Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Czym jest optymalizacja strony?

24-05-2018

Czym jest optymalizacja strony?

Optymalizacja strony to niezbędny element skutecznego pozycjonowania. Wszelkie działania w kierunku osiągania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania warto rozpocząć właśnie od optymalizacji witryny pod kątem wymogów wyszukiwarek. Jak tego dokonać i na co zwrócić uwagę? Oto krótki poradnik dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest optymalizacja strony.

Czym jest optymalizacja strony? - SEO blog

Optymalizacja strony pod kątem SEO

Skrót SEO oznacza Search Engine Optimization, czyli optymalizację stron ze względu na stawiane przez wyszukiwarki, w tym najpopularniejszą – Google, wymogi. Wiele z nich ma jeden cel: uczynić witrynę jak najbardziej przyjazną i użyteczną dla odbiorcy. Nic więc dziwnego, że zastanawiając się nad tym, czym jest optymalizacja strony, dochodzimy przy tym do działań pomagających naszym odbiorcom sprawniej poruszać się po stronie oraz dostarczających im przydatnej wiedzy.

Najważniejsze elementy optymalizacji strony

1. Optymalizacja treści na stronie

Dodawane treści na stronie powinny być: unikalne, wzbogacone o słowa i frazy kluczowe, wystarczająco długie, by wyczerpywały temat (zaleca się około 250 słów), starannie podzielone na nagłówki H1, H2, H3 (w nagłówkach wyjątkowo ważne jest zawieranie fraz kluczowych) oraz wzbogacone o wyliczenia lub pogrubienia dla ich urozmaicenia.

2. Tytuł strony ustawiony za pomocą tagu title
<title></title>

Tytuł strony jest wyjątkowo ważny z punktu widzenia SEO, ponieważ wyświetlany on jest w wynikach wyszukiwania. Roboty Google wykorzystują go także do oceny tematyki strony i przyporządkowania jej do określonej bazy danych. Nie zapomnijmy więc o tym, by to właśnie w tytule strony umieścić najważniejsze ze słów kluczowych.

3. Meta description

Opisy description wyświetlane są bezpośrednio w wynikach wyszukiwania zaraz pod tytułem strony. Meta description choć nie wpływa samo w sobie na pozycję w rankingu Google, to ma duży wpływ na to, czy odbiorcy zdecydują się na odwiedzenie naszej strony. Dzięki umieszczonej w tym polu frazie kluczowej użytkownik szybko rozpozna tematykę naszej strony.

4. Budowa i prędkość ładowania strony

Warto zadbać o optymalizację strony pod kątem jej budowy – powinna być ona przejrzysta i zrozumiała dla odbiorców, a poruszanie po niej intuicyjne. Przyjazna dla użytkowników strona www to również taka, której adres URL nie zawiera zbędnych znaków i jest zrozumiały już na pierwszy rzut oka. Korzyści przynosi również usprawnienie strony ze względu na prędkość ładowania oraz poprawność jej wyświetlania na urządzeniach mobilnych.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Pozycjonowanie
Raport SEO - podstawa udanej współpracy
Marcin Kamiński, 03-05-2022
Raport SEO - podstawa udanej współpracy - SEO blog
Pozycjonowanie
Jak zaplanować słowa kluczowe przy tworzeniu sklepu? - SEO blog

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Zacznij darmowy miesiąc próbny.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni.