Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / 5 książek o biznesie, które zmieniły naszą firmę!

31-03-2020

5 książek o biznesie, które zmieniły naszą firmę!

W dobie XXI wieku na rynku pozostaje miejsce jedynie dla firm, które wprowadzają coś świeżego. Jednak kiedy powstało już tak wiele rzeczy, tak wiele biznesów wypełniło różne nisze, jak oferować Klientom innowacyjne podejście...? Z pomocą przychodzą książki! W Top Online wierzymy, że firmę tworzą ludzie. Jesteśmy tak różni, jak różne są książki, które czytamy, dlatego pomysłów na poprawę działania firmy w różnych aspektach jest u nas co nie miara! Zapoznaj się z tym, co i do jakich zmian nas zainspirowało!

5 książek o biznesie, które zmieniły naszą firmę! - SEO blog

W dobie XXI wieku na rynku pozostaje miejsce jedynie dla firm, które wprowadzają coś świeżego. Jednak kiedy powstało już tak wiele rzeczy, tak wiele biznesów wypełniło różne nisze, jak oferować Klientom innowacyjne podejście...? Z pomocą przychodzą książki! W Top Online wierzymy, że firmę tworzą ludzie. Jesteśmy tak różni, jak różne są książki, które czytamy, dlatego pomysłów na poprawę działania firmy w różnych aspektach jest u nas co nie miara! Zapoznaj się z tym, co i do jakich zmian nas zainspirowało!

1. Nie uciekamy przed trudnymi tematami

Najtrudniejsze w tym co trudne. Prowadzenie biznesu gdy nie ma łatwych odpowiedzi

Najtrudniejsze w tym co trudne

Choć praca naszej firmy przypomina raczej twórcze zrywy kreatywności, mamy kilka żelaznych zasad, których trzymamy się, choćby dookoła waliło się i paliło. Nie ma co rozpisywać się o takich oczywistościach jak to, że zawsze jesteśmy dla siebie mili i koleżeńscy. Poza czystą życzliwością naszą główną zasadą jest niechowanie głowy w piasek. Dzięki Najtrudniejsze w tym co trudne. Prowadzenie biznesu gdy nie ma łatwych odpowiedzi, nauczyliśmy się, żeby trudne tematy rozwiązywać tu i teraz, jak rozmawiać o problemach w firmie i radzić sobie nawet z najbardziej niekomfortowymi sytuacjami.

To obowiązkowa pozycja nie tylko dla każdego CEO firmy, ale również jej pracowników. Wypracowuje wzajemne zrozumienie na linii pracownik-pracodawca i buduje świadomość, z jakimi wyborami i decyzjami musi mierzyć się zarząd. To wszystko podane w bardzo przystępny i przede wszystkim szczery sposób. Sposób narracji wybrany przez Bena Horowitza jest zdecydowanym atutem tej pozycji!

2. Chcesz mieć idealne miejsce pracy? Stwórz je sobie!

Mit przedsiębiorczości. Dlaczego większość małych firm upada i jak temu zaradzić

Mit przedsiębiorczości

Wielu pracowników przychodzi do firmy z myślą, by robić swoje i wychodzić. Jak długo możesz pracować w ten sposób bez wypalenia? Czy taka praca faktycznie sprawi Ci satysfakcję? Może się wydawać, że Mit przedsiębiorczości skierowany jest wyłącznie do CEO lub przyszłych przedsiębiorców. Nic bardziej mylnego! I pracownicy znajdą tu coś dla siebie.

To jedna z nielicznych książek, która nie mówi: załóż firmę, idź na swoje. Przeciwnie, pokazuje wielowymiarowość i możliwości płynące z pracy dla kogoś. To od Ciebie zależy, czy sprawisz, że Twoje codzienne zadania staną się lepsze i ciekawsze. Brakuje organizacji i zapału? Działaj, by to zmienić! Osoba przedsiębiorcza może dobrze pokierować swoją karierą i rozwojem, czerpiąc z tego wiele satysfakcji. W Top Online jak najbardziej to praktykujemy, dlatego nasze stanowiska pracy i obowiązki to suma tego, w czym czujemy się, a dzięki temu i pracujemy, najlepiej! :)

3. Codziennie lepsi... choć o 1%!

Zasady zwycięzców. Tak spełniają się twoje marzenia

Zasady zwycięzów

Wszyscy wiemy, że zmiany przychodzą niełatwo. Zwłaszcza te duże, które wymagają dużych nakładów pracy... ale dlaczego nie udoskonalać każdej dziedziny stopniowo? Zaledwie o 1% dziennie! Brzmi banalnie? Teraz przeliczcie to, w jakim stopniu udoskonalicie wszystko w ciągu roku!

Zacznij od dziś. Sprawdź, czy nowa formuła, na którą wpadłeś, się sprawdzi. Nawet jeśli nie, zawsze możesz ją wyrzucić. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz! Nie zastanawiaj się czy aby na pewno ostatni pomysł, na który wpadłeś, poprawi wydajność Twojej pracy. Wprowadź go w życie i sprawdź! Zasady zwycięzców pomogły nam nie tylko pracować nad udoskonalaniem krok po kroku naszej oferty czy działania, ale zaczęliśmy również zwracać uwagę na to, w jaki sposób wypoczywamy i czy przynosi to korzyść dla naszego organizmu. I nie, przewijanie smartfona po całym dniu patrzenia w ekran nie jest dobrym pomysłem na odpoczynek. ;)

4. Talent to nie wszystko; ważny jest warsztat

Jak zostać mistrzem. Trening doskonałości

Jak zostać mistrzem

Nikt z nas nie kłóci się z tym, że zdarzają się jednostki wybitnie utalentowane. Patrząc jednak na wybitne dzieła sztuki wychodzące spod pędzli artystów, nierzadko zapominamy, że za tym pięknym obrazem kryją się lata praktyki i wylanych łez. Nie każdy urodził się z darem pięknego rysowania czy malowania właśnie – za wieloma osobami nie kryje się talent... a warsztat ćwiczony przez lata!

Dlatego nie powtarzaj sobie, że nie potrafisz, bo nie masz do czegoś talentu. Dzięki Jak zostać mistrzem zrozumieliśmy, jak wiele pracy potrzeba na osiągnięcie sukcesu. Nieważne w jakiej dziedzinie zaczynasz: możesz stać się mistrzem. Jedyny problem, jaki napotkasz na swojej drodze to fakt, że zaczynasz później niż inni, dlatego możesz potrzebować na naukę więcej czasu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by uczyć się i podpatrywać nieco bardziej obeznanych w temacie kolegów! To od Ciebie zależy, ile czasu poświęcisz na doskonalenie się w tej dziedzinie, którą zawsze chciałeś opanować!

5. Stwórz swoją niszę, wypłyń na otwarte wody

Strategia błękitnego oceanu

Strategia błękitnego oceanu

W obecnych czasach trudno oczekiwać oryginalności. Można kłócić się, że przecież wszystko już było. Jak zatem oferować Klientom ciągle coś nowego? Wierzymy, że w świecie biznesu nadal istnieją nieodkryte błękitne oceany, a czasem nawet warto stworzyć je samemu! Dlatego też dla naszych Klientów przygotowujemy ciekawe oferty, których nie ma konkurencja (#seobezryzyka) lub kierujemy oferty skrojone specjalnie pod konkretną branżę Klienta!

Decydujemy się tworzyć oferty szyte na miarę, wszystko po to, by każdy nasz Klient jak najszybciej widział wyniki i, co najważniejsze, był z nich zadowolony. Tworzymy unikalne oferty, które wyróżniają nas na tle konkurencji, wybieramy nietuzinkowe rozwiązania i badamy potrzeby Klientów. Co więcej, jako jedna z niewielu firm na rynku nie oferujemy wiązania się umową na kilka lat! A to nie wszystko, bo szykujemy kolejne nowości, o których więcej powiemy Wam już wkrótce! :)

A to dopiero początek...

Nasza lista to pięć podstawowych książek, które zmienią Twoje podejście do prowadzenia firmy oraz pracy w niej, każda w inny sposób. Dzięki tym pozycjom nauczysz się inaczej postrzegać swoją konkurencję lub jeszcze przed założeniem firmy dowiesz się, jakie największe trudności czekają na przyszłych przedsiębiorców – w sposób szczery i dobitny, bo tylko szczerość może przygotować na problemy, które postawi przed Tobą rynek. Jednocześnie zdecydowaliśmy się na przedstawienie pozycji napisanych prostym językiem, ponieważ właściwe zrozumienie zamysłu autora to klucz do tego, by umieć skorzystać z rozwiązań, które autor chce Ci przedstawić.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Kampanie Marketingowe
(Kolejne) 250 000 zł na marketing – podsumowanie sprzedażowe 2023 - SEO blog
Kampanie Marketingowe
Audyt newslettera – mój przepis na wysoki Open Rate - SEO blog