Rekrutujemy! Zaindeksujemy nowego SEO Speca w naszej ekipie! Zobacz szczegóły i aplikuj czym prędzej .
Jesteś tutaj: Baza wiedzy / Blog i aktualności / Keywords Tool Planner i jego zalety

01-06-2018

Keywords Tool Planner i jego zalety

Keywords Tool Planner, czyli planer słów kluczowych, jest jednym z narzędzi dostępnych w ramach usługi Google AdWords. Służy on do analizowania słów kluczowych, pomagając w tworzeniu skutecznych kampanii marketingowych. Dzięki niemu wiemy, które słowa kluczowe będą przydatne w pozycjonowaniu danej strony internetowej.

Keywords Tool Planner i jego zalety - SEO blog

Keywords Tool Planner pozwala na ocenę tego, które ze związanych z naszą działalnością słów lub fraz kluczowych będzie w kampanii opłacalne. Planer słów kluczowych ocenia atrakcyjność frazy poprzez informacje o częstotliwości ich wyszukiwań oraz proponuje również inne słowa kluczowe, które mogą być dla nas przydatne. W ten sposób możemy świadomie nadać kierunek naszym działaniom, zawężając słowa kluczowe oraz ustalając rozsądny budżet kampanii.

Gdzie znaleźć Keywords Tool Planner?

Wiele zainteresowanych tym narzędziem osób rozpoczyna swoją przygodę od pytania, gdzie znaleźć Keywords Tool Planner i jak uzyskać dostęp do jego funkcji. Planer słów kluczowych dostępny jest na stronie Google AdWords. Aby móc z niego skorzystać, należy zalogować się na swoje konto Google.

Jeśli dopiero tworzymy swoje konto AdWords, to automatycznie jest nam proponowane utworzenie płatnej kampanii. Warto wiedzieć, że można ten etap ominąć, rezygnując z oferty. Keywords Tool Planner od Google jest sam w sobie darmowym narzędziem.

Jak korzystać z planera słów kluczowych?

Możliwości znalezienia dla siebie odpowiednich słów lub fraz kluczowych jest kilka. Możemy wyszukiwać nowe propozycje słów w oparciu o dotąd używane lub wprowadzić adres swojej witryny, by Keywords Tool Planner zaproponował własne. Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie określonej frazy, by sprawdzić jej popularność. Rozsądniejszym jest wybieranie fraz, które nie należą do tych najbardziej popularnych – o wiele trudniej jest się wśród nich przebić.

Warto wiedzieć, że planer słów kluczowych umożliwia nam szybkie zapoznanie się z szacowanym budżetem kampanii AdWords, jeśli takowej się podejmiemy. Keywords Tool Planner jest także przydatnym narzędziem przy planowaniu pozycjonowania strony.


Artykuł się spodobał? Pamiętaj, żeby:

Obserwować nasz profil na FB

SEO, marketing, ecommerce, przedsiębiorczość. Bądź na bieżąco śledząc nas na FB.

Zobacz profil
Dopisać się do newslettera

Tylko najważniejsze informacje. Zero spamu. Samo "mięso".

Dołącz
Dołączyć do naszej grupy na FB

Zadawaj pytania, dyskutuj, ucz się.

Zobacz grupę

Przeczytaj również:

Pozycjonowanie
Raport SEO - podstawa udanej współpracy
Marcin Kamiński, 03-05-2022
Raport SEO - podstawa udanej współpracy - SEO blog
Pozycjonowanie
Jak zaplanować słowa kluczowe przy tworzeniu sklepu? - SEO blog

SEO na luzie

Historia Twojego sukcesu może zacząć się dziś. Zacznij darmowy miesiąc próbny.

Wypróbuj nas za darmo przez 30 dni.