Kalendarz marketingowy - Styczeń 2021

Kampanie Marketingowe

04-01-2021

Kalendarz marketingowy - Styczeń 2021
Share:

Przygotowaliśmy dla was zestaw najciekawszych dni i świąt w styczniu, które warto wykorzystać w swoich kanałach marketingowych. Początek stycznia przeważnie jest okresem podsumowania ubiegłego roku, a główne święta oraz dni, jakie zapewne kojarzycie to Nowy Rok, Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jednak pierwszy miesiąc roku posiada też inne, ciekawe daty.

A więc, zaczynajmy!

 • Nowy Rok / Światowy Dzień Kaca - 1 Stycznia

  Nowy rok to chyba najbardziej rozpoznawalny dzień w styczniu, natomiast Światowy Dzień Kaca został spopularyzowany dość niedawno... W końcu niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie miał kaca 1 stycznia. ;)

 • Światowy Dzień Introwertyka - 2 Stycznia

  Zdecydowanie odradzamy, abyś próbował świętować ten dzień z Twoim znajomym, który jest przy okazji introwertykiem. W tym wypadku świetnym pomysłem może wydawać się dodanie nowego serialu na Netflixa czy HBO.

 • Trzech Króli - 6 Stycznia

  Większość społeczeństwa ma wtedy wolne i raczej będzie celebrować święto w domu. Może warto wprowadzić tego dnia darmową dostawę, jeśli jesteś właścicielem restauracji czy baru.

 • Dzień Sprzątania Biurka - 8 Stycznia

  Pytanie do osób pracujących w biurach i zakładach pracy. Czy macie w swojej ekipe pracowniczej osobę, której ten dzień na pewno się nie spodoba?

 • Dzień Polskiej Wódki - 13 Stycznia

  Wódka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych towarów eksportowych. Dodatkowo, niezależnie od osobistych przekonań, stanowi mocny wyznacznik naszej kultury. Może zobaczymy na Facebookowych “wallach” reklamę Wyborowej?

 • Dzień Wikipedii - 15 Stycznia

  Wikipedia jest miejscem, gdzie szybko uzyskujemy odpowiedzi na nasze pytania po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę Google. Jednak podczas tworzenia poważnej pracy lub gdy potrzebujemy sprawdzonych i niepodważalnych dowodów, warto skorzystać z innych źródeł.

 • Blue Monday - 18 Stycznia

  Termin ten został wprowadzony przez Cliffa Anralla, który według autora i jego “skomplikowanych” wyliczeń wyznacza najbardziej depresyjny dzień w roku. Pod względem czysto merytorycznym, termin ten i obliczenia są uważane za pseudonaukę. Jednak popkultura zdecydowanie spopularyzowała Blue Monday. Według nas jest to świetny materiał na ciekawą kampanię marketingową.

 • Premiera Gry Hitman III - 20 Stycznia

  Branża gamingowa oraz cała masa fanów gier czeka z niecierpliwością. Seria Hitman była “hitem” na początku lat dwutysięcznych. Zobaczymy, jak uplasuje się najnowsza seria.

 • Dzień Babci / Międzynarodowy Dzień Przytulania - 21 Stycznia

  Na temat powyższego dnia posiadasz wszystkie niezbędne informacje. Pod względem marketingowym zdecydowanie zalecamy rozpoczynać kampanie dużo wcześniej. W tym roku najważniejszym motywem tego wydarzenia będzie zdrowie.

 • Dzień Dziadka / Premiera Filmu Wonder Woman 2040 - 22 Stycznia

  Kopiuj..Wklej jak wyżej ;) + dla wielbicieli uniwersum DC ciekawa premiera.

 • Międzynarodowy Dzień Edukacji - 24 Stycznia

  Międzynarodowe święto edukacji - nasz polski odpowiednik w tym roku odbędzie się 14 października, ale radzimy mieć ten dzień również na oku.

 • Międzynarodowy Dzień Lego - 28 Stycznia

  Zdecydowana duma narodowa Danii. Jeśli prowadzisz sklep z zabawkami i masz w swoim asortymencie Lego, to koniecznie wykorzystaj tę okazję podczas tworzenia kampani reklamowej.

 • Finał WOŚP - 31 Stycznia

  Ten dzień pokazuje, dlaczego warto pomagać. Pamiętajcie, żeby wesprzeć WOŚP również w tym roku!

  Bez cienia wątpliwości, styczeń to miesiąc, w którym brak monotonii. Zachęcamy, by wejść “na pełnej”, żeby później nie gonić pracy ani konkurencji.

  Poprzedni kalendarz, według Google Analytics, wyjątkowo wam się spodobał, co było widoczne w odsłonach mini artykułu - za co bardzo dziękujemy ;)

  Do usłyszenia za miesiąc!