Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Słownik SEO / AdSense

AdSense

Dzisiejsze zagadnienie, które poruszymy w słowniku SEO Samodzielni – AdSense, czyli program umożliwiający zarabianie w sieci. Jak działa?

AdSense – co to jest?

AdSense to program zrzeszający właścicieli witryn internetowych, którzy zdecydowali się udostępnić swój serwis jako obszar reklamowy. Należą do niego ponad 2 miliony serwisów o przeróżnej tematyce.

Poruszając się popularnych stronach co chwila można natknąć się na baner reklamowy pochodzący z Google Ads, czyli systemu reklamowego Google. Jeśli reklama znajduje się na danej witrynie, to znaczy, że jej właściciel należy do programu AdSense i postanowił zarabiać na wyświetlaniu tego typu treści.

Jak zacząć zarabiać z Google AdSense?

Aby zacząć zarabiać z programem AdSense, należy utworzyć konto w usłudze, podać adres swojej witryny, wybrać region płatności i zaakceptować warunki świadczenia usługi. Każdy może zgłosić swoją stronę do programu, jednak firma Google ocenia witrynę pod względem jakości i kilku innych czynników. Nie ma więc gwarancji, że każda zgłoszona witryna zostanie zaakceptowana.

Jeśli AdSense zaakceptuje stronę, można przejść do tworzenia jednostek reklamowych, czyli ustalania wielkości reklam oraz miejsc ich wyświetlania. Dla każdej reklamy generowany jest kod, który należy umieścić w skrypcie strony.

Ile można zarobić na AdSense?

Wysokość zarobków w programie AdSense zależy przede wszystkim od popularności serwisu. Z racji tego, że reklamy rozliczane są zwykle w modelach CPC (koszt za kliknięcie) lub CPM (koszt za 1000 wyświetleń), zarobki będą znacznie większe w przypadku stron, które każdego dnia odwiedzają tysiące osób.

Znaczenie ma także liczba reklam na stronie, choć w tej kwestii należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dobro użytkownika – zbyt duża liczba banerów mocno obniża UX, co nie jest korzystne dla strony.

AdSense – podsumowanie

W dzisiejszym wpisie wyjaśniliśmy, czym jest AdSense. Program umożliwia łatwy i szybki zarobek w Internecie, jednak warunkiem jest posiadanie popularnej i wartościowej strony.

Społeczność

SEO Samodzielni

Narzędzia tworzone są z myślą o naszej społeczności SEO Samodzielnych. Dołączysz do nas?

Dołącz do społeczności

Kurs SEO

Przygotowaliśmy poukładane, praktyczne, wyczerpujące temat, po prostu kompleksowe artykuły o pozycjonowaniu.

SEO Samodzielni
Recykling treści – wykorzystanie w SEO
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 25-09-2023
Recykling treści – wykorzystanie w SEO - SEO blog
SEO Samodzielni
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4
Grzegorz Słoka, Adam Przybyłowicz, 11-09-2023
Biblioteka raportów i kolekcje w GA4 - SEO blog
SEO Samodzielni
Content gap – sposób na nowe treści
Kamil Stasiak, Adam Przybyłowicz, 28-08-2023
Content gap – sposób na nowe treści - SEO blog