Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Kalendarz marketingowy - Marzec 2021

02-03-2021

Kalendarz marketingowy - Marzec 2021

“W marcu jak w garncu”, to polskie powiedzenie możemy nie tylko odnieść do pogody, ale również do dni i wydarzeń w nadchodzącym miesiącu. Jak co miesiąc prezentujemy wam Kalendarz marketingowy, który pomoże zbudować różne kreacje marketingowe na najbliższe 30 dni.

Kalendarz marketingowy - Marzec 2021 - SEO blog

A więc, zaczynajmy!

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych / Dzień masła orzechowego - 1 Marca

  Ważna dla Polaków data, w Polsce zapewne nie usłyszymy o dniu masła orzechowego. 1 Marca wszystkie kreacje oraz informacje będą dotyczyły dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 • Dzień Teściowej - 5 Marca

  W ten dzień zobaczymy dużo ciekawych i humorystycznych kreacji marketingowych. Jeśli dysponujecie dobrym oraz smacznym poczuciem humoru lub waszym odbiorcą jest nietypowa grupa, to warto połączyć ten dzień z jakąś humorystyczną kampanią.

 • Dzień Płatków Śniadaniowych - 7 Marca

  Płatki śniadaniowe to nieodłączny element dnia dla sporej części społeczeństwa, głównie dla młodszej grupy odbiorców. Odpowiednia reklama nastawiona na młodszą publiczność może nakręcić waszą sprzedaż.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet, Dzień Kobiet - 8 Marca

  Zdecydowanie najważniejsza data w Marcu. Większe serwisy internetowe już od dobrych 3 tygodni zalewają nas reklamami, dotyczącymi tego dnia. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno, dlatego warto zrobić reklamę zaraz przed 8 Marca dla tych spóźnialskich. Nie zapomnijcie również obdarować najbliższych wam kobiet. :)

 • Dzień Mężczyzny - 10 Marca

  Starszy brat Dnia Chłopaka, którego w Polsce obchodzimy 30 września. Jeśli zajmujesz się sprzedażą produktów bądź treści dla mężczyzn, jak np. klasyczne męskie garnitury, to warto wypuścić promocję w tym dniu na wybraną część asortymentu. Zachęcamy również, by pomyśleć nad ciekawym storytellingiem i zacząć działania wcześniej.

 • Dzień Walki z Chrapaniem i Światowy Dzień Drzemki w Pracy - 15 Marca

  W ten dzień możemy spodziewać się reklam leków na chrapanie. Apteki oraz dystrybutorzy suplementów diety powinni zadbać o ciekawą komunikację w mediach społecznościowych.

 • Międzynarodowy Dzień Szczęścia i Dzień Bez Mięsa - 20 Marca

  Czym jest szczęście? To zdecydowanie kwestia subiektywna, jednak zawsze znajdziemy takie rzeczy, które są uniwersalne dla większości społeczeństwa. Głównie będą związane z pożywieniem. Kto w końcu nie jest szczęśliwy, gdy zamawia pizzę? Można również zamówić wersję bezmięsną, która wcale nie odbiega walorami smakowymi od tej z mięsem. Tutaj powinna pojawić się ciekawa kampania, zachęcająca do skorzystania z promocji na konkretny wariant pizzy.

 • Pierwszy Dzień Wiosny - 21 Marca

  Długo oczekiwana przez większość wiosna, natomiast 21 Marca obchodzimy jej pierwszy dzień. Wiosna to jeden z ciekawszych sezonów w roku, wszystko budzi się do życia, a w tym również dużo usług. Warto zacząć promować swój biznes zdecydowanie wcześniej. Szczególnie, jeśli jego złoty okres stanowi wiosna.

 • Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej - 23 Marca

  “Polak, Węgier, dwa bratanki...” Jeśli wasza działalność choć trochę łączy się z naszym południowym przyjacielem, to warto zorganizować interesujący wpis, który będzie nawiązywał do tego dnia.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 Marca

  Teatry zostały niedawno otwarte i mamy nadzieję, że tak już zostanie. Według statystyk Polacy nie odwiedzają teatrów za często, dlatego warto zachęcić ich ciekawą kampanią lub wyjątkową reklamą repertuaru.

 • Niedziela Palmowa - 28 Marca

  Jedno z chrześcijańskich świąt w Polsce. Przeważnie tego dnia w pobliżu kościołów organizowane są konkursy na najdłuższą i najładniejszą palmę.

 • Międzynarodowy Dzień Lego - 28 Stycznia

  Zdecydowana duma narodowa Danii. Jeśli prowadzisz sklep z zabawkami i masz w swoim asortymencie Lego, to koniecznie wykorzystaj tę okazję podczas tworzenia kampani reklamowej.

 • Dzień Metalowca - 29 Marca

  Za czasów PRL było to święto ludzi pracujących w przemyśle ciężkim, jednak teraz my kojarzymy je ze świętem fanów muzyki metalowej. Jeśli jest to Twoja grupa odbiorców, warto zadbać o nią tego dnia i zaktywizować ją w ciekawy sposób.

  Marzec jest zderzeniem zimy i wiosny, jednak coraz dłuższy dzień oraz więcej słońca za oknem pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Mamy nadzieję, że nasz kalendarz jak co miesiąc okaże się dla was przydatny i pomoże wam w tworzeniu postów, kreacji graficznych, reklamowych oraz obszernych kampanii.

  Do zobaczenia za miesiąc!

 • Naprodukowaliśmy się nie lada. A czy szczena opada? (D)oceń nas!

  Aktualna ocena:

  4.72 / 5

  Liczba ocen: 7

  Twoja ocena:

  Przeczytaj również:

  Kampanie Marketingowe
  (Kolejne) 250 000 zł na marketing – podsumowanie sprzedażowe 2023 - SEO blog
  Kampanie Marketingowe
  Audyt newslettera – mój przepis na wysoki Open Rate - SEO blog

  Społeczność

  SEO Samodzielni

  Wszystkie treści tworzymy z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

  Dołącz do społeczności

  Kurs SEO

  Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

  Kurs SEO Samodzielni
  Eksploracja kohort w GA4 - SEO Samodzielni
  Kurs SEO Samodzielni
  Pokrywanie się segmentów w GA4 - SEO Samodzielni
  Kurs SEO Samodzielni
  Eksploracja sekwencji ścieżki w GA4 - SEO Samodzielni

  SEO na luzie

  Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Odbierz darmową analizę Twojej strony.

  Bezpłatna oferta
  • Odezwiemy się w 24h
  • Otrzymasz analizę strony i porównanie z konkurencją
  • Przygotujemy strategię SEO dla Twojego biznesu
  • Pokażemy Ci na przykładach, jak wygląda współpraca i raporty miesięczne
  • Otrzymasz ofertę w formie video, współpraca od 1999 zł/mc