładny wygląd zatrzymuje ich na stronie sklepu internetowego na dłużej. Najlepiej jest, kiedy ładna jest nie tylko szata graficzna, ale i oferty umieszczane na stronie. Działać warto wieloma sposobami – jednymi przyciągając, innymi zatrzymując.