Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Szybkie Q&A z właścicielami stron internetowych #5 - Groupit.pl

11-03-2021

Szybkie Q&A z właścicielami stron internetowych #5 - Groupit.pl

Największym naszym sukcesem jest to, że udało nam się rozwinąć firmę w oparciu o klientów pozyskanych z polecenia i cały czas ich obsługujemy, a portfolio rośnie. Gościem naszego Q&A jest Pan Witold Laskowski, jeden z trójki założycieli poznańskiej firmy zajmującej się outsourcingiem It www.groupit.pl. Wywiad wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz mamy przyjemność gościć osobę, reprezentującą branżę usługową. GroupIT dostarcza swoim klientom odpowiednio dopasowaną infrastrukturę informatyczną, zaczynając od konfiguracji i administracji serwerów, wdrożenia Microsoft 365, urządzenia fiskalne, a kończąc na dostarczeniu sprzętu komputerowego. Jednak w wolnym czasie znajdują czas, żeby udzielić nam krótkiego wywiadu.

Szybkie Q&A z właścicielami stron internetowych #5 - Groupit.pl - SEO blog

Największe sukcesy, jakimi może się Pan do tej pory pochwalić to?

Największym naszym sukcesem jest to, że udało nam się rozwinąć firmę w oparciu o klientów pozyskanych z polecenia i cały czas ich obsługujemy, a portfolio rośnie.

Od ilu lat prowadzi Pan działalność?

Działalność prowadzimy od 2002 roku. Aktualna forma prawna, jeśli chodzi o spółkę istnieje od początku 2019 roku. Mniej więcej pod koniec studiów (UAM Poznań) rozpoczęliśmy w trójkę z kolegami i tak jest do dziś.

Co wyróżnia Pana firmę na tle konkurencji?

Przywiązanie do klienta. Troszczymy się o naszych klientów, dzięki czemu praktycznie od nas nie odchodzą. Gdy spojrzymy na nasze portfolio to najliczniejszą grupą są klienci z rekomendacji.

Jakie usługi cieszą się u Państwa największą popularnością?

Outsourcing IT oraz sprzedaż i serwis urządzeń fiskalnych. Ostatnio dużo zleceń realizujemy w zakresie rozwiązań chmurowych Office 365 oraz związanych z pracą zdalną.

Jakie jest Państwa najlepsze źródło pozyskiwania klientów?

Polecenia, a od niedawna pozycjonowanie dzięki współpracy z Top Online.

Dotychczasowe największe wyzwania podczas prowadzenia działalności?

Początek działalności to była faktycznie nasza inicjatywa. Sami wykonywaliśmy wszystkie usługi oraz wszystkie prace administracyjne wraz z księgowością. Teraz mamy formę prawną, jaką jest spółka i zatrudniamy pracowników, co wiąże się ze swojego rodzaju dojrzałością i odpowiedzialnością. Wyzwaniem, które towarzyszy nam cały czas jest nieustanny rozwój i rozszerzanie działalności o nowe usługi oraz rozwiązania.

Ile firm obecnie Państwo obsługują?

Mamy ponad 30 klientów, z którymi jesteśmy związani stałymi umowami i drugą taką samą ilość klientów, z którymi pracujemy bez umowy stałej. Poza tym obsługujemy również klientów detalicznych, którzy zgłaszają się do nas z bieżącymi, pojedynczymi problemami.

Jakie jest Pana hobby?

Sport, głównie koszykówka i piłka nożna. Jestem fanem NBA, szczególnie Chicago Bulls oraz piłki nożnej, tu FC Barcelona. No i podróże. Staram się łączyć pasje z podróżami. Niejednokrotnie byłem na meczu Barcelony na Camp Nou.

Jaką książkę, podcast lub kanał na Youtube może Pan polecić?

Książka: „Michael Jordan. Życie” Roland Lazenby.
Podcast: FCBarca.com, Un Toc de La Rambla
Kanał na Youtube: FCBarcacom

Słowa uznania dla Pana Witolda, jak i całego zespołu GroupIT za zbudowanie dobrze prosperujacej firmy metodą poleceń. Cieszymy się, że mamy takiego partnera na pokładzie, dla którego możemy zdobywać wysokie pozycje w Google.

Życzymy dalszych sukcesów oraz żeby nasza współpraca układała się tak dobrze jak do tej pory!

Pozdrawiam,
Marcin z Top Online


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę