Czym jest protokół SSL i dlaczego warto go mieć?

Pozycjonowanie
Czym jest protokół SSL i dlaczego warto go mieć?

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL

  • Zaufanie klientów

Stronę, która ma certyfikat SSL, poznamy po adresie URL z przedrostkiem HTTPS. Towarzyszy jej również wyświetlana obok adresu zielona kłódka i stosowny komunikat. Dzięki temu potencjalny klient wie, że jesteśmy jako firma godni zaufania. O wiele chętniej skorzysta z naszych usług lub zdecyduje się na zakup jednego z oferowanych produktów.

  • Decyzja Google dotycząca niezabezpieczonych stron www

Protokół SSL w przypadku tych, którzy korzystają z przeglądarki Chrome, decyduje nie tylko o tym, czy jej użytkownicy obdarzą nas zaufaniem, ale i o tym, czy nasza strona zostanie im w ogóle wyświetlona. O niezabezpieczonych witrynach użytkownicy są powiadamiani jeszcze zanim ukaże się im treść naszej witryny. Dlatego bardzo prawdopodobne jest, że wcale jej nie zobaczą.

Protokół SSL a pozycjonowanie strony

Działanie w zgodzie z protokołem SSL ma znaczenie dla zajmowanej przez stronę pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Taka informacja została nawet oficjalnie opublikowana – Google poinformowało, że witryny z certyfikatem SSL umieszczane będą na wyższych pozycjach.

Ma to również znaczenie z perspektywy współczynnika odrzuceń. Użytkownicy widząc, że strona spełnia wymogi protokołu SSL, chętniej spędzają na niej czas, dokonując zakupów. W przypadku stron niezabezpieczonych większość odrzuca stronę już z samego tego powodu.