Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Zaplecze pozycjonerskie, czym jest i jakie ma korzyści

18-06-2018

Zaplecze pozycjonerskie, czym jest i jakie ma korzyści

Zaplecze pozycjonerskie, zwane również często zapleczem SEO lub po prostu stronami zapleczowymi, to grupa stron, które mają na celu wspomóc pozycjonowanie głównej strony www. Dzięki nim możliwe jest osiągnięcie wyższej pozycji w rankingach Google. By osiągnąć zamierzony efekt, ważna jest wiedza o tym, czym jest zaplecze pozycjonerskie i jakie korzyści przynosi.

Zaplecze pozycjonerskie, czym jest i jakie ma korzyści - SEO blog

Czym jest zaplecze pozycjonerskie

Bez świadomości tego, czym jest zaplecze pozycjonerskie, nie jesteśmy w stanie zbudować grupy stron, które okażą się dla nas przydatne. Niezwykle istotne jest to, aby pamiętać o unikalności zamieszczanych na takich stronach treści oraz tworzeniu wiarygodnych i użytecznych witryn.

Zaplecze pozycjonerskie opiera się na tworzeniu grupy stron, których przeznaczeniem jest umożliwienie skutecznego linkowania. Dla ułatwienia zrozumienia tego procesu, warto posłużyć się pewnym przykładem. Jeśli pozycjonowana przez nas strona dotyczy usług z zakresu dietetyki, to dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie stron internetowych (najczęściej blogów), na których zamieszczane będą wartościowe dla odbiorców artykuły, a w nich linki do pozycjonowanej strony.

Dobrze zbudowane zaplecze pozycjonerskie i jego korzyści

Budowanie zaplecza pozycjonerskiego daje możliwość kontroli nad pozyskiwanymi linkami. Samo linkowanie, jako metoda pozycjonowania stron www, potrafi przynosić rewelacyjne efekty. Google dostrzega powiązania strony www z innymi wartościowymi witrynami, nagradzając to lepszymi pozycjami w wynikach wyszukiwania. Ważne jest w tym jednak to, aby strony zapleczowe tworzone były solidnie, przynosząc realną wartość odbiorcom w postaci użytecznej wiedzy.

Zaplecze pozycjonerskie to dzisiaj nie ilość, lecz jakość. Dlatego lepiej skupić się na tym, by strony wchodzące w jego skład wyróżniały się wysoką jakością, niż brnąć w tworzenie kolejnych stron. W zwiększaniu jakości zaplecza pomagają unikalne treści, ciekawe grafiki oraz przejrzysta witryna.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Pozycjonowanie
Google Indexing API - testy i własna aplikacja - SEO blog
Pozycjonowanie
Dlaczego korzystamy tylko z własnych zaplecz? - SEO blog
Pozycjonowanie
Ciągły rozwój w branży SEO - jak być na bieżąco? - SEO blog

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Zacznij darmowy miesiąc próbny.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni.