Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / 4 sposoby na zdobycie polubień Fanpage

16-05-2018

4 sposoby na zdobycie polubień Fanpage

Prowadzisz fanpage swojej firmy na Facebooku i zastanawiasz się jak zwiększyć ilość fanów? Przeczytaj nasz poradnik i zacznij działać już dzisiaj!

4 sposoby na zdobycie polubień Fanpage - SEO blog

Przydatne sposoby na zdobycie polubień Fanpage

Prowadzisz fanpage swojej firmy na Facebooku i zastanawiasz się jak zwiekszyć ilość fanów? Przeczytaj nasz poradnik i zacznij działać już dzisiaj!

Polubienia strony wprawdzie nie są miernikiem sukcesu fanpage, jednak bez polubień fanpage nie istnieje. Ilość polubień wpływa pozytywnie na wizerunek firmy. „Lajki” pokazują ile osób darzy zaufaniem firmę, śledzi nowinki na jej temat bądź jest zainteresowana jej ofertą. Obecnie prawie każda firma działająca w internecie, posiada swój profil na Facebooku. Co za tym idzie? Internauci zalewani są ilością firm oraz treści na facebooku, przez co są raczej oszczędni w klikanie „lubię to”. Warto znać kilka przydatnych sposobów na to, aby polubili nasz Fanpage zamiast konkurencji.

Wartościowe, angażujące treści

To pierwszy, najważniejszy czynnik, dzięki któremu nasz fanpage może zyskać polubienia. Warto publikować treści, które będą przydatne dla naszego odbiorcy. Ciekawostki na temat firmy, posty, które użytkownik może udostępniać na swojej tablicy, unikatowe treści dopasowane do grupy docelowej - to podstawowe cechy, którymi powinny charakteryzować się Twoje posty.

Dla przykładu: prowadzisz fanpage swojego sklepu internetowego i zastanawiasz się jakie treści publikować dla swoich odbiorców? Zamiast postów typowo sprzedażowych, prezentujących Twój produkt, warto czasem zaprezentować ciekawostkę na temat tego produktu, np. film pokazujący sposób produkcji towaru.

Facebook Ads

Kampania Facebook Ads z celem na polubienia strony może być bardzo skutecznym sposobem pozyskiwania nowych fanów. Główną jej zaletą jest możliwość stargetowania jej na określone grupy odbiorców, do których chcemy dotrzeć. Odpowiednio ustawiona reklama daje bardzo wysokie prawdopodobieństwo uzyskania fanów, którzy rzeczywiście zainteresowani są Twoją ofertą.

Facebook Ads

Wtyczka, odnośnik na stronie

Wtyczka umieszczona na Twojej stronie to przydatny sposób na zdobycie liczby polubień. Odnośnik bądź wtyczkę najlepiej zainstalować w widocznym miejscu na stronie.

Wtyczka Facebook

Internauta, któremu spodoba się Twoja strona bądź oferta i zechce zostać w kontakcie z Twoją firmą prawdopodobnie polubi stronę poprzez wtyczkę. Użytkownicy mogą nie mieć czasu na wyszukiwanie Twojego fanpage poprzez wyszukiwarkę na Facebooku, zainstalowana wtyczka znacząco ułatwi im to ułatwi.

Zapraszanie znajomych

Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić fanpage na Facebooku ten sposób będzie dobry na zdobycie pierwszych fanów. To skuteczne działanie, bo kto inny polubi naszą stronę jak nie znajomi, rodzina, sąsiad? :) Facebook ułatwił nam ten sposób uzyskiwania polubień - przy swojej stronie znajdziesz bezpośredni odnośnik, w którym możesz zapraszać do polubienia strony swoich znajomych.

Zapraszanie znajomych na Facebook

Co wybrać?

Sposób na zdobycie polubień na naszej Facebookowej stronie jest dużo. Warto w tym wszystkim wybrać taką metodę, która przyniesie nam fanów faktycznie zainteresowanych ofertą naszej firmy - fanów wartościowych. Silna społeczność skutecznie wzmocni wizerunek Twojej firmy.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę