11-06-2018

Czym jest protokół SSL i dlaczego warto go mieć?

Protokół SSL umożliwia bezpieczną wymianę danych w internecie. Jego częścią jest certyfikat SSL, czyli specjalne zabezpieczenie, które szyfrując dane osobiste, chroni je przed przedostaniem się w niepowołane ręce. Co oznacza to dla właścicieli stron, a szczególnie sklepów internetowych?

Czym jest protokół SSL i dlaczego warto go mieć?  - SEO blog

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL

  • Zaufanie klientów

Stronę, która ma certyfikat SSL, poznamy po adresie URL z przedrostkiem HTTPS. Towarzyszy jej również wyświetlana obok adresu zielona kłódka i stosowny komunikat. Dzięki temu potencjalny klient wie, że jesteśmy jako firma godni zaufania. O wiele chętniej skorzysta z naszych usług lub zdecyduje się na zakup jednego z oferowanych produktów.

  • Decyzja Google dotycząca niezabezpieczonych stron www

Protokół SSL w przypadku tych, którzy korzystają z przeglądarki Chrome, decyduje nie tylko o tym, czy jej użytkownicy obdarzą nas zaufaniem, ale i o tym, czy nasza strona zostanie im w ogóle wyświetlona. O niezabezpieczonych witrynach użytkownicy są powiadamiani jeszcze zanim ukaże się im treść naszej witryny. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że wcale jej nie zobaczą.

Protokół SSL a pozycjonowanie strony

Działanie w zgodzie z protokołem SSL ma znaczenie dla zajmowanej przez stronę pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Taka informacja została nawet oficjalnie opublikowana – Google poinformowało, że witryny z certyfikatem SSL umieszczane będą na wyższych pozycjach.

Ma to również znaczenie z perspektywy współczynnika odrzuceń. Użytkownicy widząc, że strona spełnia wymogi protokołu SSL, chętniej spędzają na niej czas, dokonując zakupów. W przypadku stron niezabezpieczonych większość odrzuca stronę już z samego tego powodu.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Zacznij darmowy miesiąc próbny.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni.