Polski znak lub liczba w url

18-02-2025 (Ostatnia aktualizacja: 18-02-2025)

Polskie znaki i liczby w URL

Polskie znaki w adresach URL mogą sprawiać problemy. W niektórych przypadkach powodują błędy i utrudniają indeksację. Dlatego lepiej stosować transliterację, czyli zamianę polskich znaków na ich odpowiedniki. Liczby w URL mogą być użyteczne, ale warto stosować je wraz ze słowami kluczowymi, aby adres był przejrzysty.

Źródła: [1]

Zasady tworzenia przyjaznych URL

Przyjazne URL-u są proste i odzwierciedlają zawartość strony. Zaleca się używanie małych liter i myślników jako separatorów. Należy unikać losowych ciągów znaków oraz nadmiarowych symboli. Warto zadbać, aby adres był zrozumiały zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarki.

Źródła: [1]
  • Używaj wyłącznie małych liter w URL
  • Zastąp polskie znaki ich łacińskimi odpowiednikami
  • Stosuj słowa kluczowe i unikaj losowych liczb
  • Używaj myślnika jako separatora słów
Źródła: [1]

Dla SEO ważne jest, aby adres był czytelny i logiczny. Wyszukiwarki lepiej indeksują takie URL. Pamiętaj, że dobrze skonstruowany URL buduje zaufanie użytkownika. Nie warto ryzykować błędów przez stosowanie polskich znaków, które mogą nie zostać poprawnie zinterpretowane.

Źródła: [1]
Najlepiej stosować transliterację polskich znaków i unikać przypadkowych liczb w URL.
Źródła: [1]

Najlepsze źródła

"18: Wyszukiwanie adresów URL z polskimi znakami. Jak wiadomo, polskie znaki w adresach URL to nic dobrego. „Wrzucenie” takiego filtra do raportu Skuteczności na początku współpracy pozwala szybko..."

Zobacz źródło

"5. Przyjazne URLUrl-przyjazny to taki, który jest prosty i łatwy do zrozumienia. Powinien składać się z sensownych słów zamiast losowych znaków czy identyfikatorów. Przyjazne URL najłatwiej..."

Zobacz źródło

"Adresy URLNajlepiej, żeby adresy URL odzwierciedlały zawartość danej podstrony. Należy unikać adresów typu www.nazwasklepu.pl/849234h3221342. Po adresie strony głównej najlepiej dodać nazwę danej..."

Zobacz źródło

"tak: \n\n example.com/szukaj?q=zapytanie Parametrem URL jest wartość pomiędzy pytajnikiem a znakiem równości, czyli w tym wypadku “q”. Często jest to jednak także “s”, “search”, “query”, “keyword” lub..."

Zobacz źródło

"W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest względny adres URL. Przy budowaniu strony zwykle lepszym wyborem będzie stosowanie formuły względnej, zwłaszcza w przypadku odwoływania się do zasobów..."

Zobacz źródło

"W adresach URL stosujemy wyłącznie małe litery. Dodatkowo warto stosować faviconki, odróżnisz się od innych stron, zwiększysz szanse na lepszy CTR. Oczywiście przyjazne adresy URL nie wystarczą, aby..."

Zobacz źródło

Naprodukowaliśmy się nie lada. A czy szczena opada? (D)oceń nas!

Aktualna ocena:

Bądź pierwszą osobą, która (d)oceni treść.

/ 5

Liczba ocen:

Twoja ocena: