Dlaczego treści na stronie są ważne?

Czy wiesz, że treść na Twojej stronie ma ogromny wpływ na pozycje w wyszukiwarce?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce są treści obecne na stronie. Roboty Google nie widzą obrazów ani nie słyszą dźwięków, więc nawet jeśli Twoja witryna prezentuje się bajecznie, może zostać oceniona przez algorytm jako niskiej jakości.

Tym, co widzą roboty Google, są treści tekstowe. Aby zostały uznane za wysokiej jakości i korzystnie wpływały na pozycję strony w wyszukiwarce, powinny być m.in.:

  • unikalne (nie należy powielać treści)
  • nasycone słowami kluczowymi (w oparciu o słowa kluczowe roboty ustalają, jakiego tematu dotyczy tekst),
  • uporządkowane i sformatowane (ważne jest m.in. używanie nagłówków H2 i dzielenie treści na akapity),
  • odpowiednio długie (inna długość przypada na opis produktu, inna na artykuł ekspercki),
  • poprawne językowo (poprawność tyczy się również używania słów kluczowych – naturalnego wplatania ich w treść, odmieniania, stosowania synonimów).

Prowadzenie bloga - cennik

1 artykuł miesięcznie

Pozycjonowanie strony internetowej

130 zł netto

2 artykuły miesięcznie

Pozycjonowanie sklepu internetowego

250 zł netto

3 artykuły miesięcznie

Pozycjonowanie strony internetowej

360 zł netto

4 artykuły miesięcznie

Pozycjonowanie sklepu internetowego

450 zł netto

* wyższe pakiety wyceniane są indywidualnie

Opis produktu, kategorii, strony głównej

1500 zzs

35 zł netto

2500 zzs rozszerzone frazy

50 zł netto

1500 zzs

55 zł netto

2500 zzs rozszerzone frazy

80 zł netto

* w przypadku jednorazowego zamówienia min. 20 opisów 1 opis jest darmowy
* uwaga: rozszerzenie fraz w opisie nie poszerza listy fraz monitorowanych w Panelu Klienta!

Opis działalności lub historia firmy

1000 zzs

50 zł netto

2000 zzs

70 zł netto

3000 zzs

90 zł netto

* opis wizerunkowy bez fraz lub z frazami z Panelu Klienta
* opis z rozszerzonymi frazami + 10 zł netto (uwaga: nie poszerza to listy fraz monitorowanych w Panelu Klienta!)

Wysoka jakość i regularne publikacje

Liczy się nie tylko obecność tekstów na stronie, ale także regularność powstawania nowych

Copywriting w pozycjonowaniu stron internetowych

Kolejny aspekt pozytywnie wpływający na pozycję strony w wyszukiwarce i dotyczący treści na stronie to ich aktualizowanie (świeżość). Roboty Google doceniają witryny dynamiczne, na których treści pojawiają się regularnie. I przeciwnie: statyczne witryny mogą zostać uznane za nieaktualne, a co za tym idzie niewarte wyświetlania użytkownikom wyszukiwarki.

Sposoby na stałe aktualizowanie strony to m.in. tworzenie i rozbudowywanie opisów, dodawanie treści w sekcjach z komentarzami, opiniami i recenzjami, regularne prowadzenie bloga, aktualizowanie starych artykułów.

Dlaczego zalecamy podjęcie stałej współpracy przed wykonaniem treści na stronę?

Możesz skorzystać z usług copywriterskich w Top Online bez podpisywania umowy na pozycjonowanie. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia w pozycjonowaniu, odradzamy taką decyzję. Zlecając nam opisy na podstrony pod niewłaściwie dobrane przez Ciebie słowa kluczowe, możesz sprawić, że podstrony – produktowe czy kategorii – będą się kanibalizowały. Oznacza to, że zamiast wypozycjonować kilka podstron na różne słowa kluczowe i trafić do większej grupy klientów, wypozycjonujesz tylko jedną, a potencjał pozostałych zmarnujesz.

Jeśli oprócz usług copywriterskich wykupisz u nas pozycjonowanie, na początku współpracy przeprowadzimy audyt Twojej strony i sami przypiszemy słowa kluczowe do podstron. Dzięki temu zyskasz pewność, że witryna będzie widoczna w wyszukiwarce na różne słowa kluczowe, co ułatwi użytkownikom dotarcie do niej. Ponadto po stworzeniu nowych treści na strony Klientów zgłaszamy zmiany w Google Search Console, dzięki czemu efekty są widoczne szybciej, niż gdybyś czekał, aż roboty Google same trafią na zmodyfikowane podstrony.

Zaufaj nam i docieraj do nowych klientów każdego miesiąca!

Zobacz co mówią o nas Klienci

Wyszukiwarka Google to nasze największe źródło klientów. Współpraca z TOP ONLINE znacząco zwiększyła naszą ogólną widoczność w wyszukiwarce, a tym samym ilość potencjalnych klientów trafiających na naszą stronę, co znacznie zwiększyło naszą sprzedaż.

Polecamy firmę Top Online w zakresie optymalizacji i pozycjonowania w wyszukiwarce Google. Od początku współpracy dostajemy szereg wskazówek i propozycji odnośnie rozbudowy sklepu oraz dostosowania go do wymogów Google. Przekłada się to na bardzo dobre efekty w naturalnych wynikach wyszukiwania.

(...) Już po 3 miesiącach od podpisania umowy z Top Online pozycja naszego sklepu zaczęła się skutecznie odbudowywać a klienci ponownie zaczęli trafiać na naszą stronę. Ukłony w stronę ekipy Top Online za wykonanie profesjonalnej analizy strony oraz raport, który pozwolił na poprawienie wielu niedociągnięć.

Poznajmy się bliżej

Kim jesteśmy i co robimy

Pozycjonowanie stron z toponline

Na rynku działamy od 2012 roku, w ciągu siedmiu lat naszej działalności zostaliśmy wyróżniającymi się ekspertami i partnerami licznych platform sklepowych takich jak Shoplo, Shopper czy Sky-Shop, a ponad 2000 firm zdecydowało się skorzystać z naszego wsparcia. Tworzymy skuteczne rozwiązania i dobieramy je indywidualnie do potrzeb Klienta. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chcę otrzymać ofertę